App Store Google Play

Магія чорно-білого знімка: дніпрян навчають проявляти фотографії

23 Жовтня 17:40
Магія чорно-білого знімка: дніпрян навчають проявляти фотографії

Цими вихідними відвідувачі музею «Машини часу» поринули в напівтемний світ фотолабораторії минулого. А 28 і 29 жовтня майстер-класи з прояву плівки пройдуть знову. Паралельно можна розглянути виставку фотографій та фототехніки радянського часу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Наше місто".

Дійство відбувається прямо в одному з експонатів музею: в купе старого поїзда. На час майстер-класів його обладнали як фотолабораторію. Марк Мілов запрошує трьох осіб в маленьку лабораторію, щоб познайомити зі своїм мистецтвом.

Для майстер-класу фотограф відзняв цілу плівку музейних експонатів, але можна захопити власну фотоплівку і проявити кадр з неї. У лабораторії на деякий час відвідувачі забувають про спалахи й гаджетах.

Тут можна простежити всі етапи майже забутого таїнства: від проявлення плівки до сушки знімків на пріщипках. Для майстер-класу обрали технологію, по якій не потрібно глянцевати фотографії та сушити їх по кілька годин. Хвилин через тридцять знімок готовий, і його можна забрати на пам'ять.

Фотограф Марк Мілов професійно займається фотографією з 1981 року. Поважає і аналогову фотозйомку, і її цифрового наступника.

"Я вважаю, що люди, які знімають зараз тільки на плівкові фотоапарати, або дуже бідні, або дуже багаті. Бідні - бо не можуть дозволити собі змінити старенький апарат на новий цифровий. Багаті - тому що проявлення обходиться дуже дорого", - зазначив Марк.

За словами фотографа, в Дніпрі матеріали для плівкової фотозйомки вже не купиш - потрібно замовляти. Тепер порахуємо. Чеська фотоплівка на 36 кадрів коштує близько 170 гривень. Літр проявника, фіксатора, стоп-розчину - приблизно по 70 грн (літра вистачає на десять плівок). Робочий друкар можна знайти гривень за 200-300. Прищіпки не рахуються - вони в господарстві знайдуться завжди. Додасти час і терпіння - не дивно, що багато хто воліє «цифру».

Поки випаровуються останні краплі води зі знімка, варто прогулятися по музею. Зі свіжих надходжень тут - нові логічні ігри, гірлянди милих дитячих фотографій і чорно-білих знімків міста. Місяць тому тут з'явився черговий відреставрований ігровий автомат - «Морський бій».

Погортавши книгу відгуків, можна наштовхнутися на запис від студентів Аграрварда, а уважно читаючи таблички у експонатів - дізнатися, що таке «тантамареска». Хто знає, які ще відкриття чекають в музеї минулої епохи?

Майстер-класи з прояву плівки відбудуться 28 і 29 жовтня з 11:00 до 13:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...