App Store Google Play

Чому нам потрібна реформа охорони здоров'я

18.10.2017 10:00
Чому нам потрібна реформа охорони здоров'я

Ось уже кілька місяців я вивчаю тему, весь вільний час читаю/дивлюся виступи прихильників/противників медичної реформи і можу з упевненістю сказати, що більше 99% медиків, пацієнтів і депутатів в темі не орієнтуються і що воно буде взагалі або як воно буде працювати - не розуміють.

На все це накладається наш величезний досвід спілкування з державою. Покажіть мені хоч одну людину, яка вірить в слова «держава гарантує»?

Як можна реформувати що завгодно при повному правовому свавіллі, безпросвітній брехні, тотальному злодійстві і повальній втечі професіоналів звідусіль?

Це я до того, що найправильніі реформи і, здавалося б, зрозумілі кроки можуть бути в будь-який момент дискредитовані саботажем, дурістю, брехнею і злодійством. І, швидше за все, так воно і буде.

Стати реформатором охорони здоров'я в таких умовах можна двома способами: 
- озброїтися знаменитим, але сумнівним висловом Данте «Йди своєю дорогою, і нехай люди говорять що завгодно» і реформувати, наплювавши на власну репутацію (оскільки тебе зроблять цапом-відбувайлом у будь-якому випадку); 
- знову ж таки наплювати на всіх, але домовитися з тими, хто буде ділити гроші/підписувати дозволи, і реформувати в своє задоволення, на радість собі, коханому.

Особисто я схиляюся до того, що нинішні реформатори йдуть по першому шляху, але майже не сумніваюся в тому, що наші вчені, продавці фуфломіцинів, дозволів, довідок і дисертацій, профспілкові активісти і т. д. і т. п. Обов'язково зроблять їх винними у всьому тому, що самі накоїли і нароблять, вкрадуть, зіпсують.

Усі критики нічого іншого не пропонують

Я також бачу, що нинішня команда МОЗ вкрай слабка в комунікації, не встигає реагувати на випади супротивників і реально програє інформаційну війну. Брак досвіду? Так! Але це менше зло у порівнянні з брехнею і злодійством досвідчених крутих професіоналів.

Якщо врахувати якість і кількість лікарів, їх «вміння» працювати з електронними документами, безініціативність, постійні розбірки всередині медспільноти, пристрасть до критики колег, тотальна зловтіха, численні моделі медичного бізнесу, побудовані на шарлатанстві, і т. д., то реалізувати все, що написано в проекті реформи, неможливо.

Але запропонована реформа — єдине (і, отже, краще), що є на сьогоднішній день.

Усі критики нічого іншого не пропонують.

Я бачу реакцію публіки на «промедичні» ток-шоу: овації у відповідь на популізм, тиша у відповідь на роз'яснення, особливо з урахуванням того факту, що раз'яснювачі не особливо фахівці в комунікації.

Депутати, у свою чергу, бачать реакцію виборців і, здається, готові піти на поводу у овацій. 
Коли я бачу, хто критикує, і аналізую критичні аргументи — махрово популістські, з відвертою брехнею і з переходом на особистості, я готовий голосувати за запропоновані законопроекти.

Законопроекти, в яких багато неясного, багато такого, що потребує поточного корекції, оскільки там зберігаються ризики крадіжки. Але там однозначно краще життя для гарного лікаря, там величезні можливості для медустанови з адекватним головним лікарем, там важкі часи для шарлатанських методик, непотрібних ліків і обстежень, там реальний ринок медпослуг, там реальні шанси на те, що хоч щось дістанеться пацієнтові безкоштовно.

Я вважаю, що треба голосувати «за», — гірше від цього не стане, не може стати гірше, гірше нікуди.

Чи з'являться шанси на поліпшення? Звичайно, не з'являться: не може бути ніяких поліпшень без законів, без економіки, з крадіжкою і брехнею на кожному кроці. Але темпи деградації галузі, можливо, сповільняться і острівці цивілізованої медицини, можливо, з'являться.

Конкретизувати проблеми немає ніякого сенсу — я писав про це багато разів, і коли перечитую — дивуюся: навіщо взагалі вкотре намагатися врятувати потопаючих, які реально хочуть втопитися?

Цього разу я не ставив собі за мету аналіз законопроектів — все одно більшість депутатів не будуть їх читати, а будуть прораховувати — яке з двох рішень менш ризиковане для їх політичного майбутнього. Треба голосувати «за». Тим більше що у нинішнього складу Ради немає політичного майбутнього в будь-якому випадку.

Facebook автора 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...