App Store Google Play

Маловідоме минуле: дніпрянам розповіли про боротьбу земляків за незалежність України у XX ст.

4 Листопада 20:00
Маловідоме минуле: дніпрянам розповіли про боротьбу земляків за незалежність України у XX ст.

Сьогодні, 4 листопада, у приміщені "Агентства розвитку Дніпра" відбувся науково-практичний семінар, присвячений боротьбі українців за незалежність на території нинішньої Дніпропетровської області, повідомляє Дніпроград.

"Я щиро радію, що подібні заходи проходять саме у нас. Розповідати про історію рідного краю, яка була забута протягом багатьох років це не просто цікаво, а ще й необхідно для того, щоб зберегти нашу українську ідентичність у майбутньому. Сподіваюся, що подібні просвітницькі зустрічі стануть доброю традицією для Дніпра", - зазначив Володимир Панченко, директор КП "Агентство розвитку Дніпра".

Дослідженням Українського визвольного руху наразі займаютсья не тільки історики, а і юристи та звичайні громадяни, для яких віднайти та зберегти пам'ять про цю маловідому сторінку минулого є однією із головних цілей у житті. Свої напрацювання публіці представили дослідники з усієї Дніпропетровської області.

Окрім цього, участь у семінарі взяли і представники молодої генерації дніпрян, які сьогодні займаються пропагуванням української культури та історії у Дніпрі.

"Нашій молоді необхідно показувати правильний шлях і робити це треба не тільки за допомогою лекцій чи науки. Іноді достатньо і звичайної ігрової атмосфери. Наприклад, Український інститут національної пам'яті залюбки подарував нам інтелектувальну гру про Українську революцію у 1917-1921 роках. Завдяки ній можна зацікавити молодь більше вивчати свою історію та заглиблюватися в неї", - повідомив Гліб Стрижко, громадський активіст та ініціатор відкриття Кузні української інтелігенції.

У свою чергу, голова Дніпровського товариства політв'язнів та репресованих Іван Дремлюга запросив учасників заходу та усіх небайдужиї дніпрян запросили на майбутню зустріч, присвячену пам'яті Василя Макуха, яка відбудеться об 11-00 14 листопада у Дніпропетровському обласному інституті пісядипломної педагогічної освіти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...