App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася фотовиставка про бійців зі Сходу, вояків УПА та Січових стрільців

13.10.2017 17:00
У Дніпрі відкрилася фотовиставка про бійців зі Сходу, вояків УПА та Січових стрільців

Сьогодні, 13 жовтня, у Дніпрі відкрилася ретроспективна фотовиставка, героями якої стали бійці зі Сходу України, вояки УПА та Січові стрільці – патріоти, які захищають територію України зі зброєю в руках. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення ДніпроОДА.  

Всі світлини для створення виставки «Під захистом українських військових» зібрані з Державного архіву Дніпропетровської області, а також з історичного музею. Головна мета – наочно підтвердити, що українське військо обороноздатне, а суспільство – небайдуже.

«Сьогодні відкрилася експозиція про наше українське військо, яке має давнє походження. Історично склалося, що Україна вела боротьбу за свою незалежність, тому потребувала військової сили. У XV столітті мир виборювали запорізькі козаки, а вже в ХХ столітті традицію безперервної боротьби продовжили воїни УПА», - зазначив голова Дніпровського товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга.

Експозиція побудована за хронологічним принципом, аби показати лінійність історії організованого захисту українських земель, починаючи з виникнення підрозділу Армії УНР - Січових стрільців, завершуючи воїнами, які продовжують боронити незалежність України на Сході.

«Світлини безумовно правдиві та вимальовують дійсну картину. Я вражений тим, наскільки експозиція концептуально вдала. Тут ми можемо побачити еволюцію українських захисників - від молодого товариства Січових стрільців до УВО, на базі якою утворилася УПА», - прокоментував доктор історичних наук, професор історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Олександр Нікілєв.

Прийшли на відкриття виставки й студенти-історики, які зацікавились лекціями та тему національного руху України наприкінці кінці ХІХ - на початку ХХ століття. 

Нагадаємо, що у Дніпрі відкрилась мистецька платформа «Життя на нулі» – простір, який дозволяє спілкуватися з бійцями, тобто з тими людьми для яких є свій «нуль» та своя передова навіть в тилу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...