App Store Google Play

Магія чорно-білого знімка: дніпрян навчають проявляти фотографії

23.10.2017 17:40
Магія чорно-білого знімка: дніпрян навчають проявляти фотографії

Цими вихідними відвідувачі музею «Машини часу» поринули в напівтемний світ фотолабораторії минулого. А 28 і 29 жовтня майстер-класи з прояву плівки пройдуть знову. Паралельно можна розглянути виставку фотографій та фототехніки радянського часу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Наше місто".

Дійство відбувається прямо в одному з експонатів музею: в купе старого поїзда. На час майстер-класів його обладнали як фотолабораторію. Марк Мілов запрошує трьох осіб в маленьку лабораторію, щоб познайомити зі своїм мистецтвом.

Для майстер-класу фотограф відзняв цілу плівку музейних експонатів, але можна захопити власну фотоплівку і проявити кадр з неї. У лабораторії на деякий час відвідувачі забувають про спалахи й гаджетах.

Тут можна простежити всі етапи майже забутого таїнства: від проявлення плівки до сушки знімків на пріщипках. Для майстер-класу обрали технологію, по якій не потрібно глянцевати фотографії та сушити їх по кілька годин. Хвилин через тридцять знімок готовий, і його можна забрати на пам'ять.

Фотограф Марк Мілов професійно займається фотографією з 1981 року. Поважає і аналогову фотозйомку, і її цифрового наступника.

"Я вважаю, що люди, які знімають зараз тільки на плівкові фотоапарати, або дуже бідні, або дуже багаті. Бідні - бо не можуть дозволити собі змінити старенький апарат на новий цифровий. Багаті - тому що проявлення обходиться дуже дорого", - зазначив Марк.

За словами фотографа, в Дніпрі матеріали для плівкової фотозйомки вже не купиш - потрібно замовляти. Тепер порахуємо. Чеська фотоплівка на 36 кадрів коштує близько 170 гривень. Літр проявника, фіксатора, стоп-розчину - приблизно по 70 грн (літра вистачає на десять плівок). Робочий друкар можна знайти гривень за 200-300. Прищіпки не рахуються - вони в господарстві знайдуться завжди. Додасти час і терпіння - не дивно, що багато хто воліє «цифру».

Поки випаровуються останні краплі води зі знімка, варто прогулятися по музею. Зі свіжих надходжень тут - нові логічні ігри, гірлянди милих дитячих фотографій і чорно-білих знімків міста. Місяць тому тут з'явився черговий відреставрований ігровий автомат - «Морський бій».

Погортавши книгу відгуків, можна наштовхнутися на запис від студентів Аграрварда, а уважно читаючи таблички у експонатів - дізнатися, що таке «тантамареска». Хто знає, які ще відкриття чекають в музеї минулої епохи?

Майстер-класи з прояву плівки відбудуться 28 і 29 жовтня з 11:00 до 13:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...