App Store Google Play

Зоозахисники Дніпра розповіли про жахливі випадки знущання над тваринами

20 Листопада 17:40
Зоозахисники Дніпра розповіли про жахливі випадки знущання над тваринами

Зоозахисники Дніпра продовжують боротися проти жорстокого поводження з тваринами в цирку міста. Про заходи та перспективи захисту тварин від насильства сьогодні, 20 листопада, кореспонденту Дніпрограда розповіли активісти та волонтери.

«18 листопада під дніпровським цирком ми провели акцію, аби розповісти населенню про умови та стан дресированих тварин. Напередодні наші волонтери відвідали дві вистави і переконались в недбалому ставленні до тварин. Зокрема, тхора, який травмувався під час публічного виступу, вже на наступний день знову примусили брати участь в запланованих номерах. Тварини виглядають знесиленими та недогодованими, вони хитаються. Адміністрація цирку на діалог не погоджується і налаштована агресивно», - розповіла волонтер притулку «Друг» Аліна Грабик.

Першочергова вимога зоозахисників - перевірити стан здоров'я та умови утримання тварин цирку.

«Права тварин, які перебувають в розважальному закладі, не захищені. У законі 2010 року вказано, що тварини мають знаходитися в умовах, наближених до природніх. Крім того, їм має надаватися ветеринарна допомога, а виступи не мають морально травмувати дітей та інших глядачів. З огляду на це, дресирувати і готувати циркові номери з песиками можна, адже вони готові виконувати певні завдання в обмін на ласощі.  Однак для тварин, які мають жити в умовах дикої природи – це неприпустимо», - стверджує юрист притулку «Друг» Світлана Брозолук.

Наразі нардеп Андрій Немировський запропонував законопроект, який має регулювати систему відповідальності у випадку жорстокого поводження з тваринами. Проект ще не розглянутий парламентом України, і в майбутньому буде змінюватися та вдосконалюватися.

«Згідно з пропозицією, передбачається одноразовий внесок при придбанні тварини. Тих домашніх улюбленців, які вже проживають з господарями, потрібно лише зареєстровати. Однак деякі категорії громадян, скоріш за все, будуть звільнені від даного обов’язку, серед них - люди похилого віку, для яких податку не передбачено. В свою чергу, питання штрафів та їх розмірів буде обговорюватись», - зазначила помічниця нардепа Немировського Наталія Цурбан.

Зоозахисниця та випускниця ветеринарного факультету Аграрного університету Інеса Капінус повідомила, що в рамках практичних занять студентам направляли трупи циркових тварин на судово-медичну експертизу.

«Одного разу ми мали обстежити тіло шимпанзе, який раптово помер в дніпровському цирку від розриву серця. Крім того, як практикант-ветеринар я побувала за кулісами цирку і переконалась в порушенні норм утримання тварин та антисанітарії. Один з шокуючих випадків відбувся у нещодавно відкритій чеській пивоварні «Старгород». Адміністратори закладу у день святкування Геллоуіну біля входу в приміщення виставили голови справжніх корів, з яких точилася кров. Тобто усі перехожі, в тому числі діти, бачили цю страшну картину», - додала зоозахисниця.

Нагадаємо, раніше під вікнами Дніпровської міської ради також вимагали захистити тварин від насильства.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...