App Store Google Play

Сексизм в рекламі: чому час перестати використовувати тіло?

19.10.2017 18:30
Сексизм в рекламі: чому час перестати використовувати тіло?

Щодня ми стикаємося з побутовим сексизмом - у рекламі, випадкових коментарях знайомих, сумнівних жартах у соцмережах. Сьогодні, 19 жовтня, під час прес-конференції фахівці з гендерних питань обговорили прояви сексистської реклами у Дніпрі та її вплив на громадське суспільство.

"Розрізнити сексизм просто - це реклама зображує чи описує жінку або чоловіка як прикрасу чи сексуальний об’єкт, містить натяки на статеві стосунки і сексуальність людей, які нічим не пов’язані з рекламованим продуктом і не мають прямих асоціацій зі споживанням рекламованого продукту, товару, послуг тощо. Також сексистською є реклама якщо вона стверджує або натякає, що роль однієї статі в соціальному, економічному і культурному житті нижча, ніж іншої", - розповіла голова Громадського руху «За гендерну рівність» Ольга Полякова.

Радник голови ДніпроОДА з гендерних питань Ірина Грицай запевнила, що виховані в нас оточенням гендерні стереотипи контролюють нашу тілесність і картину світу, і ми вже не помічаємо, як засвоєні моделі поведінки впливають на наші слова і рішення.

"Сьогодні ми бачимо багато реклами на межі фолу, яка не порушує стале законодавство. Але порушує моральні та етичні норми, тобто ті писані та неписані закони, які регулюють наші суспільні відносини. І якщо нехтувати цими нормами, то це призведе до деградації суспільства. Комусь здається, що це дрібниці, але саме з них формуєтья культура суспільства", - заявила Ірина Грицай.

За словами експертів саме Дніпро є одним з антилідерів сексистської реклами. Відтак, протягом півроку активісти вимагали заборонити рекламу магазину "ПроСвєт". На площі Поля, що поблизу Дніпровської міськради, були розміщені рекламні конструкції з зображенням жіночих частин тіла для реклами лампочок.

"Дискримінаційні гендерні стереотипи та сексуальна об’єктивація жінок залишаються злободенною проблемою в корпоративних акаунтах у соцмережах та в рекламі загалом. Ми провели дослідження, що кліше "секс продає" — поганий маркетинговий інструмент. Бренди, які використовували секс у рекламі, оцінювалися з меншою прихильністю, ніж ті, чий контент не містив сексу і насилля. Це стосується зображення не тільки жіночих оголених тіл, а й чоловіків, зазначу, що у Дніпрі сесксистської реклами з чоловікам близько 30%", - розповіла Ольга Полякова.

Також експерти запросили усіх бажаючих долучитися до семінару "Попередження проявів сексистської реклами", яка відбудеться 20 жовтня в комплексі "Менора" о 9:30.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...