App Store Google Play

У Дніпрі назвали ключові порушення на виборах в ОТГ

31.10.2017 17:00
У Дніпрі назвали ключові порушення на виборах в ОТГ

Сьогодні, 31 жовтня, під час прес-конференції координатор "ОПОРА" Вадим Головченко підбив підсумки громадського спостереження за виборами в об’єднаних територіальних громадах Дніпропетровської області та розповів про перебіг дня голосування, роботу виборчих комісій щодо організації виборчого процесу, виявлені порушення у громадах.  Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

29 жовтня по всій Україні пройшли вибори в 201 територільних громадах. У Дніпропетровській області вибирали голів і депутатів в 19 ОТГ. Під час виборів у ОТГ працювало 15 довгострокових спостерігачів від "ОПОРИ", які зафіксували низку порушень.

"Зокрема, у Миколаївській ОТГ одна з кандидаток на велосипеді їхала на ранкове засідання теркомісії, під час чого на неї напали двоє невідомих у балаклавах. Жінка фізично не постраждала, але в неї вкрали сумку з документами і грошима. В Широкому під час перевірки виборчих списків у районній лікарні було виявлено, що два виборці є працівниками цього медзакладу", - розповів Вадим Головченко.

Поширеними порушеннями на Дніпропетровщині були нехтування створенням кандидатами передвиборчих фондів, замалі приміщення та відсутність необхідної канцелярії, агітаційна продукція без вихідних даних, а в Любимівці вона продовжувала висіти на стовпах і парканах в день виборів, пропонуючи голосувати за кандидата від «Батьківщини».

"У день виборів на деяких виборчих дільницях була вивішена інформація про кандидатів різного розміру, що вважається дискримінацією щодо деяких кандидатів. Також спостерігачі помітили штучне збільшення явки, тобто підвіз виборців до дільниць, голосування по військовому квитку чи закордонному паспорту, фотографування бюлетенів. Наприклад, у Верхньодніпровську зафіксовано, коли одній людини було видано два бюлетені. У Петриківці ДВК хотіла використати для голосування одну переносну виборчу скриньку", - розповів Головченко.

Найбільш резонансним порушенням був напад двох десятків чоловіків на виборчу дільницю у селі Майське.

На думку Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслава Жолудєва, вибори на Дніпропетровщині можна вважати такими, що відбулися успішно.

"Офіційних результатів ще немає, але вже можна сказати, що вибори відбулись, були порушення і під час виборчої кампанії, і в день виборів. Але попри деякі резонансі ситуації, можна заявити, що вибори відбулися", - зазначив Жолудєв.

Після офіційного оголошення результатів новообрані депутати повинні будуть зібратися на першу сесію і затвердити виконкоми як юридичні особи публічного права. Вони будуть розпорядниками субвенцій, які виділятимуться громадам.

На сьогодні в Дніпропетровській області функціонують 53 об'єднані територіальні громади. До кінця року їх буде 56.

Теги: вибори, ОТГ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...