App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася фотовиставка про бійців зі Сходу, вояків УПА та Січових стрільців

13.10.2017 17:00
У Дніпрі відкрилася фотовиставка про бійців зі Сходу, вояків УПА та Січових стрільців

Сьогодні, 13 жовтня, у Дніпрі відкрилася ретроспективна фотовиставка, героями якої стали бійці зі Сходу України, вояки УПА та Січові стрільці – патріоти, які захищають територію України зі зброєю в руках. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – приміщення ДніпроОДА.  

Всі світлини для створення виставки «Під захистом українських військових» зібрані з Державного архіву Дніпропетровської області, а також з історичного музею. Головна мета – наочно підтвердити, що українське військо обороноздатне, а суспільство – небайдуже.

«Сьогодні відкрилася експозиція про наше українське військо, яке має давнє походження. Історично склалося, що Україна вела боротьбу за свою незалежність, тому потребувала військової сили. У XV столітті мир виборювали запорізькі козаки, а вже в ХХ столітті традицію безперервної боротьби продовжили воїни УПА», - зазначив голова Дніпровського товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга.

Експозиція побудована за хронологічним принципом, аби показати лінійність історії організованого захисту українських земель, починаючи з виникнення підрозділу Армії УНР - Січових стрільців, завершуючи воїнами, які продовжують боронити незалежність України на Сході.

«Світлини безумовно правдиві та вимальовують дійсну картину. Я вражений тим, наскільки експозиція концептуально вдала. Тут ми можемо побачити еволюцію українських захисників - від молодого товариства Січових стрільців до УВО, на базі якою утворилася УПА», - прокоментував доктор історичних наук, професор історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Олександр Нікілєв.

Прийшли на відкриття виставки й студенти-історики, які зацікавились лекціями та тему національного руху України наприкінці кінці ХІХ - на початку ХХ століття. 

Нагадаємо, що у Дніпрі відкрилась мистецька платформа «Життя на нулі» – простір, який дозволяє спілкуватися з бійцями, тобто з тими людьми для яких є свій «нуль» та своя передова навіть в тилу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...