App Store Google Play

Наливайченко з Камінецьким в Менорі згадали спільну історію українців та євреїв

05.10.2017 12:00
Наливайченко з Камінецьким в Менорі згадали спільну історію українців та євреїв

2 жовтня Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко відвідав Дніпропетровщину з робочою поїздкою, передає Дніпроград. 

Під час поїздки Валентин Наливайченко відвідав найбільший в Європі єврейський центр «Менора», де зустрівся з головним равином Дніпра та Дніпропетровської області шановним Шмуелем Камінецьким.

Також для лідера Руху «Справедливість» провели спеціальну екскурсію Музеєм «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», що розташувався одразу на трьох поверхах «Менори».

"Відвідання центру "Менора" у Дніпрі повернуло мене спогадами у середину двохтисячних. Одержимі працею з відновлення історичної пам'яті українського народу, ми в СБУ розсекречували архіви КҐБ УРСР. Як сьогодні пригадую страшний Фонд #13, де зберігалися документи про переслідування радянськими каральними органами єврейських організацій. Не менш жахливими були матеріали Фонду #68, колекцію друкованих видань якого було створено на основі оперативного архіву колишнього КҐБ УРСР. Він містив і містить документи про розстріли євреїв у часи Другої світової", - зазначив Валентин Наливайченко.

Валентин Наливайченко також пригадав й передачу іудейським релігійним громадам сувоїв Тори.

"Рішення про це було прийняті у далекому 2007 році. Проти цього акту гідності і справедливості на смерть боролися комуністи. Перед очима у мене і сьогодні знайдені нами документи, які свідчать, що українці та євреї спільно воювали проти радянського і нацистського режимів. Багато зробив для порятунку євреїв український праведник преподобний Андрей Шептицький, а дружина Романа Шухевича Наталія переховувала в своєму домі єврейську дівчинку Ірину Райтенберґ", - розповів Наливайченко.

Зазначимо, експозицію музею доповнить передана Наливайченком книга "Голодомор 1932-1933 рр. в Україні". Вона містить 155 документів та окремих справ, які були розсекречені у 2008-2010 роках.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Здавалося б, народ, який хоче вижити в буремному світі перманентної агресії, має усвідомлювати необхідність наявності сильної армії, а також мовної та духовної ідентичності. В даний момент кому як не...
У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...