App Store Google Play

Наливайченко з Камінецьким в Менорі згадали спільну історію українців та євреїв

05.10.2017 12:00
Наливайченко з Камінецьким в Менорі згадали спільну історію українців та євреїв

2 жовтня Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко відвідав Дніпропетровщину з робочою поїздкою, передає Дніпроград. 

Під час поїздки Валентин Наливайченко відвідав найбільший в Європі єврейський центр «Менора», де зустрівся з головним равином Дніпра та Дніпропетровської області шановним Шмуелем Камінецьким.

Також для лідера Руху «Справедливість» провели спеціальну екскурсію Музеєм «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», що розташувався одразу на трьох поверхах «Менори».

"Відвідання центру "Менора" у Дніпрі повернуло мене спогадами у середину двохтисячних. Одержимі працею з відновлення історичної пам'яті українського народу, ми в СБУ розсекречували архіви КҐБ УРСР. Як сьогодні пригадую страшний Фонд #13, де зберігалися документи про переслідування радянськими каральними органами єврейських організацій. Не менш жахливими були матеріали Фонду #68, колекцію друкованих видань якого було створено на основі оперативного архіву колишнього КҐБ УРСР. Він містив і містить документи про розстріли євреїв у часи Другої світової", - зазначив Валентин Наливайченко.

Валентин Наливайченко також пригадав й передачу іудейським релігійним громадам сувоїв Тори.

"Рішення про це було прийняті у далекому 2007 році. Проти цього акту гідності і справедливості на смерть боролися комуністи. Перед очима у мене і сьогодні знайдені нами документи, які свідчать, що українці та євреї спільно воювали проти радянського і нацистського режимів. Багато зробив для порятунку євреїв український праведник преподобний Андрей Шептицький, а дружина Романа Шухевича Наталія переховувала в своєму домі єврейську дівчинку Ірину Райтенберґ", - розповів Наливайченко.

Зазначимо, експозицію музею доповнить передана Наливайченком книга "Голодомор 1932-1933 рр. в Україні". Вона містить 155 документів та окремих справ, які були розсекречені у 2008-2010 роках.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...