App Store Google Play

Школяр з Дніпра переміг у фіналі всеукраїнського німецько-українського проекту «Молодь дебатує»

13.12.2017 19:00
Школяр з Дніпра переміг у фіналі всеукраїнського німецько-українського проекту «Молодь дебатує»

У Харкові оголосили результати фіналу всеукраїнського проекту «Молодь дебатує». Переможцем став Максим Чеботарьов із Дніпра. Про це повідомили у прес-службі PR-агенства Bagels & Letters, передає Дніпроград.

Особливістю німецької методики Jugend debattiert, яка використовується в проекті, є, серед іншого, вибір теми для дебатів — вона повинна бути актуальною, суспільно важливою, задавати певні часові рамки та звучати в формі питання, на яке можна відповісти «так» або «ні». Саме позиції «За» і «Проти» повинні відстоювати учасники дебатів, по двоє з кожного боку.

Усього в проекті взяли участь близько 400 школярів та школярок із 25 шкіл у 8 регіонах України. Ініціатори проекту мають намір розширити його наступного року. При цьому одним із головних результатів 2017 року стало створення мережі зв'язків між юними дебатантами та дебатантками.

«Навіть якщо ми не будемо проводити цей проект у майбутньому, його учасники самі збиратимуться, щоб грати в дебати, — упевнена керівниця організації Віола фон Крамон-Таубадель. — Але ми, звичайно, будемо дебатувати і в 2018 році».

Школярі та школярки, які взяли участь у проекті, продовжують дебатувати і після фіналу.  У цьому році вони їздять одне до одного на виїзні ігри, спілкуються в мережі, допомагають один одному шукати інформацію та тренуватися.

«Нам важливо налагодити зв'язки з громадянським суспільством на місцях. Адже це проект про демократію й активну громадянську позицію, уміння її відстоювати, — зазначила координатор проекту Ольга Пішель. — Децентралізація переносить життя та прийняття рішень до громади. Важливо, щоби діти підключалися до цього життя. А за дітьми — і їхні батьки».

Переможець 2017 року, учень Дніпровської спеціалізованої школи № 23 Максим Чеботарьов бере участь у дебатах вже третій рік, у «Молодь дебатує» — другий рік. Минулого разу він дійшов до фіналів регіональних етапів, цього разу — переміг.

«Я весь цей час працював над собою, дивився відео різних турнірів у інтернеті, сам брав участь. Познайомився з багатьма досвідченими дебатантами, вони давали мені корисні поради, — ділиться секретами успіху переможець проекту. — У цілому, потрібно засвоїти багато інформації та працювати над навичками. А це дуже приємний процес, адже я читаю книги, дивлюся фільми, спілкуюся з людьми. І дебатую».

Світлана Нетьосова зазначила, що дебати надзвичайно важливі для дорослого життя — вони вчать робити вибір, контролювати час, шукати інформацію, бути толерантними.

Толерантність до опонента — важлива частина формату Jugend debattiert, на якому заснований проект «Молодь дебатує». І дебати завжди будуть одним із майданчиків, де можна переконатися в необхідності інклюзії дітей із особливими потребами. 

Нагадаємо, минулого року в цьому конкурсі переміг дніпрянин Едуард Білоусов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...