App Store Google Play

Про Мауглі та еволюційну трансформацію

10.11.2017 18:00
Про Мауглі та еволюційну трансформацію

Цей допис буде довгим та контроверсійним тестом на ваш EQ та IQ, тому любителів конкретики, однозначних відповідей та “вимикачевих патріотів” прошу не гаяти часу, бо окрім негативу ви для себе тут нічого не знайдете. Доречі, “вимикачеві патріоти” (lightswitch patriots), це ті люди, що публічно волають “Україна понад усе!”, а коли ніхто не дивиться, то водять автівки як рагулі, смокчуть дупи керівникам та дають хабарі щоб щось “порішати”. Тобто, вони той патріотизм можуть вмикати та вимикати коли їм захочеться. Ну або та їх Україна, що їм понад усе, зовсім не така, як ви собі вважаєте.

Тобто ми тут органічно переходимо до теми цього допису. Зазвичай я пишу тільки на військові теми, але війна є продовженням політики, а політика є відображенням суспільного життя, тому сьогодні поміркуємо трохи ширше. Чому у сучасному українському суспільстві немає єдності? Це питання у тій чи іншій формі я бачу у стрічці кожен день разів по двадцять. Відповідь на це питання дуже проста, але сумна — це тому що кожен українець чи тісна група однодумців або родичів бачить Україну такою, яку хочуть саме вони. Від гротескних поєднань абсолютно несумісних бажань просто розриває мозок.

Здається ніхто в Україні не розуміє що таке система цінностей і чому “республіканські” ідеї несумісні з бажанням мати державну медицину, великі пенсії чи безкоштовну освіту, а “ліберальні” ідеї несумісні з низькими податками чи вільним обігом зброї. Нажаль, у питанні системи цінностей компроміс можливий тільки після консолідації суспільної думки і під цією назвою ховається жахлива необхідність великих жертв.

Коли ми у ці осінні дні пригадуємо мільйони жертв комунізму, ми сором’язливо мовчимо про те, що “червоний терор” був необхідним комуністам для консолідації суспільства навколо пекельних суспільних засад в які вони свято вірили. Це ніяк не вибачає їх людожерської сутності, але іншими методами вони задачу вирішити не могли і ніхто інший не зміг би теж.

Нажаль, переважна більшість українського суспільства за системою цінностей наразі є продуктом того “червоного терору”, тобто більшість населення країни є або прямим результатом “зворотньої селекції” комунізму, або нащадками homo soveticus. Щоб не було непорозуміння, ми говоримо не про генетику, а про виховання, саме це пояснює чому українці, які попадають до нормальних країн дуже швидко адаптуються та інтегруються до їх суспільств.

В комуністичних та пост-комуністичних суспільствах на превеликий жаль виживають та стають успішними найогидніші та найнебезпечніші покидьки, що ми і бачимо наразі в українських “бидлоелітах”. У цивілізованому суспільстві Аваковим, Ахметовим, Медведчукам, Порошенкам чи Пашинським ніхто б не подав руки, їх дітей цькували б інші діти у школі, а ФБР слідкувало б за кожним їх рухом аж доти, поки не розсадило б по тюремних камерах на довгі роки. В Україні вони супер-успішні та поважні феодали. Те, що вони тут збудували, ніяк не є вільною, західною чи ринковою системою.

Більше того, оскільки бидлоеліти переконують суспільство, що саме так виглядають ринкові відносини і демократія, то суспільство повільно розчаровується у західних цінностях і починає шукати щось унікально українське — ксенофобія, переваги мови чи культури, карго культи чи пошуки древніх змістів. Немає ніяких унікальних шляхів -- або процвітання та успіх через демократію та свободу, або руйнація та занепад у будь-якому іншому випадку.

Люди в Україні просто більше нікому не вірять і нікого не поважають саме тому, що комунізм знищив їх душі, причому ми не говоримо про релігію чи культуру, а просто про звичайні людські суспільні відносини — довіру, співчуття, взаємодопомогу, цінність людського життя тощо.

Кожен сам за себе: моя квартира — моя фортеця, а що робиться у дворі -- то вже не моє, або куплю собі дорогу автівку і буду нею їздити по розвалених дорогах і паркувати по тротуарах, або буду вигулювати собаку і не прибирати за ними лайно тощо. Суспільство зменшилось до безпосереднього кола близьких людей.

Суспільство просто дезінтегрувалось за роки совку, а нове не виникло. У такій ситуації можливий тільки один спосіб суспільної організації — феодалізм, тобто примусове об’єднання навколо центрів сили, що ви і спостерігаєте навколо себе. Зрозуміло, що феодали можуть ситуативно збиватись до більших зграй, як вони робили навколо Януковича або наразі роблять навколо Порошенка, але успішне суспільство чи країна їх не цікавлять ніяк. Навпаки, успішний розвиток суспільства для них означає крах і тому вони будуть всіляко йому заважати. Доречі, більшість з них є патріотами України у тому розумінні, що лисий покемон у якості верховного феодала їм теж не потрібен, бо всі бачили могилу Березовського.

Тобто, ми приймаємо, що наразі суспільний договір в Україні є феодальним, але наявні приклади успішних країн та суспільств і відносно вільний обіг інформації дає людям розуміння того, що поточний стан справ є неприпустимим. Це означає, що поточний феодальний консенсус не є стабільним і мусить трансформуватись до якогось іншого вигляду, тобто політична система повинна фундаментально змінитись щоб мінімізувати напруження.

Фундаментальна зміна системи можлива трьома способами — (і) під зовнішнім управлінням, (іі) вибуховою трансформацією, або (ііі) еволюційною трансформацією.

