App Store Google Play

Жителям Дніпра та обласні слід підготуватися до епідеміологічного підйому

24.10.2017 14:20
Жителям Дніпра та обласні слід підготуватися до епідеміологічного підйому
На Дніпропетровщині очікується епідеміологічний підйом, однак наразі про значну загрозу не йдеться. Про це сьогодні, 24 жовтня, кореспонденту Дніпрограда розповіла заступник директора та завідуюча відділом дослідження біологічних факторів обласного центру МОЗ України Валентина Рєзвих.
 
На сьогодні в Дніпроперовській області зафіксовано 12 тисяч випадків гострих респіраторно-вірусних захворювань. Серед них 70 відсотків стосуються дітей від п'яти до дев'яти років. Загалом, такий показник є нормою і навіть не перевищує кількість минулорічних захворювань. Лікарі переконують, що найкраща профілактика вірусних захворювань - щеплення. Однак кількість інфікованих осіб в області дуже незначна - лише 20 тисяч.
 
В той же час в зоні ризику перебувають вагітні жінки, діти та особи з хронічними патологіями. Сами їм потрібен захист.
 
"Жінок, які чекають на дитину потрібно щеплювати у другому та третьому триместрі. Вони особливо потребують захисту. Наприклад, на території Дніпропетровщини в період епідемії 2009-2010 років з вагітною стався летальний випадок. Крім того, вразливі немовлята, тому вакцинувати дозволяється з піврічного віку", - зазначила Валентина Рєзвих.
 
Зараз в Україні зареєстровано чотири вакцини для запобігання ОРВ. За даними МОЗ, вони інвактивовані, тобто безпечні та не мають побічних ефектів. Згідно з рекомендаціями, термін який потрібен для виникнення імунних тіл складає два тижні. На сьогодні вакцини в медзакладах Дніпропетровщини немає, але очікується, що нова кількість надійде вже у жовтні.
 
"Застереження щодо застосування вакцини стосуються осіб, які мають алергію на курячі яйця та підвищену температуру тіла. Крім того, всім вакцинованим особам потрібно перебувати під наглядом лікаря близько 30 хвилин", - додала завідуюча відділом дослідження біологічних факторів обласного центру МОЗ.
 
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області стрімко зростає захворюваність на кір. Так за дев’ять місяців 2017 року зареєстровано 11 випадків кору проти одного випадку за аналогічний період минулого року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...