App Store Google Play

Юристи ПГ "СІЧ" допомагають 38-річному дніпрянину, який ніколи не мав паспорта

22.11.2017 18:30
Юристи ПГ "СІЧ" допомагають 38-річному дніпрянину, який ніколи не мав паспорта

38-річний Володимир Усенко, який ніколи не мав паспорта громадянина України та не може його отримати від міграційної служби, звернувся за допомогою до Правозахисної групи “СІЧ”. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Дніпро Вечірній.

Історія 38-річного дніпрянина Володимира Усенко вражає своїм драматизмом. Ріс він у селищі Таромське, виховувала його бабуся, тому що батьки перебували на заробітках в Росії. Хлопець закінчив тільки 8 класів середньої школи і пішов працювати з сільгоспкооператив. Офіційне оформлення не було потрібно. А в 2013 році з Володимиром трапилося нещастя. 

“Я прийшов напідпитку додому, затопив піч і заснув. Прокинувся вже в лікарні без ноги. Виявляється, мене витягнув з палаючого будинку сусід. Через опіки довелося ампутувати ногу”, - повідомив він.

Володимир прожив в міській лікарні №2 близько трьох років. Потім - потрапив до церкви «Нове покоління», де і залишився. Ось уже два роки більше не п'є і не курить. Вирішив отримати паспорт, щоб оформити інвалідність і влаштуватися на роботу. Але тут Володимир Усенко зіткнувся зі стіною бюрократії.

“Я відновив свідоцтво про народження, є документи про смерть матері і про пожежу. Я народився і живу в Україні, але міграційна служба не видає мені паспорт. Думаю, бентежить, що в 90-х мої батьки були на заробітках в Росії”, - додав Володимир.

У розпачі Володимир Усенко звернувся за допомогою в Правозахисну групу «СІЧ». Однак і досвідченим юристам виявилося непросто.

“Володимир спочатку звернувся до Міграційної служби Новокодацького району Дніпра, однак, паспорт йому отримати не вдалося. Ми звернулися до Дніпропетровської обласної міграційну службу, а потім - Державну міграційну службу України. Нам дали чітке роз'яснення, що Володимир Усенко, з огляду на його пакет документів, має право отримати спочатку громадянство України, а потім - паспорт. Ми знову направили всі папери разом із відповідними поясненнями до Міграційної служби Новокодацького району Дніпра. Тепер збираємося на особистий прийом”, - повідомила юрист ПГ “СІЧ” Ксенія Онищенко.

За словами Володимир Усенко, це його друга спроба отримати паспорт громадянина України. Перша була пару років тому.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...