App Store Google Play

Померти від бронхіту або від холоду: Придніпровська ТЕС не планує модернізувати очищувальні системи

29.09.2017 17:20
Померти від бронхіту або від холоду: Придніпровська ТЕС не планує модернізувати очищувальні системи

Сьогодні, 29 вересня, у ДК "Енергетик" відбулися громадські слухання щодо переобладнання двох блоків Придніпровської ТЕС для можливості спалювання газового вугілля. Багато хто з присутніх були не задоволені новим проектом від компанії ДТЕК, передає Дніпроград.

"Ми вимагаємо встановлення сучасних пилоочисних фільтрів на переобладнаних блоках, встановлення систем моніторингу викидів як безпосередньо на станції, так і навкруги. Також сьогодні відсутня процедура вивезення шлаків з теплостанції і є занепокоєння, що ці відходи будуть зберігатися як і раніше у балці Західній", - зазначила громадська активістка Ірина Черниш.

Загалом на слухання прийшли близько 50 людей - як прихильніків змін, так і активістів, які вимагають встановлення додаткового очисного обладнання на блоках електростанції. На боці прихильників перебували здебільшого діючі працівники станції, яких загалом працює близько трьох тисяч. 

До обговорення долучилися і представники обласної влади. Голова громадської екологічної ради ДніпроОДА Олексій Ангурець повідомив, що за меморандумом, який підписала компанія ДТЕК, з 1 січня 2018 Придніпровська ТЕС повинна буде зменшити викиди у 10 разів, але перехід з антацитового вугілля на газове дозволить теплостанції уникнути цього пункту.

"Якщо подивитися на деякі цифри, то оптимізму щодо Придніпровської ТЕС не виникає. За 2016 рік Криворізька та Придніпровська теплостанції збільшили свої викиди на 15%, порівняно із 2015 роком. Вони є одними із найбільших забруднювачами області. Окрім цього, 20% стану здоров'я обумовлено екологією, а це значить, що ці станції на 1/5 контролюють життя мешканців міста", - повідомив еколог Олексій Ангурець.

Також громадські активісти заявили, що потрібно починати говорити про закриття теплостанції протягом наступних декількох років. 

Зі свого боку, представники компанії ДТЕК заявили, що усі нововведення відповідають екологічним вимогам, але все ж таки пообіцяли дослухатися до побажань і відповісти активістам протягом наступних двох тижнів.

Нагадаємо, що попередні громадські слухання у Дніпрі щодо Придніпровської ТЕС були зірвані. У свою чергу, uромадськість заявляє, що Придніпровська ТЕС - підприємство, яке є одним із найбільш великих забруднювачів в регіоні, яке не проводить природоохоронних заходів в належному обсязі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...