App Store Google Play

У Дніпрі до Дня пам'яті жертв Голодомору відкрилася архівна фотовиставка

24 Листопада 16:00
У Дніпрі до Дня пам'яті жертв Голодомору відкрилася архівна фотовиставка

Сьогодні, 24 листопада, у Дніпрі до Дня пам’яті жертв Голодомору відкрилася фотовиставка архівних документів. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - приміщення ДніпроОДА.

Жителі Дніпра приєдналися до відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років. На виставці, присвяченій історії здійснення геноциду проти українського народу, були представлені архівні документи, газетні публікації, фотографії та плакати.

Крім того, в експозицію включені постанови, директиви керівних органів влади СРСР і УРСР, які стосуються Дніпропетровщини.

Про масштаби голоду свідчить лист Павлоградського райздорсервіса до завідувача облздороввідділу про канібалізм, збільшення смертності в 1933 році в сім разів у порівнянні з 1932 роком.

«Щороку в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору. В СРСР йшла індустріалізація, яка потребувала фінансування. Кошти для будівництва заводів та електростанцій планували отримати з селянських врожаїв. Однак це все робилося примусовими методами. Зокрема, відомий закон про п'ять колосків. В результаті значних репресій людям буквально не було чого їсти», - зазначив голова Дніпровського товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга.

Нагадаємо, що у Дніпрі відкрилась художня виставка «Право на гідність та свободу», присвячена початку Революції Гідності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...