App Store Google Play

Х сесія обласної ради пройшла конструктивно, - Гліб Пригунов

11.10.2017 19:30
Х сесія обласної ради пройшла конструктивно, - Гліб Пригунов

Сьогодні, 11 жовтня, відбулась десята сесія обласної ради 7-го скликання, на якій депутати ухвалили 36 рішень. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з посиланням на сторінку Дніпропетровської облради у Facebook.

Серед головних питань - зміни до Перспективного плану. Децентралізація впевнено втілюється на Дніпропетровщині. В жовтні відбудуться вибори в 19 нових громадах. Таким чином у Дніпропетровській області їх буде 53, а до кінця року, враховуючи вибори у грудні, 56 громад. Це один з найбільших показників в Україні.

Важливим був блок екологічних питань. Обласна рада займає активну позицію щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Область має безпосередньо впливати на діяльність підприємств, що наносять шкоду екології регіону. Тому депутати одностайно ухвалили звернення до Прем’єр міністра України та Голови Верховної Ради України щодо вжиття невідкладних заходів для внесення змін до природоохоронного законодавства України та забезпечення дієвого контролю у сфері охорони довкілля.

Також депутати визнали 11 добровольців учасниками бойових дій на Сході країни. Загалом на сьогодні на Дніпропетровщині УБД вже визнано 125 осіб. Добровольцям області видадуть посвідчення нового зразка, повідомляє прес-служба облради.

Навели лад депутати і у питаннях оренди власного майна, затвердивши нові правила оренди: це прозорі конкурси та оцінка відповідності, завдяки чому збільшують надходження до загального фонду обласного бюджету на 40%. Наприклад, за липень надходження склали 3,5 млн грн., у порівнянні з 2015 роком, коли ця сума складала 0,9 млн грн. Завдяки змінам до програми «Збереження та розвитку об’єктів культурної та природної спадщини» розпочнеться більш активна участь громадськості у розвитку і популяризації нематеріальної культурної спадщини України - козацьких пісень Дніпропетровщини.

В рамках реформування системи освіти в Україні відбувається оптимізація закладів освіти. Тому депутати прийняли рішення про реформування Інституту підвищення кваліфікації. Відтепер у вчителів з’явиться можливість проходити підвищення кваліфікації за місцем проживання. Сам же інститут ні в якому разі не розформовується, а буде збережений в якості методичного центру.

В роботі сесії також взяв участь прокурор Дніпропетровської області Віктор Матвійчук, який звітував перед депутатами про роботу прокуратури. Громадські організації мали змогу висловитися з приводу екологічних питань, прав захисту дітей та інших.

Крім того, піднімали питання стосовно користування російськими поштовими серверами, такими як mail.ru, yandex.ru, яке досі не припинили депутати Дніпропетровської обласної ради та представники ДніпроОДА.

Голова Дніпропетровської обласної ради Глеб Пригунов подякував всім депутатам за плідну і відповідальну роботу, зазначивши, що 10 сесія 7 скликання пройшла конструктивно і продуктивно.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...
Ярема ГАЛАЙДА

Про Махна

Сварять та лають того Нестора Івановича наші націоналісти-державники, женуть і в хвіст, і в гриву. Та от у мене він, чомусь, викликає симпатію. Мо’ через душевну спорідненість?Та і в більшості н...
Кілометр вулиці Курчатова реконструюють за 120+ мільйонів. Робота кипить наче її справді виконують поляки. Працює близько десятка одиниць важкої техніки, декілька десятків робітників.В той же час, на...