App Store Google Play

Пірс, музей, фортеця: у Дніпрі розповіли як виглядатиме Стара Самарь

23.11.2017 19:00
Пірс, музей, фортеця: у Дніпрі розповіли як виглядатиме Стара Самарь

Сьогодні, 23 листопада, у Дніпрі презентували історико-культурний комплекс «Стара Самарь» у рамках програми розвитку міської ідентичності. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда  з місця проведення – приміщення КП «Агентство розвитку Дніпра».

У рамках програми «З Україною в серці», прийнятої під час 26-ї чергової сесії міськради Дніпра, існує  концепція створення на території Новобогородицької фортеці історико-культурного комплексу «Стара Самарь».

«Ми хочемо представити той проект, який вже є розробкою не істориків, а фахівців з ефективного представлення минулої спадщини в сьогоденні. Він увібрав все, що робилося протягом останніх двох років. Одна з 17 фортець, яка збереглася на території України - унікальна пам'ятка. Наразі завдання полягає в перетворенні її на історико-культурний комплекс», - розповів  ініціатор проекту, директор КП «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Комплекс «Стара Самарь» має вирішувати функції просвітництва населення та гостей Дніпра у царині історичної спадщини, виховання патріотизму та формування української свідомості.

«Ми розробили передпроектні пропозиції. Перше завдання - здійснити охорону пам'ятки, щоб припинилася руйнації з боку чорних археологів. Крім того, потрібно перешкодити перетворенню об'єкту на сміттєзвалище», - пояснив історик, директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Над проектом працювали історики, серед яких краєзнавець, директор Інституту історії Дніпра Олег Репан. Крім того, долучалися археологи - Ірина Ковальова та Дмитро Тисленко.

Архітектор Олена Іваницька зазначила, що територія комплексу поділятиметься на певні зони, наприклад господарську та передфортечну. Кім того, об’єкти будуть історично реконструйовані в стилі українського бароко. Також планується створити мультимедійний кам'яний музей та пірс. Фортеця відокремлюватиметься зеленими рослинами - своєрідною природною межею.

«Це унікальна фортифікаційна споруда, яку потрібно реконструювати. Історико-культурного комплекс стане окрасою нашого міста, а кількість туристів у Дніпрі збільшиться від 150 до 350 тисяч осіб. В наступному році планується розпочати реалізацію програми», - додав Володимир Панченко.

Загальна площа пам’ятки «Стара Самарь» складає 60 гектарів, розмір однієї лише фортеці сягає 18 гектарів.

Нагадаємо, у Дніпрі ініціюють створення Парку тоталітарного режиму.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...