App Store Google Play

Цей закон принесе війну, а не мир

6 Жовтня 14:00
Цей закон принесе війну, а не мир
Новий закон про реінтеграцію Донбасу – це певний набір норм, які не відповідають на більшість питань, що існують

Комусь до голови прийшла абсолютно хибна, неконструктивна, шкідлива ідея. Я не розумію, чим можна пояснити посилання на домовленості в проекті закону, який в тій чи іншій редакції може стати законом. Це по суті легітимізація, введення у правове поле домовленостей. У такий спосіб вони набувають статусу нормативного акту рівня закону. Це дуже небезпечна річ. І я зараз кажу лише про формальні ознаки.

Якщо подивитися на самі домовленості, можна побачити: є речі, які вже виконані, які бажано виконати і які виконувати небезпечно. Термін їхнього виконання по кожній з частин частково сплив, частково наполовину, а частково – на перспективу. А що тепер ми робимо? Ті проблеми, на які вже дали відповіді вчора, знову виносимо на порядок денний. Наприклад, внесення змін до Конституції. Але вже в усьому світі зрозуміли, що це речі неприпустимі, що не може група людей чи регіон диктувати волю всьому суверену. Є багато речей, які у такий спосіб легітимізуються.

Правильний закон про реінтеграцію має, по-перше, завести ситуацію в правове поле. Ми перебуваємо зараз за його межами. По-друге – зафіксувати нинішній статус, а в ньому розв’язати питання прав людей, які перебувають обабіч лінії розмежування. Тому на сьогодні і ті, і ті ущемлені в правах: одні зараз, а другі – і зараз, і в майбутньому. Тому, що одні не мають статус громадян, які перебувають на території, де ведуться бойові дії, а другі не мають статусу учасників бойових дій, тому що насправді вони сьогодні всі формально ходять під криміналом.

Я категорично проти того, щоб у законопроект втягувалися посилання на домовленості

Наступне: закон повинен показати хронологічні рамки розвитку ситуації, економічні, соціальні, гуманітарні і фінансові питання застосування перехідного права, амністії, тощо. Всі ці розділи мають стосуватися ситуації на Донбасі та Автономній Республіці Крим. Принципи мають бути одні й ті ж. І вони мають відповідати на запитання як ми будемо рухатися сьогодні-завтра-через 15-25 років? А також в який спосіб це робити – це одне з найважливіших питань.

Такий закон має розроблятися і прийматися таким чином, щоби територіальні громади, які знаходяться на окупованих територіях, шляхом безпосередньої прямої демократії виділили громадян, які б разом із тими, хто працює в Києві, сіли і розробили цей документ. Тому що суб’єктами в цьому законі є територіальні громади. Таких суб'єктів як ОРДЛО там немає, тим паче "ДНР" та "ЛНР". Це ще один недолік цього документу – застосування в лапках в законі двох понять.

Люди, які писали цей законопроект – забули про те, що є Конституція, і говорять про інше – право, державу, але людей там немає, як власне і реінтеграції. Реінтеграція – це не повернення і не входження, це рух назустріч у законний, конституційний спосіб. Окрім того, всі ці кроки мають бути розписані в часі. Тільки тоді документ буде допустимо називати "законом про реінтеграцію".

Я категорично проти того, щоб у законопроект втягувалися посилання на домовленості. Але я не можу повірити в те, що ті, хто їх вносить – вороги. Скоріше за все, ведеться якась тактична гра. Активність, спосіб внесення, написаний текст, розмови... Це не закон про реінтеграцію, це певний набір норм, які не відповідають на більшість питань, що існують. І навіщо називати реінтеграцією документ, в якому немає відповіді на запитання про суть реінтеграції? Цей законопроект можна назвати "про тимчасовий статус окупованих територій", але це не закон про реінтеграцію, про це навіть не можна говорити. А це означає, що ми йдемо дорогою війни. Цей закон принесе війну, а не мир.

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...