App Store Google Play

Жителям Дніпра та обласні слід підготуватися до епідеміологічного підйому

24.10.2017 14:20
Жителям Дніпра та обласні слід підготуватися до епідеміологічного підйому
На Дніпропетровщині очікується епідеміологічний підйом, однак наразі про значну загрозу не йдеться. Про це сьогодні, 24 жовтня, кореспонденту Дніпрограда розповіла заступник директора та завідуюча відділом дослідження біологічних факторів обласного центру МОЗ України Валентина Рєзвих.
 
На сьогодні в Дніпроперовській області зафіксовано 12 тисяч випадків гострих респіраторно-вірусних захворювань. Серед них 70 відсотків стосуються дітей від п'яти до дев'яти років. Загалом, такий показник є нормою і навіть не перевищує кількість минулорічних захворювань. Лікарі переконують, що найкраща профілактика вірусних захворювань - щеплення. Однак кількість інфікованих осіб в області дуже незначна - лише 20 тисяч.
 
В той же час в зоні ризику перебувають вагітні жінки, діти та особи з хронічними патологіями. Сами їм потрібен захист.
 
"Жінок, які чекають на дитину потрібно щеплювати у другому та третьому триместрі. Вони особливо потребують захисту. Наприклад, на території Дніпропетровщини в період епідемії 2009-2010 років з вагітною стався летальний випадок. Крім того, вразливі немовлята, тому вакцинувати дозволяється з піврічного віку", - зазначила Валентина Рєзвих.
 
Зараз в Україні зареєстровано чотири вакцини для запобігання ОРВ. За даними МОЗ, вони інвактивовані, тобто безпечні та не мають побічних ефектів. Згідно з рекомендаціями, термін який потрібен для виникнення імунних тіл складає два тижні. На сьогодні вакцини в медзакладах Дніпропетровщини немає, але очікується, що нова кількість надійде вже у жовтні.
 
"Застереження щодо застосування вакцини стосуються осіб, які мають алергію на курячі яйця та підвищену температуру тіла. Крім того, всім вакцинованим особам потрібно перебувати під наглядом лікаря близько 30 хвилин", - додала завідуюча відділом дослідження біологічних факторів обласного центру МОЗ.
 
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області стрімко зростає захворюваність на кір. Так за дев’ять місяців 2017 року зареєстровано 11 випадків кору проти одного випадку за аналогічний період минулого року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...