App Store Google Play

Добровольці: отримати нам статус УБД наразі юридично майже неможливо

06.12.2017 20:30
Добровольці: отримати нам статус УБД наразі юридично майже неможливо

Сьогодні, 6 грудня, під час прес-конфенції добровольці та правозахисники розповіли про ситуацію навколо нормативно-правового регулювання статусу учасників добровольчих рухів в Україні та проблеми, які загрожують їм у разі ігнорування цього питання з боку держави, повідомляє Дніпроград.

“Я маю масу відповідей на запити, які я робив у Міністерство оборони, МВС, СБУ, Державну комісію у справах ветеранів війни. І всі вони кажуть тільки одне: це не наші повноваження, по-перше, а по-друге, питання по добровольцям наразі законодавчо не врегульовано. За чотири роки війни наша нова влада так і не спромоглася узаконити наш статус” , - повідомив доброволець, колишній боєць “Правого сектору” та “Дніпра-1” Олександр Писаревський.

Окрім цього, боєць звернув увагу на те, що за нинішнє законодавство не тільки не регулює статус добровольців, а і дає можливість правоохоронним органам у будь-який час затримати їх за участь у незаконних збройних формуваннях. Це питання у свій час піднімав військови прокурор Матіос, який також був здивований чому держава за роки війни не змогла врегулювати це питання.

Наразі добровольці можуть отримати статус УБД лише у тому випадку, якщо приєднаються до тих чи інших силових структур, які беруть участь у бойових діях. Але багато хто з добровольців з тих чи інших причин не приєдналися до бойових підрозділів і залишаються без будь-яких преференцій з боку держави.

У свою чергу правозахисники пропонують декілька шляхів вирішення питання надання статусу учасника бойових дій.

“Згідно із Конституцією, кожен громадянин України має право на захист. У випадку агресії щодо України люди можуть самоорганізовуватися для захисту країни. Але протягом кількох років статус добровольців не регулювався. І тільки у 2017 році у Законі України “Про статус ветеранів війни” юридично визнали поняття “доброволець”. Але такі люди мають право на отримання статусу лише у тому випадку, якщо вони увійдуть до складу одного із силових відомств”, - повідомив юрист Правозахисної групи “СІЧ” Володимир Плетенко.

Таким чином, держава відрізала від можливості отримання статусу УБД декілька тисяч осіб. Правозахисники радять добровольцям звертатися у суди та доводити там факт своєї участі у бойових діях на Донбасі. Це не гарантує отримання посвідчення, але прецедент для подальшого руху у регулюванні питання щодо добровольців. Це також і створить певний стимул для політичних сил, які мають зі своєї подачі розпочати процес створення того законопроекту, який допоможе добровольцям зафіксувати свій статус і позбутися можливого переслідування з боку правоохоронних органів.

“Ми звертаємося до дніпровських депутатів аби вони розпочали законотворчий процес. Для нас важливе не саме посвідчення, а сам статус, адже сьогодні всі добровольці є членами незаконних збройних формувань і з юридичної точки зору ми беззахисні”, - підсумував Олександр Писаревський.

Нагадаємо, що Дніпропетровська облрада визнала декілька десятків добровольців учасниками бойових дій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...