App Store Google Play

Пірс, музей, фортеця: у Дніпрі розповіли як виглядатиме Стара Самарь

23.11.2017 19:00
Пірс, музей, фортеця: у Дніпрі розповіли як виглядатиме Стара Самарь

Сьогодні, 23 листопада, у Дніпрі презентували історико-культурний комплекс «Стара Самарь» у рамках програми розвитку міської ідентичності. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда  з місця проведення – приміщення КП «Агентство розвитку Дніпра».

У рамках програми «З Україною в серці», прийнятої під час 26-ї чергової сесії міськради Дніпра, існує  концепція створення на території Новобогородицької фортеці історико-культурного комплексу «Стара Самарь».

«Ми хочемо представити той проект, який вже є розробкою не істориків, а фахівців з ефективного представлення минулої спадщини в сьогоденні. Він увібрав все, що робилося протягом останніх двох років. Одна з 17 фортець, яка збереглася на території України - унікальна пам'ятка. Наразі завдання полягає в перетворенні її на історико-культурний комплекс», - розповів  ініціатор проекту, директор КП «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Комплекс «Стара Самарь» має вирішувати функції просвітництва населення та гостей Дніпра у царині історичної спадщини, виховання патріотизму та формування української свідомості.

«Ми розробили передпроектні пропозиції. Перше завдання - здійснити охорону пам'ятки, щоб припинилася руйнації з боку чорних археологів. Крім того, потрібно перешкодити перетворенню об'єкту на сміттєзвалище», - пояснив історик, директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Над проектом працювали історики, серед яких краєзнавець, директор Інституту історії Дніпра Олег Репан. Крім того, долучалися археологи - Ірина Ковальова та Дмитро Тисленко.

Архітектор Олена Іваницька зазначила, що територія комплексу поділятиметься на певні зони, наприклад господарську та передфортечну. Кім того, об’єкти будуть історично реконструйовані в стилі українського бароко. Також планується створити мультимедійний кам'яний музей та пірс. Фортеця відокремлюватиметься зеленими рослинами - своєрідною природною межею.

«Це унікальна фортифікаційна споруда, яку потрібно реконструювати. Історико-культурного комплекс стане окрасою нашого міста, а кількість туристів у Дніпрі збільшиться від 150 до 350 тисяч осіб. В наступному році планується розпочати реалізацію програми», - додав Володимир Панченко.

Загальна площа пам’ятки «Стара Самарь» складає 60 гектарів, розмір однієї лише фортеці сягає 18 гектарів.

Нагадаємо, у Дніпрі ініціюють створення Парку тоталітарного режиму.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга ВОЛИНСЬКА

Околиця українського духу

Спершу не одразу розумієш, що на цих фото не так. Свято як свято – і вишиванки, і коровай, і куліш, і вареники, і кульки жовто-блакитні. Але щось муляє око. І справа не у військових одностроях,...
Що звертає увагу в розмові про Тотальний опір, партизанський рух, малу війну тощо?Це те, що співрозмовники одразу починають говорити про тактику, способи мінування, вогневу підготовку і обходять сторо...
Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...