App Store Google Play

Пірс, музей, фортеця: у Дніпрі розповіли як виглядатиме Стара Самарь

23 Листопада 19:00
Пірс, музей, фортеця: у Дніпрі розповіли як виглядатиме Стара Самарь

Сьогодні, 23 листопада, у Дніпрі презентували історико-культурний комплекс «Стара Самарь» у рамках програми розвитку міської ідентичності. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда  з місця проведення – приміщення КП «Агентство розвитку Дніпра».

У рамках програми «З Україною в серці», прийнятої під час 26-ї чергової сесії міськради Дніпра, існує  концепція створення на території Новобогородицької фортеці історико-культурного комплексу «Стара Самарь».

«Ми хочемо представити той проект, який вже є розробкою не істориків, а фахівців з ефективного представлення минулої спадщини в сьогоденні. Він увібрав все, що робилося протягом останніх двох років. Одна з 17 фортець, яка збереглася на території України - унікальна пам'ятка. Наразі завдання полягає в перетворенні її на історико-культурний комплекс», - розповів  ініціатор проекту, директор КП «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Комплекс «Стара Самарь» має вирішувати функції просвітництва населення та гостей Дніпра у царині історичної спадщини, виховання патріотизму та формування української свідомості.

«Ми розробили передпроектні пропозиції. Перше завдання - здійснити охорону пам'ятки, щоб припинилася руйнації з боку чорних археологів. Крім того, потрібно перешкодити перетворенню об'єкту на сміттєзвалище», - пояснив історик, директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Над проектом працювали історики, серед яких краєзнавець, директор Інституту історії Дніпра Олег Репан. Крім того, долучалися археологи - Ірина Ковальова та Дмитро Тисленко.

Архітектор Олена Іваницька зазначила, що територія комплексу поділятиметься на певні зони, наприклад господарську та передфортечну. Кім того, об’єкти будуть історично реконструйовані в стилі українського бароко. Також планується створити мультимедійний кам'яний музей та пірс. Фортеця відокремлюватиметься зеленими рослинами - своєрідною природною межею.

«Це унікальна фортифікаційна споруда, яку потрібно реконструювати. Історико-культурного комплекс стане окрасою нашого міста, а кількість туристів у Дніпрі збільшиться від 150 до 350 тисяч осіб. В наступному році планується розпочати реалізацію програми», - додав Володимир Панченко.

Загальна площа пам’ятки «Стара Самарь» складає 60 гектарів, розмір однієї лише фортеці сягає 18 гектарів.

Нагадаємо, у Дніпрі ініціюють створення Парку тоталітарного режиму.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...