App Store Google Play

У Дніпрі переселенців продовжують викликати «на допити» попри зауваження омбудсмена

15.12.2017 15:00
У Дніпрі переселенців продовжують викликати «на допити» попри зауваження омбудсмена

В Індустріальному районі Дніпра внутрішньо переміщених осіб змушують підтверджувати місце проживання по кілька разів, адже виконком вигадав власну незаконну процедуру, яка нагадує допит та порушує права переселенців. Про це сьогодні, 15 грудня, кореспонденту Дніпрограда повідомила юрист ГО ПëѲ׻ Ксенія Онищенко.

 «Працівники Індустріальної ради продовжують проводити комісії, на яких переселенці мають доводити, що вони існують і мають право на виплати. Вісім представників комісії наче ведуть «перехресний допит». Це дуже важко морально витримати. При цьому внутрішньо переміщені особи змушені тіснитися у задушливих коридорах. На всі наші скарги в Індустріальній раді не звертають уваги», - розповіла переселенка Оксана Матвієнко.

«Це ноу-хау лише Індустріальної ради. В Україні нічого подібного не існує. Уявіть, що окрім традиційних процедур перевірки переселенців , чиновники викликають людей додатково «на килим». Восьмеро чиновників, мов екзаменатори, сидять за довгим столом та влаштовують перехресний допит переселенцю. Питання некоректні: навіщо виїхали, чому не повертаєтеся в Донецьк/Луганськ і т.п. У задушному коридорі без стільців чекають свого екзамену десятки людей, серед яких пенсіонери, багатодітні матері та інваліди», - коментує ситуацію юрист Правозахисної групи «СІЧ».

Виклик на консультацію відбувається за списком. Представники комісії запитують про причини переїзду, місце проживання, кількість членів сім’ї та сферу діяльності. Зі слів юриста ГО ПëѲ׻ Ксенії Онищенко, існує певний порядок, який передбачає, що кожні півроку представники управління праці та соцзахисту населення приходять за місцем проживання переселенця та в його присутності складають акт, що людина дійсно проживає за вказаною адресою та має право на отримання соціальних виплат.

«Індустріальний район, окрім існуючих перевірок, запровадив власне ноу-хау, яке не передбачене законом. Людина й так підтвердила своє проживання за вказаною адресою, але члени комісії все-одно її викликають. У виконкомі стверджують, що так хочуть перевірити законність отримання соціальних виплат», - зазначила Ксенія Онищенко.

Якщо людина не з’явиться на комісію – її можуть позбавити усіх виплат. Такі випадки були зафіксовані правозахисниками. «До комісії входять представники пенсійного фонду, управління праці та соцзахисту, завідуючий юридичного відділу райадміністрації. Ми неодноразово до них зверталися. Вони відповідали, що не вбачають в своїх діях порушення прав людини. Ми порадили переселенцям звернутися до омбудсмена», - додала Ксенія Онищенко.

У серпні Секретаріат Уповноваженого з прав людини провів власну перевірку. За його висновками, комісія дійсно порушує права переселенців. Посадовцям рекомендували усунути порушення, однак у виконкомі зауваження проігнорували.

«Ми плануємо звертатися до суду з позовом про визнання дій комісії неконституційними», - повідомила юрист.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

«Еще один новый рейс ввели! - возмущенно говорит один таможенник другому, - Сколько можно! Сколько их тут летает, работать нормально не дают! Скорей бы лето закончилось, задолбали эти туристы!&r...
Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...