App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася фотовиставка про бійців зі Сходу, вояків УПА та Січових стрільців

13 Жовтня 17:00
У Дніпрі відкрилася фотовиставка про бійців зі Сходу, вояків УПА та Січових стрільців

Сьогодні, 13 жовтня, у Дніпрі відкрилася ретроспективна фотовиставка, героями якої стали бійці зі Сходу України, вояки УПА та Січові стрільці – патріоти, які захищають територію України зі зброєю в руках. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення ДніпроОДА.  

Всі світлини для створення виставки «Під захистом українських військових» зібрані з Державного архіву Дніпропетровської області, а також з історичного музею. Головна мета – наочно підтвердити, що українське військо обороноздатне, а суспільство – небайдуже.

«Сьогодні відкрилася експозиція про наше українське військо, яке має давнє походження. Історично склалося, що Україна вела боротьбу за свою незалежність, тому потребувала військової сили. У XV столітті мир виборювали запорізькі козаки, а вже в ХХ столітті традицію безперервної боротьби продовжили воїни УПА», - зазначив голова Дніпровського товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга.

Експозиція побудована за хронологічним принципом, аби показати лінійність історії організованого захисту українських земель, починаючи з виникнення підрозділу Армії УНР - Січових стрільців, завершуючи воїнами, які продовжують боронити незалежність України на Сході.

«Світлини безумовно правдиві та вимальовують дійсну картину. Я вражений тим, наскільки експозиція концептуально вдала. Тут ми можемо побачити еволюцію українських захисників - від молодого товариства Січових стрільців до УВО, на базі якою утворилася УПА», - прокоментував доктор історичних наук, професор історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Олександр Нікілєв.

Прийшли на відкриття виставки й студенти-історики, які зацікавились лекціями та тему національного руху України наприкінці кінці ХІХ - на початку ХХ століття. 

Нагадаємо, що у Дніпрі відкрилась мистецька платформа «Життя на нулі» – простір, який дозволяє спілкуватися з бійцями, тобто з тими людьми для яких є свій «нуль» та своя передова навіть в тилу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...