App Store Google Play

Магія чорно-білого знімка: дніпрян навчають проявляти фотографії

23.10.2017 17:40
Магія чорно-білого знімка: дніпрян навчають проявляти фотографії

Цими вихідними відвідувачі музею «Машини часу» поринули в напівтемний світ фотолабораторії минулого. А 28 і 29 жовтня майстер-класи з прояву плівки пройдуть знову. Паралельно можна розглянути виставку фотографій та фототехніки радянського часу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Наше місто".

Дійство відбувається прямо в одному з експонатів музею: в купе старого поїзда. На час майстер-класів його обладнали як фотолабораторію. Марк Мілов запрошує трьох осіб в маленьку лабораторію, щоб познайомити зі своїм мистецтвом.

Для майстер-класу фотограф відзняв цілу плівку музейних експонатів, але можна захопити власну фотоплівку і проявити кадр з неї. У лабораторії на деякий час відвідувачі забувають про спалахи й гаджетах.

Тут можна простежити всі етапи майже забутого таїнства: від проявлення плівки до сушки знімків на пріщипках. Для майстер-класу обрали технологію, по якій не потрібно глянцевати фотографії та сушити їх по кілька годин. Хвилин через тридцять знімок готовий, і його можна забрати на пам'ять.

Фотограф Марк Мілов професійно займається фотографією з 1981 року. Поважає і аналогову фотозйомку, і її цифрового наступника.

"Я вважаю, що люди, які знімають зараз тільки на плівкові фотоапарати, або дуже бідні, або дуже багаті. Бідні - бо не можуть дозволити собі змінити старенький апарат на новий цифровий. Багаті - тому що проявлення обходиться дуже дорого", - зазначив Марк.

За словами фотографа, в Дніпрі матеріали для плівкової фотозйомки вже не купиш - потрібно замовляти. Тепер порахуємо. Чеська фотоплівка на 36 кадрів коштує близько 170 гривень. Літр проявника, фіксатора, стоп-розчину - приблизно по 70 грн (літра вистачає на десять плівок). Робочий друкар можна знайти гривень за 200-300. Прищіпки не рахуються - вони в господарстві знайдуться завжди. Додасти час і терпіння - не дивно, що багато хто воліє «цифру».

Поки випаровуються останні краплі води зі знімка, варто прогулятися по музею. Зі свіжих надходжень тут - нові логічні ігри, гірлянди милих дитячих фотографій і чорно-білих знімків міста. Місяць тому тут з'явився черговий відреставрований ігровий автомат - «Морський бій».

Погортавши книгу відгуків, можна наштовхнутися на запис від студентів Аграрварда, а уважно читаючи таблички у експонатів - дізнатися, що таке «тантамареска». Хто знає, які ще відкриття чекають в музеї минулої епохи?

Майстер-класи з прояву плівки відбудуться 28 і 29 жовтня з 11:00 до 13:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...