App Store Google Play

У Дніпровському музеї провели наочні паралелі між козаками та воїнами зі Сходу

13 Жовтня 08:00
У Дніпровському музеї провели наочні паралелі між козаками та воїнами зі Сходу

Вчора, 12 жовтня, в історичному музеї Дніпра за допомогою виставки провели наочні паралелі між запорозькими козаками та бійцями на Сході України. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Друга зала історичного музею тимчасово перетворилась на міні-виставку, присвячену окремим питанням спорядження, одягу та озброєння козаків та сучасної української армії. Наочні паралелі та ретроспекцію провели для старшокласників спеціалізованої багатопрофільної школи з поглибленим вивченням англійської мови №23.

Організатори зазначили, що захід присвячений потрійному святу 14 жовтня. Адже саме цього дня Україна відзначає День захисника, Покрови Пресвятої Богородиці та День козацтва.

«Досить популярним озброєнням української армії на сьогодні залишаються вогнемети з різним радіусом ураження. Аналогом в козацьку добу слугували гармати, різновиди яких залежали від мети ураження», - розповіла екскурсовод.

Учні мали змогу дізнатися, як змінилася військова справа українських воїнів з доби козацтва до сьогодення, порівнюючи спорядження, екіпіровку та різні види зброї, якими користувались наші славні предки 300 років тому та використовують сучасні герої війни.

Старшокласники школи №23 відвідали «живу виставку» за ініціативи завуча Тур Наталії Григорівни.

«Ядра для бою козаки виготовляли з різних матеріалів. Одні з найцікавіших - глиняні з отвором для пороху, аби могли вибухати. Їх можна порівняти з сучасними гранатами. Головне, що має для вас залишитися з екскурсу в військову справу – це те, що історія доводить, що війни завершуються. Будемо сподіваємося, що на нашій землі скоро настане мир», - додала екскурсовод.

Нагадаємо, що 14 жовтня дніпрян запрошують на лицарський турнір «Кубок Дніпра», присвячений Дню Захисника Вітчизни.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...