App Store Google Play

Трудоголізм чи робота не напружуючись: як працюють українці та європейці

15.10.2017 10:00
Трудоголізм чи робота не напружуючись: як працюють українці та європейці

Ще у 1918 році в Україні було встановлено восьмигодинний робочий день на законодавчому рівні, який зберігається і до сьогодні. Дніпроград дослідив та порівняв ефективність та працьовитість українців з мешканцями інших країн Європи та деяких інших, з якими іноді Україну порівнюють.

Існує міф, що через велику кількість державних свят українці тільки і роблять, що святкують та відпочивають. Насправді ж вихідних днів в України через державні свята лише 11. Крім того за законодавством гарантується щорічна обов’язкова відпустка тривалістю у 24 календарні дні або 18 робочих. До речі, відпустка вважається обов’язковою, та не всі нею користуються. На деяких фірмах невикористані дні відпустки просто згорають і не переносяться на наступний рік.

На багатьох державних та приватних підприємствах у нашій країні дійсно встановлений восьмигодинний робочий день п’ять днів на тиждень. Контролюють кількість відпрацьованих годин зазвичай завдяки магнітним картам та турнікетам, які заносять у систему час входу та виходу робітника на підприємство. В кінці місяця підбиваються підсумки і керівництво карає ледачих робітників, які недопрацювали, або регулярно запізнювались на роботу. Але на практиці зазвичай таких покараних дуже мало. Більше тих, хто перепрацьовує, та на фірмах  рідко коли передбачені премії за наднормову працю. Отже, за фактом багато українців працюють близько 10 годин на добу, а то й ще більше.

Порівняємо показники працьовитості з іншими країнами. Французи працюють 7 годин на день, 5 днів на тиждень і мають цілих 30 робочих днів на рік для відпустки. Німців у всьому світі вважають трудоголіками. Але робочий тиждень у Німеччині триває не більше 38 годин. Найпрацелюбнішими в Європі, як виявилося, є працівники у Великобританії та Португалії. Британці, працюючи по 43,7 годин на тиждень, дуже часто затримуються на робочому місці. Португальці працюють по 8 годин 48 хвилин в день, в середньому по 48 годин на тиждень. Але при цьому експерти відзначають, що далеко не весь цей час люди займаються своїми робочими обов’язками.

Цікаво, що тривалість щорічної оплачуваної відпустки в Україні менша, ніж в середньому у країнах ЄС. У Великобританії – 28 робочих днів, в Австрії, Фінляндії, Швеції, Данії, Люксембурзі – 25.

А от у африканській країні Сомалі доволі незвична система нарахування днів відпустки: якщо стаж роботи більше одного року – відпустка становить 15 днів; працюєш на підприємство більше 5 років – відпочиваєш 75 днів, а якщо ти віддав компанії більше 10-ти років свого життя – держава гарантує тобі право піти у відпустку на цілих 150 днів!

Натомість в Азії люди працюють набагато більше. Середній робочий день у Китаї триває 10 годин, при цьому робочими є шість днів. На обід китайцям відводиться 20 хвилин, на відпустку — 10 днів на рік.

В Японії стандартний робочий контракт передбачає до 40 робочих годин на тиждень. Проте, для просування кар’єрними сходами та для більшого заробітку японці часто перепрацьовують і це призводить навіть до трагічних випадків. Ба більше, в Японії існує термін, який характеризує смерть від надмірної праці - кароші.

Дослідженнями доведено, що навіть п’ять робочих днів на тиждень шкідливо впливають на нервову систему. Британський професор Джон Ештон опублікував свою статтю про те, що робочий тиждень потрібно скоротити до чотирьох днів. Вчений стверджував, що п'ятиденний робочий тиждень занурює людину в депресію і стрес.

Зазначимо, що європейці, працюючи менше 8 годин на день і в деяких випадках менше 5 днів на тиждень є ефективними у порівнянні з українцями. За даними дослідження президента Bionic Hill Віктора Галасюка, опублікованих у виданні "Дзеркало тижня", праці в Україні в 4 рази нижча, ніж в Європі, і в 6,5 разів нижча, ніж у США. Причин ситуації дві: з одного боку сьогодні Україна грає роль "економічної колонії", спеціалізуючись на експорті сировини, продукції з мінімальною доданою вартістю, талановитих людей, а також на імпорті дорогих готових товарів і виведенні за кордон капіталу. З іншого - більшість європейців використовує вільний час на саморозвиток, а робочі години намагаються провести з максимальною користю.

Відтак, українцям є над чим замислитись і з кого брати приклад. Державі ж необхідно зробити ставку на розвиток високотехнологічних галузей економіки та створити робочі місця для випускників. Аби досягти європейського рівня продуктивності праці, а відтак і соціальних стандартів, Україна повинна зробити визначальну ставку на розвиток людського капіталу через освіту, науку та соціальні інновації.

Разом з тим, створити робочі місця для випускників – не менш важливо, ніж поліпшити освіту. Адже інакше Україна буде лише продукувати професійних емігрантів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Остап Ібрагімович зі своїм ремонтом провалу нервово курить в сторонці порівняно з розмахом Бориса Альберкутовича.«Стратегічні об‘єкти» в центрі Дніпра - купа шлаку та шматок здертого...
#безвіз...пройшов повз мене. Ну от правда. У мене як не було можливості їздити у Відень на вранішню каву, так безвіз її і не приніс )))#Томос...мені от все рівно, наскільки канонічна УПЦ КП, бо я туди...
Будь-яке суспільство в тій чи іншій формі прагне до найвищої мети - всеосяжного блага. Аби досягти цього блага всередині народів відбувається природна кристалізація окремих каст чи систем, я...
Кожен раз користуючись послугами перевізників у Дніпрі я надихаюся. Щоденні умови дістатися із пункту А в пункт Б просто таки надихають кричати і матюкатися, й так щоб всі почули. Але цього разу я не...