App Store Google Play

Нідерланди та Дніпропетровщина реалізують спільні проекти

21.10.2017 11:15
Нідерланди та Дніпропетровщина реалізують спільні проекти

Відчутні результати та реальне покращення життя в громадах – такими є «наслідки» реформи децентралізації в Україні. До цього процесу у Дніпропетровській області дуже часто долучаються іноземні партнери. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку облради у Facebook.

Дружні урядові організації допомагають Дніпропетровщині своїм прикладом і досвідом децентралізації, яку успішно запровадили у себе вже роки тому. Одна з таких організацій VNG International та PAX.

За ініціативи нідерландців і за підтримки Дніпропетровського регіонального відділення Асоціації міст України 20 жовтня 2017 року у Дніпрі відбулася заключна конференція проекту «Державне будівництво та підзвітність у Східній Україні».

Головною метою співпраці було втілити різноманітні спільні ініціативи міської влади та місцевих громадських організацій. До учасників програми увійшли Павлоград, Першотравенськ, Святогірськ, Слов’янськ, Покровськ, Ізюм.

Ці міста отримали від іноземних партнерів фінансову та консультативну підтримку і, таким чином, змогли реалізувати безліч необхідних для своїх громад проектів.

Наприклад, у місті Павлоград сьогодні працює АРТ-територія «Всі свої». Простір вільного спілкування та підтримки громадськості, можливість кооперації жителів та місцевої влади, а також допомога сім’ям переселенців.

«Проект реалізували у приміщенні бібліотеки №2, де виконали капітальний ремонт. Втім, головним нашим завданням було створення сприятливого, інформаційно-забезпеченого простору для проведення навчально-просвітницької діяльності, тренінгів, семінарів, що дасть можливість пожвавити діалог між людьми», - зазначив мер Павлограду Анатолій Вершина.

Подібні проекти були реалізовані і в інших містах області: центр підтримки суспільних ініціатив у Святогірську, «Партнерство в ім’я розвитку» у Першотравенську, етнофестивалі та тренінги з підлітками у Покровську та Слов’янську.

Експерт нідерландських партнерів Маїта ван дер Марк вважає, що головною умовою гармонійного та успішного життя у громадах є довіра між людьми та владою.
«Конструктивний діалог лежить в основі розвитку регіонів. Люди повинні розуміти і вірити в те, що влада робить усе для їх добробуту. Втім, таку довіру дуже важко заслужити, але ж саме для цього ми і працюємо» - зазначила експерт VNG International.

Обласна влада Дніпропетровщини також активно підтримує та розвиває міжнародну співпрацю регіону. Завдяки власним зусиллям та підтримці іноземних партнерів наша область є одним з лідерів України у процесі децентралізації.

«У 2017 році перспективним планом створення громад передбачено 56 ОТГ. Цей показник є надзвичайно високим, так само як і досягнення вже новостворених громад – місцеві бюджети зросли від 2 до 12 разів. Таким чином ми будуємо сильні та заможні території, які, власне, є основою заможної держави», - зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.


 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...