Наразі існує тільки одна країна у світі, яка згодна і хоче взяти на себе зовнішнє управління Україною. В Україні існує, за деякими оцінками, до 30% прихильників такого сценарію. Зрозуміло, що перемога цього сценарію буде означати великі втрати, крах руху України до західної цивілізації і ще триста років темряви та безвихідності, тому дуже важливо за будь-яких обставин його уникнути.

Вибухова трансформація політичної системи це революція, причому у випадку України це має бути не той симулякр, що ви бачили у 2004 та 2013 роках, бо він не працює, а справжня революція на кшталт Іранської з ріками крові, шибеницями, озброєними бандами і таким іншим саме тому, що великий відсоток суспільства є прихильниками "руського міра" і відчувають себе пригніченими, в тому числі і завдяки діяльності сусідньої держави. Гарантовано, така революція не приведе в Україні до встановлення демократії західного типу, виникнення толерантного громадянського суспільства. Революції народжують монстрів. Для боротьби з монстрами увесь цивілізований світ почне волати “Путін прийди”, бо ніяка нормальна людина свою дитину бороти тих монстрів не відпустить. І Путин прийде, не сумнівайтесь ні на хвилину. Єдине, на що є надія, це те що Ви вже цей сценарій проходили на початку минулого століття і сподіваюсь отримали проти нього щеплення.

Отже, залишається еволюційна трансформація до демократичного суспільства західного типу. Для її здійснення потрібна одна важлива річ — розуміння, що краще жити не буде ще дуже довго. Тим, кого це не влаштовує і хто не готовий жертвувати своїм добробутом та добробутом своїх дітей задля майбутнього країни, але вважає що вони заслуговують на кращу долю зараз варто думати про еміграцію. Їх не треба зневажати, бо це саме нащадки таких самих емігрантів наразі є найбільшими друзями України у цивілізованому світі і підтримка діаспори буде важливою для України на довгі роки.

Тим, хто залишається, потрібно змиритись, що всі навколо неідеальні і що аферист Семенченко у деяких ситуаціях кращий за комуніста Рабіновича, але і той і інший є членами суспільства і з ними всіма треба буде домовлятись. Загалом, єдине, що потрібно робити — це безперервно тиснути на владу з метою втримання нею правильного вектору розвитку країни. Так, вони будуть продовжувати красти та намагатись зменшити тиск суспільства на себе, але треба просто наполегливо душити далі. Якщо обирати цей напрямок розвитку, то Президент Саакашвілі та його прихильники роблять добру справу для України. Знову ж таки, вони неідеальні, але вони роблять важливу справу, а кращих все одно немає. Західні країни теж будуть робити все можливе, щоб Україна втрималась на цьому еволюційному курсі розвитку.

І от цей довгий шлях вимагає від кожного українця серйозної політичної гігієни, тому що ворог твого ворога наразі не завжди є твоїм другом. Політична гігієна в сучасному безпековому просторі України складається всього з одного важливого питання — чи те, що робить той чи інший політик наразі є вигідним путінський Росії? Не те, що вона чи він казали або робили колись раніше (бо в українському політикумі всі серпенти, всі крали і грабували, брехали і вбивали), а саме те, що робить зараз. Нажаль, часом буває дуже складно розібратись у діях і словах політиків, які і в цивілізованих країнах полюбляють збрехнути, а в Україні поготів. Українське суспільство ще не навчилось розбиратись, що для нього є добре, а що ні. Національну гордість дуже важко проковтнути, але єдиним лакмусовим тестом правильності дій того, чи іншого політика є вимоги та поради західного суспільства.

Якщо поляки кажуть, що ви з Бандерою не попадете в Європу, то засуньте свій гонор собі в дупу і слухайте уважно, тому що хоча і образливо, але поляки дають вам цивілізаційний вектор і кажуть що національне відродження краще будувати на етосі Небесної Сотні, ніж на етосі героїв минулої ери, інформація про яких була стільки разів спотворена, що неможливо більше відокремити правду від брехні. Взагалі кажучи, минуле варто розглядати у єдиному ракурсі -- історичної науки, бо усе інше це така сама огидна пропаганда, як і трупи комуністичних вождів під склом.

Якщо США кажуть вам, що потрібно запровадити антикорупційний суд, то це означає що треба примушувати владу це зробити, а не питати чи існують в США такі суди. Бо вам до США як до Місяця рачки. Як не образливо це звучить, але українське суспільство наразі — це деструктивний Мауглі, випестований демоном комунізму, якому треба пройти ще дуже довгий шлях до цивілізованості та дорослості.

Я розумію, що першою реакцією на мої міркування буде роздратування та гнів, але подумайте про те, що для Європейських сусідів України, так само як і для США з Канадою, як і для всього блоку НАТО, сильна, заможна та демократична Україна у сучасному світі є надважливою складовою безпекового простору та суттєвою цивілізаційною перемогою.

Наші дії чи висловлення можуть дратувати чи викликати подив у вас, але повірте, що західні країни хочуть бачити Україну тільки цивілізовану, демократичну та процвітаючу, тому що це і в наших колективних інтересах.

Будь-яка інша Україна для нас ворог не менший, ніж комунізм чи нацизм. Пам'ятайте це, бо ви не почуєте це від дипломатів чи політиків.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У цьому місяці виповнюється п’ять років з моменту, коли ЮНЕСКО включила петриківський розпис до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.Приурочено до цієї події у сквері Героїв, що б...
Між іншим, окрім російських війські, біля наших кордонів теж вимальовується велика проблема. Білорусь. Останні 2 роки Москва здійснює на Мінськ політичний та економічний тиск. У цьому році туди у ролі...
Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...