App Store Google Play

У Дніпрі презентували "Мапу пам'яті" загиблих в зоні бойових дій на Сході

24.10.2017 20:30
У Дніпрі презентували "Мапу пам'яті" загиблих в зоні бойових дій на Сході

Сьогодні, 24 жовтня, у Дніпрі презентували "Мапу пам'яті" загиблих під час збройного конфлікту на Сході країни. Унікальну мапу створила Українська Гельсінська спілка з прав людини. До карти увійшла інформація про загиблих:  як цивільних, так і військових з української сторони та з боку захисників терористичних організацій ЛНР-ДНР та російських окупантів, інформує Дніпроград.

Розробники ресурсу розповідають, що наразі ними було вже занесено до бази понад 10 тисяч загиблих. Інформацію розробники збирали з різних джерел: дані Міноборони, українських військових та соцмережах. Крім того, писали запити і до місцевої влади.

Чорними крапками на карті позначені загиблі. Є військові й цивільні: чоловіки, жінки й діти. 

"Шість місяців ми збирали дані. На сайті є особиста картка кожного загиблого – прізвище, стать, вік. Також є інформація про місце їх загибелі. Про майже 100 людей ми знаємо лише позивні. Про декого не знаємо, наприклад, точної дати чи місця народження. Або статусу — цивільний чи військовий. Але можна додати інформацію, за потреби. Якщо ми говоримо про військовослужбовців ЗСУ, то тут все просто - є спеціальний сайт "Книга пам'яті" звідки ми й брали інформацію про тих чи інших загиблих. Щодо цивільних - такого відкритого реєстру немає. Ми збирали цю інформацію з різних джерел і різними шляхами - це були і інформаційні запити, і дані адміністрацій", - розповів координатор центру документування УГСПЛ Олексій Біда.

За словами розробників, українська сторона постійно подає відомості про загиблих, а от визначити цю кількість зі сторони Росії поки неможливо. Через те, що РФ не визнає, що її військовослужбовці  воюють на території України. 

"Також на карту ми наносимо й полеглих військових з російської сторони. Найскладніше з тими, хто воює з того боку. Росія відмовляється від тих людей, які там воюють. Тому доводилося шукати у соцмережах, у пабліках, на антиукраїнських ресурсах. Ця карта потрібна для того, аби берегти імена тих, хто загинув. Аби зобразити реальні втрати країн та не дозволити у майбутньому маніпулюванням інформацією", - зазначив аналітик центру документування УГСПЛ Сергій Мовчан.

За даними УГСПЛ, за три роки конфлікту на Сході України загинуло: військових – 8,549,  цивільних – 1,561. З них жінок – 615, чоловіків – 9,496 та 88 – діти. 

Карта пам'яті — на даний час функціонує лише українською мовою. Згодом планують додати англо- й російськомовну версії. Базу загиблих розробники оновлюватимуть. У цьому вони також розраховують на допомогу людей і підкреслюють: війна не закінчена, доки не похований останній загиблий.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...