App Store Google Play

Осінній квіт: у Дніпрі зацвіли каштани

19.10.2017 13:40
Осінній квіт: у Дніпрі зацвіли каштани

Цьогоріч мешканці Дніпра можуть спостерігати незвичне для осінньої пори явище - у жовтні на вулицях міста почали розквітати каштани. Про це під час прес-конференції повідомив доцент кафедри фізичної та економічної географії ДНУ ім. Гончара Вадим Манюк, передає Дніпроград.

"Звичайно, що таке явище є аномальним, але цьому вже давно знайшли пояснення. Починаючи з початку 2000-х років до нас прийшла незвична каштанова моль, яка протягом літа виїдає живу тканину каштанів. Сил у дерева стає мало, тому спрацьовує адаптивна система, яка акумулює сили каштану та пробуджує квіт після рясних дощів восени", - зазначив науковець.

Вадим Манюк додав, що таке масове явище почали спостерігати приблизно вісім років тому і всі вважали, що за декілька років каштани просто виснажаться та всохнуть. Але спостереження показують, що ці дерева пристосовуються до екстремальних умов і кожного року виживають. 

Осінній квіт каштанів спостерігають по всій Європі, але у степовій зоні це відбувається частіше. Зараз можна побачити6 як у степу квітнуть дикі вишні або дикі груші.

"Чим більше ми бачимо це, тим більше осінь стає сприятливою для подібних процесів. Але це ніяк не пов'язано із діяльністю людини чи різкими змінами клімату", - повідомив Манюк.

Він також підкреслив, що з паразитами на каштанах не можна боротися, використовучи пестициди, особливо в місті. Але якщо влада надумає позбавитися каштанної молі, то для цього краще поступово висаджувати ті породи дерев, які не страждають від цієї напасті.

Нагадаємо, синоптики обіцяють теплу та суху погоду на Дніпропетровщині до кінця жовтня.

 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...