App Store Google Play

Сексизм в рекламі: чому час перестати використовувати тіло?

19.10.2017 18:30
Сексизм в рекламі: чому час перестати використовувати тіло?

Щодня ми стикаємося з побутовим сексизмом - у рекламі, випадкових коментарях знайомих, сумнівних жартах у соцмережах. Сьогодні, 19 жовтня, під час прес-конференції фахівці з гендерних питань обговорили прояви сексистської реклами у Дніпрі та її вплив на громадське суспільство.

"Розрізнити сексизм просто - це реклама зображує чи описує жінку або чоловіка як прикрасу чи сексуальний об’єкт, містить натяки на статеві стосунки і сексуальність людей, які нічим не пов’язані з рекламованим продуктом і не мають прямих асоціацій зі споживанням рекламованого продукту, товару, послуг тощо. Також сексистською є реклама якщо вона стверджує або натякає, що роль однієї статі в соціальному, економічному і культурному житті нижча, ніж іншої", - розповіла голова Громадського руху «За гендерну рівність» Ольга Полякова.

Радник голови ДніпроОДА з гендерних питань Ірина Грицай запевнила, що виховані в нас оточенням гендерні стереотипи контролюють нашу тілесність і картину світу, і ми вже не помічаємо, як засвоєні моделі поведінки впливають на наші слова і рішення.

"Сьогодні ми бачимо багато реклами на межі фолу, яка не порушує стале законодавство. Але порушує моральні та етичні норми, тобто ті писані та неписані закони, які регулюють наші суспільні відносини. І якщо нехтувати цими нормами, то це призведе до деградації суспільства. Комусь здається, що це дрібниці, але саме з них формуєтья культура суспільства", - заявила Ірина Грицай.

За словами експертів саме Дніпро є одним з антилідерів сексистської реклами. Відтак, протягом півроку активісти вимагали заборонити рекламу магазину "ПроСвєт". На площі Поля, що поблизу Дніпровської міськради, були розміщені рекламні конструкції з зображенням жіночих частин тіла для реклами лампочок.

"Дискримінаційні гендерні стереотипи та сексуальна об’єктивація жінок залишаються злободенною проблемою в корпоративних акаунтах у соцмережах та в рекламі загалом. Ми провели дослідження, що кліше "секс продає" — поганий маркетинговий інструмент. Бренди, які використовували секс у рекламі, оцінювалися з меншою прихильністю, ніж ті, чий контент не містив сексу і насилля. Це стосується зображення не тільки жіночих оголених тіл, а й чоловіків, зазначу, що у Дніпрі сесксистської реклами з чоловікам близько 30%", - розповіла Ольга Полякова.

Також експерти запросили усіх бажаючих долучитися до семінару "Попередження проявів сексистської реклами", яка відбудеться 20 жовтня в комплексі "Менора" о 9:30.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...
Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...