App Store Google Play

Мешканці вулиці Володимира Великого закликали владу вжити заходів щодо "каракатиці" Каснерів

20.11.2017 13:20
Мешканці вулиці Володимира Великого закликали владу вжити заходів щодо "каракатиці" Каснерів

Протягом багатьох років ведеться боротьба з незаконною забудовою братів Каснерів по вулиці Володимира Великого 15-Г. Про те які дії вживались аби припинити протиправні дії забудовників та як на це реагували уповноважені органи розповів керівник ініціативної групи жителів «ЖБК «Металург»- 88» Віктор Жих, інформує Дніпроград.

«Наш кооператив – це 14-поверховий, який знаходиться в безпосередньої близькості до будівництва, а саме на відстані 20 м. За останні півроку в нашому будинку пішли тріщини в підвалі, викликані тим, що будівництво відбувається методом монолітного залізобетона, а це підвищує навантаження на ґрунт, який в цьому місці дуже поганий. Нарешті, зусиллями громадськості в червні цього року будівлю вдалося заарештувати», - зауважив Віктор Жих.

Місцеві мешканці неодноразово зверталися до обласної державно-архітектурної будівельної інспекції (ДАБІ), головою якої є Надія Ратич. ДАБІ надавала відповідь, в якій визнавала будівництво незаконним, і навіть відправляла своїх інспекторів за вказаною адресою, але останніх на територію будівництва не пускали і на цьому закінчувалась діяльність інспекції. На той момент будівля вже сягала 20 м висоти і порівнялась з прилеглою школою.

Зазначимо, що всі будівельні роботи проводились в учбовий час і наражали учнів на небезпеку.

«Ми написали скаргу на ДАБІ в НАБУ. За кілька днів ми отримали відповідь, в якій зазначається, що дана ситуація не в їх компетенції. Після того будівля продовжувала рости і досягла 50 м, відповідно зросло навантаження на ґрунт. До того ж робітники на цьому будівництві – незаконні емігранти і працюють без касок та інших засобів безпеки. Невідомо скільки осіб впало чи травмувалося на цьому будівництві», - повідомив місцевий мешканець Віктор Жих.

За його словами, після того, як була привернута пильна увага до незаконної будівлі з боку журналістів та міської ДАБІ, яка з’явилася тільки у 2016 році ситуація рушила з місця. Особливим поштовхом до розслідування протизаконного захоплення землі стала участь народного депутата Андрія Денисенка. Його підтримав міський голова Борис Філатов і прокуратура взялася за незаконних  забудовників. Було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.197-1 КК України, а пізніше, 3 липня 2017 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд заборонив будівельні роботи на вулиці Володимира Великого, в районі будинку №15.

У жовтні Дніпропетровський обласний апеляційний суд задовольнив позов міськради до Олександра Добровольского, тестя одного з братів Каснерів. Договір земельної оренди під недобудованим висотним будинком по вул. Володимира Великого, 15 г визнаний недійсним. Але у відповідь адвокати клану Каснерів звинуватили міську владу в «рейдерському захопленні».

Після чого очільник Дніпра Борис Філатов звернувся до голови НАБУ Артема Ситника з вимогою провести об'єктивне розслідування незаконних забудов.

Дізнавайтеся найсвіжіші новини першими: підписуйтесь на наш канал у Telegram та на сторінку в Instagram.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...