App Store Google Play

Чому нам потрібна реформа охорони здоров'я

18.10.2017 10:00
Чому нам потрібна реформа охорони здоров'я

Ось уже кілька місяців я вивчаю тему, весь вільний час читаю/дивлюся виступи прихильників/противників медичної реформи і можу з упевненістю сказати, що більше 99% медиків, пацієнтів і депутатів в темі не орієнтуються і що воно буде взагалі або як воно буде працювати - не розуміють.

На все це накладається наш величезний досвід спілкування з державою. Покажіть мені хоч одну людину, яка вірить в слова «держава гарантує»?

Як можна реформувати що завгодно при повному правовому свавіллі, безпросвітній брехні, тотальному злодійстві і повальній втечі професіоналів звідусіль?

Це я до того, що найправильніі реформи і, здавалося б, зрозумілі кроки можуть бути в будь-який момент дискредитовані саботажем, дурістю, брехнею і злодійством. І, швидше за все, так воно і буде.

Стати реформатором охорони здоров'я в таких умовах можна двома способами: 
- озброїтися знаменитим, але сумнівним висловом Данте «Йди своєю дорогою, і нехай люди говорять що завгодно» і реформувати, наплювавши на власну репутацію (оскільки тебе зроблять цапом-відбувайлом у будь-якому випадку); 
- знову ж таки наплювати на всіх, але домовитися з тими, хто буде ділити гроші/підписувати дозволи, і реформувати в своє задоволення, на радість собі, коханому.

Особисто я схиляюся до того, що нинішні реформатори йдуть по першому шляху, але майже не сумніваюся в тому, що наші вчені, продавці фуфломіцинів, дозволів, довідок і дисертацій, профспілкові активісти і т. д. і т. п. Обов'язково зроблять їх винними у всьому тому, що самі накоїли і нароблять, вкрадуть, зіпсують.

Усі критики нічого іншого не пропонують

Я також бачу, що нинішня команда МОЗ вкрай слабка в комунікації, не встигає реагувати на випади супротивників і реально програє інформаційну війну. Брак досвіду? Так! Але це менше зло у порівнянні з брехнею і злодійством досвідчених крутих професіоналів.

Якщо врахувати якість і кількість лікарів, їх «вміння» працювати з електронними документами, безініціативність, постійні розбірки всередині медспільноти, пристрасть до критики колег, тотальна зловтіха, численні моделі медичного бізнесу, побудовані на шарлатанстві, і т. д., то реалізувати все, що написано в проекті реформи, неможливо.

Але запропонована реформа — єдине (і, отже, краще), що є на сьогоднішній день.

Усі критики нічого іншого не пропонують.

Я бачу реакцію публіки на «промедичні» ток-шоу: овації у відповідь на популізм, тиша у відповідь на роз'яснення, особливо з урахуванням того факту, що раз'яснювачі не особливо фахівці в комунікації.

Депутати, у свою чергу, бачать реакцію виборців і, здається, готові піти на поводу у овацій. 
Коли я бачу, хто критикує, і аналізую критичні аргументи — махрово популістські, з відвертою брехнею і з переходом на особистості, я готовий голосувати за запропоновані законопроекти.

Законопроекти, в яких багато неясного, багато такого, що потребує поточного корекції, оскільки там зберігаються ризики крадіжки. Але там однозначно краще життя для гарного лікаря, там величезні можливості для медустанови з адекватним головним лікарем, там важкі часи для шарлатанських методик, непотрібних ліків і обстежень, там реальний ринок медпослуг, там реальні шанси на те, що хоч щось дістанеться пацієнтові безкоштовно.

Я вважаю, що треба голосувати «за», — гірше від цього не стане, не може стати гірше, гірше нікуди.

Чи з'являться шанси на поліпшення? Звичайно, не з'являться: не може бути ніяких поліпшень без законів, без економіки, з крадіжкою і брехнею на кожному кроці. Але темпи деградації галузі, можливо, сповільняться і острівці цивілізованої медицини, можливо, з'являться.

Конкретизувати проблеми немає ніякого сенсу — я писав про це багато разів, і коли перечитую — дивуюся: навіщо взагалі вкотре намагатися врятувати потопаючих, які реально хочуть втопитися?

Цього разу я не ставив собі за мету аналіз законопроектів — все одно більшість депутатів не будуть їх читати, а будуть прораховувати — яке з двох рішень менш ризиковане для їх політичного майбутнього. Треба голосувати «за». Тим більше що у нинішнього складу Ради немає політичного майбутнього в будь-якому випадку.

Facebook автора 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...