App Store Google Play

Жителям Дніпра та обласні слід підготуватися до епідеміологічного підйому

24 Жовтня 14:20
Жителям Дніпра та обласні слід підготуватися до епідеміологічного підйому
На Дніпропетровщині очікується епідеміологічний підйом, однак наразі про значну загрозу не йдеться. Про це сьогодні, 24 жовтня, кореспонденту Дніпрограда розповіла заступник директора та завідуюча відділом дослідження біологічних факторів обласного центру МОЗ України Валентина Рєзвих.
 
На сьогодні в Дніпроперовській області зафіксовано 12 тисяч випадків гострих респіраторно-вірусних захворювань. Серед них 70 відсотків стосуються дітей від п'яти до дев'яти років. Загалом, такий показник є нормою і навіть не перевищує кількість минулорічних захворювань. Лікарі переконують, що найкраща профілактика вірусних захворювань - щеплення. Однак кількість інфікованих осіб в області дуже незначна - лише 20 тисяч.
 
В той же час в зоні ризику перебувають вагітні жінки, діти та особи з хронічними патологіями. Сами їм потрібен захист.
 
"Жінок, які чекають на дитину потрібно щеплювати у другому та третьому триместрі. Вони особливо потребують захисту. Наприклад, на території Дніпропетровщини в період епідемії 2009-2010 років з вагітною стався летальний випадок. Крім того, вразливі немовлята, тому вакцинувати дозволяється з піврічного віку", - зазначила Валентина Рєзвих.
 
Зараз в Україні зареєстровано чотири вакцини для запобігання ОРВ. За даними МОЗ, вони інвактивовані, тобто безпечні та не мають побічних ефектів. Згідно з рекомендаціями, термін який потрібен для виникнення імунних тіл складає два тижні. На сьогодні вакцини в медзакладах Дніпропетровщини немає, але очікується, що нова кількість надійде вже у жовтні.
 
"Застереження щодо застосування вакцини стосуються осіб, які мають алергію на курячі яйця та підвищену температуру тіла. Крім того, всім вакцинованим особам потрібно перебувати під наглядом лікаря близько 30 хвилин", - додала завідуюча відділом дослідження біологічних факторів обласного центру МОЗ.
 
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області стрімко зростає захворюваність на кір. Так за дев’ять місяців 2017 року зареєстровано 11 випадків кору проти одного випадку за аналогічний період минулого року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...