App Store Google Play

У Дніпрі презентували "Мапу пам'яті" загиблих в зоні бойових дій на Сході

24.10.2017 20:30
У Дніпрі презентували "Мапу пам'яті" загиблих в зоні бойових дій на Сході

Сьогодні, 24 жовтня, у Дніпрі презентували "Мапу пам'яті" загиблих під час збройного конфлікту на Сході країни. Унікальну мапу створила Українська Гельсінська спілка з прав людини. До карти увійшла інформація про загиблих:  як цивільних, так і військових з української сторони та з боку захисників терористичних організацій ЛНР-ДНР та російських окупантів, інформує Дніпроград.

Розробники ресурсу розповідають, що наразі ними було вже занесено до бази понад 10 тисяч загиблих. Інформацію розробники збирали з різних джерел: дані Міноборони, українських військових та соцмережах. Крім того, писали запити і до місцевої влади.

Чорними крапками на карті позначені загиблі. Є військові й цивільні: чоловіки, жінки й діти. 

"Шість місяців ми збирали дані. На сайті є особиста картка кожного загиблого – прізвище, стать, вік. Також є інформація про місце їх загибелі. Про майже 100 людей ми знаємо лише позивні. Про декого не знаємо, наприклад, точної дати чи місця народження. Або статусу — цивільний чи військовий. Але можна додати інформацію, за потреби. Якщо ми говоримо про військовослужбовців ЗСУ, то тут все просто - є спеціальний сайт "Книга пам'яті" звідки ми й брали інформацію про тих чи інших загиблих. Щодо цивільних - такого відкритого реєстру немає. Ми збирали цю інформацію з різних джерел і різними шляхами - це були і інформаційні запити, і дані адміністрацій", - розповів координатор центру документування УГСПЛ Олексій Біда.

За словами розробників, українська сторона постійно подає відомості про загиблих, а от визначити цю кількість зі сторони Росії поки неможливо. Через те, що РФ не визнає, що її військовослужбовці  воюють на території України. 

"Також на карту ми наносимо й полеглих військових з російської сторони. Найскладніше з тими, хто воює з того боку. Росія відмовляється від тих людей, які там воюють. Тому доводилося шукати у соцмережах, у пабліках, на антиукраїнських ресурсах. Ця карта потрібна для того, аби берегти імена тих, хто загинув. Аби зобразити реальні втрати країн та не дозволити у майбутньому маніпулюванням інформацією", - зазначив аналітик центру документування УГСПЛ Сергій Мовчан.

За даними УГСПЛ, за три роки конфлікту на Сході України загинуло: військових – 8,549,  цивільних – 1,561. З них жінок – 615, чоловіків – 9,496 та 88 – діти. 

Карта пам'яті — на даний час функціонує лише українською мовою. Згодом планують додати англо- й російськомовну версії. Базу загиблих розробники оновлюватимуть. У цьому вони також розраховують на допомогу людей і підкреслюють: війна не закінчена, доки не похований останній загиблий.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...