App Store Google Play

Осінній квіт: у Дніпрі зацвіли каштани

19 Жовтня 13:40
Осінній квіт: у Дніпрі зацвіли каштани

Цьогоріч мешканці Дніпра можуть спостерігати незвичне для осінньої пори явище - у жовтні на вулицях міста почали розквітати каштани. Про це під час прес-конференції повідомив доцент кафедри фізичної та економічної географії ДНУ ім. Гончара Вадим Манюк, передає Дніпроград.

"Звичайно, що таке явище є аномальним, але цьому вже давно знайшли пояснення. Починаючи з початку 2000-х років до нас прийшла незвична каштанова моль, яка протягом літа виїдає живу тканину каштанів. Сил у дерева стає мало, тому спрацьовує адаптивна система, яка акумулює сили каштану та пробуджує квіт після рясних дощів восени", - зазначив науковець.

Вадим Манюк додав, що таке масове явище почали спостерігати приблизно вісім років тому і всі вважали, що за декілька років каштани просто виснажаться та всохнуть. Але спостереження показують, що ці дерева пристосовуються до екстремальних умов і кожного року виживають. 

Осінній квіт каштанів спостерігають по всій Європі, але у степовій зоні це відбувається частіше. Зараз можна побачити6 як у степу квітнуть дикі вишні або дикі груші.

"Чим більше ми бачимо це, тим більше осінь стає сприятливою для подібних процесів. Але це ніяк не пов'язано із діяльністю людини чи різкими змінами клімату", - повідомив Манюк.

Він також підкреслив, що з паразитами на каштанах не можна боротися, використовучи пестициди, особливо в місті. Але якщо влада надумає позбавитися каштанної молі, то для цього краще поступово висаджувати ті породи дерев, які не страждають від цієї напасті.

Нагадаємо, синоптики обіцяють теплу та суху погоду на Дніпропетровщині до кінця жовтня.

 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...