App Store Google Play

Мешканці Дніпропетровщини сплачуватимуть пеню за невчасну оплату комуналки

13.11.2017 12:20
Мешканці Дніпропетровщини сплачуватимуть пеню за невчасну оплату комуналки

В Україні вводиться пеня за прострочення оплати житлово-комунальних послуг. Про зміни, які очікують мешканців Дніпропетровщини кореспонденту Дніпрограда розповіли фахівці.

Закон про житлово-комунальні послуги ухвалили у Верховній Раді 9 листопада 2017 року. Він має вступити у дію в наступному році.

«Уряд поставив крапку у перекладанні відповідальності за житлово-комунальні послуги на власників квартир. Раніше не думали про ремонт і безпеку. Тепер зникає поняття балансоутримувача, а вся відповідальність лягає безпосередньо на мешканців. Очевидно, що закон буде змінюватися і доповнюватися, адже яким чином мають регулюватися ці процеси чітко не встановлено», - пояснив депутат Дніпровської міськради, організатор проекту «Школа управління для жителів багатоповерхівок» Сергій Нікітін.

Окрема норма зафіксована у статті 26 даного законопроекту та передбачає пеню за кожний день прострочення після дати, до якої житлово-комунальні послуги повинні бути сплаченими.

Пеня нараховуватиметься в розмірі однієї сотої відсотка за кожен день прострочення.

«Це чергова спроба донести думку, що дім – не обмежується простором квартири. Не потрібно у всіх недоліках звинувачувати постачальників. Відтепер споживачі, тобто мешканці будинку мають укладати договір на кожну окрему послугу та сплачувати її. Таким чином споживачі та постачальники взаємовідповідальні», - зазначив юрист Антон Деньгуб.

Відповідальність за організацію та фінансування аварійно-ремонтних робіт покладається на органи місцевого самоврядування. В той же час, це не прямий обов’язок чиновників Дніпровської міськради. Депутатський корпус має лише розробити механізм виконання та систему регулювання.

Нагадаємо, що цьогоріч дніпряни платять за комунальні послуги на 16% більше, ніж торік.

Теги: закон, ЖКП, пеня

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...