App Store Google Play

Спроба повернути криворіжцям право на петиції виявилася марною

23.11.2017 15:20
Спроба повернути криворіжцям право на петиції виявилася марною

Спроба скасувати рішення Криворізької міськради, яким фактично унеможливлювалося подання петицій народного волевиявлення на розгляд міськради не вдалася - попри 500 підписів, зібраних протягом тижня на захист права містян на волевиявлення, депутати залишили бар'єр у 1000 голосів, що більше ніж навіть у обласному центрі Дніпрі.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомила громадський активіст, координатор руху "Сильні громади" Ольга Перетятько.

Як повідомила активістка, вчора, 22 листопада, під час сесії міськради її запросили до слова і дали поставити на голосування петицію громадян з вимогою «Не піднімати кількість підписів для розгляду петицій», яка набрала 500 підписів криворіжців. На думку кріворожанкі таке рішення призведе до похорону демократії в місті.

«Зараз в Кривому Розі існує тільки одна можливість внести пропозицію на сесію міської ради. У новому проекті Статуту територіальної громади, в рамках якого нас хочуть позбавити можливості діалогу з владою. 1000 підписів - це смерть петиції, а разом з нею і демократії в Кривому Розі. Така кількість підписів виключає діалог влади з народом, створює закриту систему, в якій немає місця жителям», - звернулася до депутатів міськради Перетятько.

Нагадаємо, раніше депутати з другої спроби проголосували за новий Статут Кривого Рогу, в якому необхідну кількість підписів під петицією, необхідне для її подальшого розгляду збільшилася з 500 до 1000.

Незважаючи на суперечки в рядах депутатів і удавану "відкритість" міського голови Юрія Вілкула, який запропонував замість збіру підписів в інтернеті приходити до нього на особистий прийом, депутати залишати для городян право на самовизначення не підтримали. Петиція на захист петицій набрала 21 голос при необхідних 28.

Нагадаємо, раніше Юрій Вілкул вносив пропозицію збільшити кількість підписів під петицією, що виноситься на розгляд Криворізької міської ради до 7000. Проект рішення був відхилений міською радою. Пізніше депутати від Опозиційного блоку, жаліючись на численність петицій намагалися підняти планку з 500 до 2000. Вчора рівень мінімальної підтримки петицій затверджено на рівні 1000.

У Дніпрі для винесення петиції на розгляд міської ради достатньо зібрати 900 підписів.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга ВОЛИНСЬКА

Околиця українського духу

Спершу не одразу розумієш, що на цих фото не так. Свято як свято – і вишиванки, і коровай, і куліш, і вареники, і кульки жовто-блакитні. Але щось муляє око. І справа не у військових одностроях,...
Що звертає увагу в розмові про Тотальний опір, партизанський рух, малу війну тощо?Це те, що співрозмовники одразу починають говорити про тактику, способи мінування, вогневу підготовку і обходять сторо...
Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...