App Store Google Play

У гуртожитку ДНУ запустять систему контролю за відбитком пальця

16.11.2017 13:20
У гуртожитку ДНУ запустять систему контролю за відбитком пальця

До кінця 2018 року в одному з гуртожитків ДНУ ім. О. Гончара встановлять біометричну систему контролю на вхідні двері. Про це сьогодні, 16 листопада, під час прес-конференції розповів директор студентського містечка ДНУ Євген Сніда, інформує Дніпроград.

В гуртожитку №6 університету ім. О. Гончара збираються встановити біометричну систему контролю. Такі дії пов'язані з нещодавньою заявою Міносвіти щодо порушення прав студентів під час обмеження цілодобового доступу до гуртожитків. Зокрема, Міносвіти наголосило, що чинні закони України не передбачають будь-яких обмежень стосовно користування студентами-мешканцями гуртожитків своїм житловим приміщенням у певний час доби. У Міністерстві також вважають неприпустимим, коли у гуртожитках ведуть запис причин запізнення студентів у спеціальний журнал або вимагають подавати пояснювальні записки щодо запізнень із подальшим їх розглядом адміністрацією вишу.

"У ДНУ раніше працював режим доступу з 6:00 до 24:00. Наступного тижня буде введено цілодобовий доступ. Перед нами постало питання безпеки студентів. Адже найчастіше на нічний вахті в гуртожитках чергують люди похилого віку, які навряд чи зможуть щось зробити у разі форс-мажорної ситуації. Наразі це - першочергове питання. Тому ми у тестовому режимі запускаємо біометричну систему контролю на вхідних дверях за відбитком пальця", - розповів Євген Сніда.

У найближчий час буде створена біометрична база даних студентів, які проживають в гуртожитку. Сам механізм контролю коштує приблизно 35 тис. грн. За словами Євгена Сніди, мешканці гуртожитку самостійно виявили бажання встановити систему за власні кошти.

"Ми вже зібрали приблизно 25 тис. грн. Біометричний контроль працюватиме лише вночі. Окрім цього на вахті сидітиме охоронець. Вдень система не працювати. Якщо проект буде успішним, будемо думати, як поширювати його по іншим гуртожиткам", - розповів Сніда.

Нагадаємо, керівництво Дніпровського національного університету вже декілька місяців не може вирішити проблему аварійних дерев у дворі другого гуртожитку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...