App Store Google Play

Сфера водопостачання на Дніпропетровщині перебуває у патовій ситуації через недосконале законодавство

20.10.2017 15:20
Сфера водопостачання на Дніпропетровщині перебуває у патовій ситуації через недосконале законодавство

Сьогодні, 20 жовтня, у приміщені Дніпропетровської обласної ради відбувся круглий стіл "Актуальні проблеми підприємств водопровідно-каналізаційного господарства територіальних громад, сіл, селищ, міст Дніпропетровської області". Організатор заходу - Управління житлово-комунального господарства та комунальної власності Дніпропетровської облради. На ньому були присутні представники обласної влади та підприємствами, які обслуговують населення регіону у сфері водопостачання та водовідведення, повідомляє Дніпроград.

Під час обговорення було піднято на поверхню найгостріші питання щодо шляхів вирішення проблем функціювання цих господарств в умовах недосконалого законодавства.

“Тема, заради якої ми сьогодні зібралися, дуже важка. Наразі держава не приділяє достатньої уваги якісному забезпеченню роботи водопровідно-каналізаційних підприємств. Виходячи з цього, треба акумулювати усі наші сили та розпочати спільну роботу над покрашенням ситуації у області. Ми маємо сьогодні зрозуміти,  які резерви та ресурси можна використати хоча б на місцевому рівні. На мою думку, питання забезпечення водовідведення та водозабезпечення є для держави пріоритетом номер один”, - зазначив Валерій Безус, модератор круглого столу та заступник голови обласної ради по виконавчому апарату-начальник управління житлово-комунального господарства та комунальної власності.

Присутні представники комунальних підприємств наголосили на тому, що діюча система контролю за заборгованістю просто знищує систему водопостачання області. В умовах чинного законодавства підприємствам цієї сфери дуже важко знайти законні важелі впливу на боржників і через це вони несуть значні збитки.

“У разі внесення не у повному обсязі боргу, водоканал не має права відключати абонента від водопостачання. Такі міри стосуються лише суб’єктів господарювання. Наше підприємство може проводити лише роз’яснювальну роботу або звертатися до суду”, - повідомила Ірина Петровенко, представник КП “Марганецьке ВУ ВКГ”.

Проте, навіть позов до суду може бути збитковим для підприємства, бо для цього воно має сплатити 1600 грн судового збору. Тобто, якщо сума заборгованості складає суму, яка менше судового збору, то цей позов є збитковим для комунального підприємства.

Виходячи з цього, водоканали не отримують сотні тисяч гривень від боржників і не мають на них достатнього впливу. До цього додаються штрафи і пеня, які повинні сплатити комунальні підприємства за заборгованість перед постачальниками енергії та державою. Цей процес перетворюється у сніжний ком, який руйнує систему водопостачання.

“Ми, перш за все маємо дбати про населення, яке може залишитися без водопостачання та водовідведення. Для цього нам необхідно вступити в конструктивний діалог. По-перше зі споживачами, аби вони своєчасно сплачували за комунальні послуги, по-друге з постачальниками та податковою інспекцією, аби вони з розумінням ставилися до заходів яких вони вживають для стягення заборгованості з водоканалів. Вони повинні зрозуміти, що блокування рахунків лише поглиблює ситуацію з заборгованості. Відключення електроенергії  призведе до зупинки підприємств, вподальшому, припинення водопостачання та водовідведення”, - прокоментував Валерій Безус

Представники комунальних підприємств сподіваються, що співпраця з обласною радою у подальшому вплине на вищі законодавчі та виконавчі органи, які мають звернути їх увагу на нинішню проблему.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...