App Store Google Play

Про еволюційні процеси в адвокатському самоврядуванні Дніпропетровщини

10.11.2017 14:00
Про еволюційні процеси в адвокатському самоврядуванні Дніпропетровщини

Поняття адвокатського «самоврядування» з’явилося в Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у 2012 році. Фактично з цього часу почали формуватися регіональні Ради адвокатів, які є органами адвокатського самоврядуванням. До їх обов’язків входить розгляд загальних питань організації діяльності адвокатів на відповідній території.

Тобто ці концептуальні органи покликані допомагати адвокатурі області та мають формуватися на конференції шляхом голосування. Обрані делегати, по-суті, визначать політику в правозахисній спільноті.

Про особливості діяльності та актуальні проблеми органів адвокатського самоврядування на Дніпропетровщині кореспонденту Дніпограда розповів Євген Большаков, який донедавна представляв область в Раді адвокатів України.

Євген Большаков вже досить довгий час займає різні посади в органах  адвокатського самоврядування. Крім того , він є кандидатом юридичних наук та головою державної екзаменаційної комісії на юридичному факультеті НГУ.

«Мій загальний стаж в адвокатурі складає близько 14 років. Раніше я займав посаду заступника голови Атестаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області. П’ять років тому був обраний в Раду адвокатів України як представник області», - розповів Євген Большаков.

Загалом Рада адвокатів складається з 30 представників з різних регіонів країни. Саме члени Ради адвокатів України визначають політику в адвокатурі країни в проміжках між З’їздами.

«Органи адвокатського самоврядування мають захищати права та гарантії діяльності адвокатів. Вони не повинні ставити собі за мету зберегти робоче місце та заробітною платню, установлену конференцією. В першу чергу, вони покликані вчасно реагувати на скарги та запити адвокатів та компетентно на них відповідати», - пояснив правозахисник.

Крім того, Рада адвокатів має право приймати підзаконні акти, які не мають суперечити Конституції та Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Не менш важливо, що Рада адвокатів, як регіональний орган, повинна відповідати за умови роботи адвокатів області, вести реєстр адвокатів, розглядати питання підвищення кваліфікації та питання стажування осіб, які склали іспити та збираються опанувати адвокатську професію.

«Одним з проблемних моментів стосується створення реєстру адвокатів. У адвокатів Дніпропетровської області є претензії до його ведення. Зокрема, закон передбачає, що зміни у даних про особу мають бути внесені до реєстру наступного дня з моменту повідомлення адвокатом про корегування інформації. Однак Радою такі дані вносяться з значними запізненнями, що є порушення», - зазначив фахівець.

Також Євген Большаков наголосив, що не можна бюрократизувати систему стажування, адже є досвідчені адвокати, які готові підготувати та допомогти молодим фахівцям опановувати майбутню професію. Однак велика кількість звітних паперів та додаткових документів в цьому лише заважають.

«Я не хочу надалі займатися бюрократизацією і створювати з органів адвокатського самоврядування апарат управління. Бюрократія термін непоганий, але в обмеженій кількості. Бюрократичні процеси не мають призводити до незручностей та дискомфорту адвокатів. Адвокат – вільна професія, тому фахівцям не потрібні насаджені інструкції», - переконаний адвокат.

Для того, аби усунути вказані недоліки потрібно, насамперед, дбати про прозорий вибір гідних делегатів в органи самоврядування. Як відомо, обрання делегатів на звітно-виборну Конференцію адвокатів Дніпропетровської області відбувається на загальних зборах.

Згідно з правилами, збори мають проводитися одночасно в усіх районних центрах області, реєстрація учасників має починатися о 09.00, а о 10.00 – обрання делегатів має стартувати. Саме обрані під час Конференції делегати визначать подальшу долю та політику в адвокатурі області.

Це означає, що делегатами Конференції формується склад органів адвокатського самоврядування, до яких входять: Рада адвокатів області, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури області, ревізійна комісія та представники в Раду адвокатів України та Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатів України.

Раніше повідомлялось, що останні збори на Дніпропетровщині проводилися 16 жовтня з чисельними та вагомими порушеннями . В свою чергу, звітно-виборна Конференція запланована на 14 листопада.

«Політика теперішньої Ради адвокатів України додає нових клопотів, а не захищає гарантії діяльності адвокатів. Саме тому група адвокатів Дніпропетровської області запропонувала внести до порядку денного Конференції адвокатів області питання про дострокове відкликання голови регіональної Ради адвокатів Тетяни Лещенко із займаної посади», - розповів Євген Большаков.

Причина такої ініціативи адвокатів та авторів звернення – незадовільне виконання голови регіональної Ради адвокатів своїх обов’язків.

Євген Большаков додав, що в майбутньому планує долучитися до обрання складу Ради адвокатів Дніпропетровської області, який повинен займатися реальним захистом прав та гарантії діяльності адвокатів. Зазначений орган покликаний вчасно інформувати адвокатів про проведення заходів. Крім того, в адвокатській спільноті стверджують, що існує потреба покращувати якість та кількість проведення семінарів з підвищення кваліфікації адвокатів області.

 «У зв’язку з майбутньою Конференцією, яка визначить вектор діяльності адвокатури області, я закликаю всіх колег дотримуватися етики та коректної поведінки, не дискредитувати себе та органи адвокатського самоврядування», - звернувся фахівець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга ВОЛИНСЬКА

Околиця українського духу

Спершу не одразу розумієш, що на цих фото не так. Свято як свято – і вишиванки, і коровай, і куліш, і вареники, і кульки жовто-блакитні. Але щось муляє око. І справа не у військових одностроях,...
Що звертає увагу в розмові про Тотальний опір, партизанський рух, малу війну тощо?Це те, що співрозмовники одразу починають говорити про тактику, способи мінування, вогневу підготовку і обходять сторо...
Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...