App Store Google Play

Юристи ПГ "СІЧ" допомагають 38-річному дніпрянину, який ніколи не мав паспорта

22.11.2017 18:30
Юристи ПГ "СІЧ" допомагають 38-річному дніпрянину, який ніколи не мав паспорта

38-річний Володимир Усенко, який ніколи не мав паспорта громадянина України та не може його отримати від міграційної служби, звернувся за допомогою до Правозахисної групи “СІЧ”. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Дніпро Вечірній.

Історія 38-річного дніпрянина Володимира Усенко вражає своїм драматизмом. Ріс він у селищі Таромське, виховувала його бабуся, тому що батьки перебували на заробітках в Росії. Хлопець закінчив тільки 8 класів середньої школи і пішов працювати з сільгоспкооператив. Офіційне оформлення не було потрібно. А в 2013 році з Володимиром трапилося нещастя. 

“Я прийшов напідпитку додому, затопив піч і заснув. Прокинувся вже в лікарні без ноги. Виявляється, мене витягнув з палаючого будинку сусід. Через опіки довелося ампутувати ногу”, - повідомив він.

Володимир прожив в міській лікарні №2 близько трьох років. Потім - потрапив до церкви «Нове покоління», де і залишився. Ось уже два роки більше не п'є і не курить. Вирішив отримати паспорт, щоб оформити інвалідність і влаштуватися на роботу. Але тут Володимир Усенко зіткнувся зі стіною бюрократії.

“Я відновив свідоцтво про народження, є документи про смерть матері і про пожежу. Я народився і живу в Україні, але міграційна служба не видає мені паспорт. Думаю, бентежить, що в 90-х мої батьки були на заробітках в Росії”, - додав Володимир.

У розпачі Володимир Усенко звернувся за допомогою в Правозахисну групу «СІЧ». Однак і досвідченим юристам виявилося непросто.

“Володимир спочатку звернувся до Міграційної служби Новокодацького району Дніпра, однак, паспорт йому отримати не вдалося. Ми звернулися до Дніпропетровської обласної міграційну службу, а потім - Державну міграційну службу України. Нам дали чітке роз'яснення, що Володимир Усенко, з огляду на його пакет документів, має право отримати спочатку громадянство України, а потім - паспорт. Ми знову направили всі папери разом із відповідними поясненнями до Міграційної служби Новокодацького району Дніпра. Тепер збираємося на особистий прийом”, - повідомила юрист ПГ “СІЧ” Ксенія Онищенко.

За словами Володимир Усенко, це його друга спроба отримати паспорт громадянина України. Перша була пару років тому.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...