App Store Google Play

Е-медицина в дії: як лікрані у Дніпрі переходять в електронний формат

18.10.2017 11:40
Е-медицина в дії: як лікрані у Дніпрі переходять в електронний формат

У Дніпрі продовжується реалізація електронних проектів, зокрема, в галузі медицини. Так, в місті вже в п'ятьох медичних центрах працює електронна черга. Протягом року сервіс хочуть поширити і на решту поліклінік. У планах також – почати запровадження електронних медкартки та аптечного рецепта для пацієнтів.

Про це сьогодні, 18 жовтня, під час прес-конференції розповіла в. о. заступника міського голови Яніка Мерило, інформує Дніпроград.

"Ми продовжуємо масштабувати так звану електронну поліклініку. Це не таке просте завдання, як здається, адже не у всіх медичних центрах є інтернет та комп'ютери. Проте статистика каже, що е-медицина є успішним проектом, адже записалися до лікаря через електронну чергу вже 63 тис. дніпрян, це приблищно 30% містян", - розповіла Яніка Мерило.

Аби впровадити е-медицину у всіх 11 медцентрів, які існують в Дніпрі, наразі проводять закупівлю необхідного обладнання, зокрема комп'ютерів та вай-фай роутерів.

"Ми плануємо закупити комп'ютери для усіх лікарів первинної ланки - це і педіатри, і сімейні лікарі, і терапевти та інші. Це близько 300 комп'ютерів по місту. Ще більше дніпрян зможе записатись до лікаря онлайн, дізнатися час прийому. А медики в свою чергу зможуть через мережу відслідковувати: на котру годину призначені прийоми, прізвище пацієнта та проблему, з якою він звертається. Саме такий підхід дозволяє медикам завчасно підготуватися до прийому", - розповів головний спеціаліст розвитку інформаційних технологій Дніпровської міськради Єгор Родік.

Також у перспективі – електронна картка пацієнта та електронний рецепт. Фахівці сподіваються, що саме Дніпро стане першим містом в Україні, яке запровадить вищезазначені проекти.

"Електронний рецепт" дасть можливість уникати папірців, написаних нерозбірливим почерком. Лікар оновлюватиме перелік препаратів через спеціальну програму. Тобто, щоб отримати рецепт, пацієнтові в деяких випадках навіть не потрібно буде йти до лікарні. "Електронна картка пацієнта" теж досить зручна річ, лікар попередньо може ознаймитись з історією хвороби свого пацієнта. Саме у Дніпра є всі шанси першими впровадити ці проекти, які зекономлять час усім - і містянам, і лікарям. Адже місто впевнено приймає та реалізує усі запропоновані інноваційні проекти", - розповів директор ТОВ Helsi Артем Михайлюк.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...