App Store Google Play

Мешканці Дніпропетровщини сплачуватимуть пеню за невчасну оплату комуналки

13.11.2017 12:20
Мешканці Дніпропетровщини сплачуватимуть пеню за невчасну оплату комуналки

В Україні вводиться пеня за прострочення оплати житлово-комунальних послуг. Про зміни, які очікують мешканців Дніпропетровщини кореспонденту Дніпрограда розповіли фахівці.

Закон про житлово-комунальні послуги ухвалили у Верховній Раді 9 листопада 2017 року. Він має вступити у дію в наступному році.

«Уряд поставив крапку у перекладанні відповідальності за житлово-комунальні послуги на власників квартир. Раніше не думали про ремонт і безпеку. Тепер зникає поняття балансоутримувача, а вся відповідальність лягає безпосередньо на мешканців. Очевидно, що закон буде змінюватися і доповнюватися, адже яким чином мають регулюватися ці процеси чітко не встановлено», - пояснив депутат Дніпровської міськради, організатор проекту «Школа управління для жителів багатоповерхівок» Сергій Нікітін.

Окрема норма зафіксована у статті 26 даного законопроекту та передбачає пеню за кожний день прострочення після дати, до якої житлово-комунальні послуги повинні бути сплаченими.

Пеня нараховуватиметься в розмірі однієї сотої відсотка за кожен день прострочення.

«Це чергова спроба донести думку, що дім – не обмежується простором квартири. Не потрібно у всіх недоліках звинувачувати постачальників. Відтепер споживачі, тобто мешканці будинку мають укладати договір на кожну окрему послугу та сплачувати її. Таким чином споживачі та постачальники взаємовідповідальні», - зазначив юрист Антон Деньгуб.

Відповідальність за організацію та фінансування аварійно-ремонтних робіт покладається на органи місцевого самоврядування. В той же час, це не прямий обов’язок чиновників Дніпровської міськради. Депутатський корпус має лише розробити механізм виконання та систему регулювання.

Нагадаємо, що цьогоріч дніпряни платять за комунальні послуги на 16% більше, ніж торік.

Теги: закон, ЖКП, пеня

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...