App Store Google Play

Померти від бронхіту або від холоду: Придніпровська ТЕС не планує модернізувати очищувальні системи

29.09.2017 17:20
Померти від бронхіту або від холоду: Придніпровська ТЕС не планує модернізувати очищувальні системи

Сьогодні, 29 вересня, у ДК "Енергетик" відбулися громадські слухання щодо переобладнання двох блоків Придніпровської ТЕС для можливості спалювання газового вугілля. Багато хто з присутніх були не задоволені новим проектом від компанії ДТЕК, передає Дніпроград.

"Ми вимагаємо встановлення сучасних пилоочисних фільтрів на переобладнаних блоках, встановлення систем моніторингу викидів як безпосередньо на станції, так і навкруги. Також сьогодні відсутня процедура вивезення шлаків з теплостанції і є занепокоєння, що ці відходи будуть зберігатися як і раніше у балці Західній", - зазначила громадська активістка Ірина Черниш.

Загалом на слухання прийшли близько 50 людей - як прихильніків змін, так і активістів, які вимагають встановлення додаткового очисного обладнання на блоках електростанції. На боці прихильників перебували здебільшого діючі працівники станції, яких загалом працює близько трьох тисяч. 

До обговорення долучилися і представники обласної влади. Голова громадської екологічної ради ДніпроОДА Олексій Ангурець повідомив, що за меморандумом, який підписала компанія ДТЕК, з 1 січня 2018 Придніпровська ТЕС повинна буде зменшити викиди у 10 разів, але перехід з антацитового вугілля на газове дозволить теплостанції уникнути цього пункту.

"Якщо подивитися на деякі цифри, то оптимізму щодо Придніпровської ТЕС не виникає. За 2016 рік Криворізька та Придніпровська теплостанції збільшили свої викиди на 15%, порівняно із 2015 роком. Вони є одними із найбільших забруднювачами області. Окрім цього, 20% стану здоров'я обумовлено екологією, а це значить, що ці станції на 1/5 контролюють життя мешканців міста", - повідомив еколог Олексій Ангурець.

Також громадські активісти заявили, що потрібно починати говорити про закриття теплостанції протягом наступних декількох років. 

Зі свого боку, представники компанії ДТЕК заявили, що усі нововведення відповідають екологічним вимогам, але все ж таки пообіцяли дослухатися до побажань і відповісти активістам протягом наступних двох тижнів.

Нагадаємо, що попередні громадські слухання у Дніпрі щодо Придніпровської ТЕС були зірвані. У свою чергу, uромадськість заявляє, що Придніпровська ТЕС - підприємство, яке є одним із найбільш великих забруднювачів в регіоні, яке не проводить природоохоронних заходів в належному обсязі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

…ще не вмерла козацька сила, ще не згинуло козацтво! Воно розвинеться пишним квітом по землі, воно розіллється широкою повінню по всьому світу й буде жити, буде гріти серце наших дітей, покисто...
Масштаби еміграції з України вражають не тільки нас, а і європейську спільноту. Протягом останніх років для українців бажання виїхати на заробітки стало домінуючою ідеєю. Особливо це помітно серед мол...
Ярема ГАЛАЙДА

Хто кому переможець

Во, тввваю ж маму нехай. Навіть не знаю, що і сказати. Точніше знаю, але воно якось усе з області зоофілії та ненормативної лексики.Сиджу оце, гортаю стрічку новин аж тут, опа-на! Бачу ще раз розпрекр...
"Вийду с самогоном вєсной на цвєтущій пагост...І в честь сваіх радних праізнєсу я тост!"©Проголосую за того міського голову (чи кандидата), який побудує і запустить в експлуатацію в Дніпрі кремат...