App Store Google Play

Мешканці Дніпропетровщини сплачуватимуть пеню за невчасну оплату комуналки

13 Листопада 12:20
Мешканці Дніпропетровщини сплачуватимуть пеню за невчасну оплату комуналки

В Україні вводиться пеня за прострочення оплати житлово-комунальних послуг. Про зміни, які очікують мешканців Дніпропетровщини кореспонденту Дніпрограда розповіли фахівці.

Закон про житлово-комунальні послуги ухвалили у Верховній Раді 9 листопада 2017 року. Він має вступити у дію в наступному році.

«Уряд поставив крапку у перекладанні відповідальності за житлово-комунальні послуги на власників квартир. Раніше не думали про ремонт і безпеку. Тепер зникає поняття балансоутримувача, а вся відповідальність лягає безпосередньо на мешканців. Очевидно, що закон буде змінюватися і доповнюватися, адже яким чином мають регулюватися ці процеси чітко не встановлено», - пояснив депутат Дніпровської міськради, організатор проекту «Школа управління для жителів багатоповерхівок» Сергій Нікітін.

Окрема норма зафіксована у статті 26 даного законопроекту та передбачає пеню за кожний день прострочення після дати, до якої житлово-комунальні послуги повинні бути сплаченими.

Пеня нараховуватиметься в розмірі однієї сотої відсотка за кожен день прострочення.

«Це чергова спроба донести думку, що дім – не обмежується простором квартири. Не потрібно у всіх недоліках звинувачувати постачальників. Відтепер споживачі, тобто мешканці будинку мають укладати договір на кожну окрему послугу та сплачувати її. Таким чином споживачі та постачальники взаємовідповідальні», - зазначив юрист Антон Деньгуб.

Відповідальність за організацію та фінансування аварійно-ремонтних робіт покладається на органи місцевого самоврядування. В той же час, це не прямий обов’язок чиновників Дніпровської міськради. Депутатський корпус має лише розробити механізм виконання та систему регулювання.

Нагадаємо, що цьогоріч дніпряни платять за комунальні послуги на 16% більше, ніж торік.

Теги: закон, ЖКП, пеня

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...