App Store Google Play

Е-медицина в дії: як лікрані у Дніпрі переходять в електронний формат

18 Жовтня 11:40
Е-медицина в дії: як лікрані у Дніпрі переходять в електронний формат

У Дніпрі продовжується реалізація електронних проектів, зокрема, в галузі медицини. Так, в місті вже в п'ятьох медичних центрах працює електронна черга. Протягом року сервіс хочуть поширити і на решту поліклінік. У планах також – почати запровадження електронних медкартки та аптечного рецепта для пацієнтів.

Про це сьогодні, 18 жовтня, під час прес-конференції розповіла в. о. заступника міського голови Яніка Мерило, інформує Дніпроград.

"Ми продовжуємо масштабувати так звану електронну поліклініку. Це не таке просте завдання, як здається, адже не у всіх медичних центрах є інтернет та комп'ютери. Проте статистика каже, що е-медицина є успішним проектом, адже записалися до лікаря через електронну чергу вже 63 тис. дніпрян, це приблищно 30% містян", - розповіла Яніка Мерило.

Аби впровадити е-медицину у всіх 11 медцентрів, які існують в Дніпрі, наразі проводять закупівлю необхідного обладнання, зокрема комп'ютерів та вай-фай роутерів.

"Ми плануємо закупити комп'ютери для усіх лікарів первинної ланки - це і педіатри, і сімейні лікарі, і терапевти та інші. Це близько 300 комп'ютерів по місту. Ще більше дніпрян зможе записатись до лікаря онлайн, дізнатися час прийому. А медики в свою чергу зможуть через мережу відслідковувати: на котру годину призначені прийоми, прізвище пацієнта та проблему, з якою він звертається. Саме такий підхід дозволяє медикам завчасно підготуватися до прийому", - розповів головний спеціаліст розвитку інформаційних технологій Дніпровської міськради Єгор Родік.

Також у перспективі – електронна картка пацієнта та електронний рецепт. Фахівці сподіваються, що саме Дніпро стане першим містом в Україні, яке запровадить вищезазначені проекти.

"Електронний рецепт" дасть можливість уникати папірців, написаних нерозбірливим почерком. Лікар оновлюватиме перелік препаратів через спеціальну програму. Тобто, щоб отримати рецепт, пацієнтові в деяких випадках навіть не потрібно буде йти до лікарні. "Електронна картка пацієнта" теж досить зручна річ, лікар попередньо може ознаймитись з історією хвороби свого пацієнта. Саме у Дніпра є всі шанси першими впровадити ці проекти, які зекономлять час усім - і містянам, і лікарям. Адже місто впевнено приймає та реалізує усі запропоновані інноваційні проекти", - розповів директор ТОВ Helsi Артем Михайлюк.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...