App Store Google Play

«Життя на нулі»: фотознімки дніпрянина з передової допомогли повернути бійців до мирного життя

07.11.2017 11:40
«Життя на нулі»: фотознімки дніпрянина з передової допомогли повернути бійців до мирного життя

Сьогодні, 7 листопада, організатори та партнери проекту «Життя на нулі» розповіли, як фотознімки дніпрянина з передової допомогли повернути бійців до мирного життя. Про реабілітацію через мистецтво повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів спікерів.

«Ідея створення проекту виникла з 2016 року. Справа в тому, що дніпрянин Юрія Величко, який два роки був на війні, фіксував на фотоплівку побут побратимів. Він це робив з метою збереження, а не для виставки. Однак повернувшись з фронту, він зрозумів, що саме це заняття допомогло йому реабілітуватися. Юрій Величко додав, що багато бійців на передовій також мають творчі здобутки – художні, поетичні тощо», - пояснила керівник проекту «Життя на нулі» Інна Єрмакова.

Організатори проекту зазначили, що це виключно приватна ініціатива, яка фінансується за рахунок авторів виставок та презентацій.

«Після виставки у липні, ми почали розробку мистецького візуального проекту. Крім того, обговорення та дискусії з гостями дають змогу зрозуміти їхнє ставлення та думки, які виникають під час перегляду», - зазначила керівник проекту «Життя на нулі».

Автори проекту мандрують різними куточками України. У виставкових залах вони зустрічаються з хлопцями-ветеранами, молоддю, дружинами, які чекають своїх чоловіків з фронту.

«Також ми піднімаємо тему капеланства, адже Дніпро – місто, з якого можна маршруткою доїхати до зони військових дій. В віддалених регіонах про те, що війна в Україні триває четвертий рік, на жаль, забувають», - додала Інна Єрмакова.

Волонтер Наталія Гейман переконана, що особливість проекту в тому, що він допомагає нагадати про війну тим, хто не знав, забув чи не хотів знати. Для тих, хто не був на передовій, це найкращій спосіб дізнатися про життя бійців на лінії зіткнення.

Учасники проекту переконані, що у кожного свій «нуль» – хтось воює на фронті, інші допомагають волонтерством, мистецтвом, капеланством чи позитивними змінами себе та світу навколо.

Мистецький проект у Дніпрі триватиме 10 листопада, тому в останні дні відбудеться ще три зустрічі. Відвідати платформу можна в історичному музей Дніпра на другому поверсі у залі №8. Вхід вільний.

Нагадаємо, що 12 жовтня у Дніпрі відкрилась мистецька платформа «Життя на нулі». Також дніпряни переглянули документальний фільм «Паралелі», в якому розповідається про життя українських воїнів в зоні ведення війни.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...