App Store Google Play

Осінній квіт: у Дніпрі зацвіли каштани

19.10.2017 13:40
Осінній квіт: у Дніпрі зацвіли каштани

Цьогоріч мешканці Дніпра можуть спостерігати незвичне для осінньої пори явище - у жовтні на вулицях міста почали розквітати каштани. Про це під час прес-конференції повідомив доцент кафедри фізичної та економічної географії ДНУ ім. Гончара Вадим Манюк, передає Дніпроград.

"Звичайно, що таке явище є аномальним, але цьому вже давно знайшли пояснення. Починаючи з початку 2000-х років до нас прийшла незвична каштанова моль, яка протягом літа виїдає живу тканину каштанів. Сил у дерева стає мало, тому спрацьовує адаптивна система, яка акумулює сили каштану та пробуджує квіт після рясних дощів восени", - зазначив науковець.

Вадим Манюк додав, що таке масове явище почали спостерігати приблизно вісім років тому і всі вважали, що за декілька років каштани просто виснажаться та всохнуть. Але спостереження показують, що ці дерева пристосовуються до екстремальних умов і кожного року виживають. 

Осінній квіт каштанів спостерігають по всій Європі, але у степовій зоні це відбувається частіше. Зараз можна побачити6 як у степу квітнуть дикі вишні або дикі груші.

"Чим більше ми бачимо це, тим більше осінь стає сприятливою для подібних процесів. Але це ніяк не пов'язано із діяльністю людини чи різкими змінами клімату", - повідомив Манюк.

Він також підкреслив, що з паразитами на каштанах не можна боротися, використовучи пестициди, особливо в місті. Але якщо влада надумає позбавитися каштанної молі, то для цього краще поступово висаджувати ті породи дерев, які не страждають від цієї напасті.

Нагадаємо, синоптики обіцяють теплу та суху погоду на Дніпропетровщині до кінця жовтня.

 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...