App Store Google Play

Маловідоме минуле: дніпрянам розповіли про боротьбу земляків за незалежність України у XX ст.

04.11.2017 20:00
Маловідоме минуле: дніпрянам розповіли про боротьбу земляків за незалежність України у XX ст.

Сьогодні, 4 листопада, у приміщені "Агентства розвитку Дніпра" відбувся науково-практичний семінар, присвячений боротьбі українців за незалежність на території нинішньої Дніпропетровської області, повідомляє Дніпроград.

"Я щиро радію, що подібні заходи проходять саме у нас. Розповідати про історію рідного краю, яка була забута протягом багатьох років це не просто цікаво, а ще й необхідно для того, щоб зберегти нашу українську ідентичність у майбутньому. Сподіваюся, що подібні просвітницькі зустрічі стануть доброю традицією для Дніпра", - зазначив Володимир Панченко, директор КП "Агентство розвитку Дніпра".

Дослідженням Українського визвольного руху наразі займаютсья не тільки історики, а і юристи та звичайні громадяни, для яких віднайти та зберегти пам'ять про цю маловідому сторінку минулого є однією із головних цілей у житті. Свої напрацювання публіці представили дослідники з усієї Дніпропетровської області.

Окрім цього, участь у семінарі взяли і представники молодої генерації дніпрян, які сьогодні займаються пропагуванням української культури та історії у Дніпрі.

"Нашій молоді необхідно показувати правильний шлях і робити це треба не тільки за допомогою лекцій чи науки. Іноді достатньо і звичайної ігрової атмосфери. Наприклад, Український інститут національної пам'яті залюбки подарував нам інтелектувальну гру про Українську революцію у 1917-1921 роках. Завдяки ній можна зацікавити молодь більше вивчати свою історію та заглиблюватися в неї", - повідомив Гліб Стрижко, громадський активіст та ініціатор відкриття Кузні української інтелігенції.

У свою чергу, голова Дніпровського товариства політв'язнів та репресованих Іван Дремлюга запросив учасників заходу та усіх небайдужиї дніпрян запросили на майбутню зустріч, присвячену пам'яті Василя Макуха, яка відбудеться об 11-00 14 листопада у Дніпропетровському обласному інституті пісядипломної педагогічної освіти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...