App Store Google Play

В апеляції генерал-убивця Назаров сподівається на роль дурня і підтримку колег

26.09.2017 19:30
В апеляції генерал-убивця Назаров сподівається на роль дурня і підтримку колег

Сьогодні, 26 вересня, Апеляційний суд Дніпропетровської області розпочав розгляд апеляційної скарги на вирок генерал-майору Віктору Назарову, якого визнали винним у службовій недбалості, що призвела до загибелі 49-ти військових внаслідок катастрофи ІЛ-76 у Луганському аеропорту, інформує Дніпроград.

Початку судового засідання передувала перепалка між потерпілими – родинами військовослужбовців, загиблих у Іл-76, з одного боку та дружиною генерал-майора Віктора Назарова – з іншого. За словами родичів, вони зібралися, щоб «захистити законний вирок» і не дати суду змінити рішення суду першої інстанції.

"Рішення апеляційного суду покаже чи існує Верховенство права під тиском високопосадовців", - вважає сестра загиблого дисантника Іляна Гайдук. 

Проконтролювати чесність та неупередженість перебігу судового процесу прийшли місцеві активісти, ветерани війни на Сході та родичі загиблих героїв. В свою чергу генерал Назаров заручився підтримкою офіцерів з місцевих військоматів. Також на судовому засіданні був присутній представник Міноборони, який відстоював інтереси генерала та наголошував на необхідності задовольнити апеляційну скаргу.

"В Дніпрі, в апеляційному суді, просто нищиться офіцерська честь. Генерал "вмикає дурня", коли на це дивляться родини героїв, що загинули в ІЛ-76 над Луганським летовищем. А на роль "тітушок" привели працівників військкоматів. Це ганьбище", - прокоментував такі дії депутат криворізької міської ради Микола Колесник. 

Суд відмовив у задоволенні клопотань сторони захисту генерал-майора Віктора Назарова, поданих на початку судового засідання. Захист Віктора Назарова, зокрема, клопотався про відведення одного з військових прокурорів, який, на думку захисту, в порушення норм європейського права виступав одразу у провадженні в трьох якостях – як слідчий, процесуальний керівник та обвинувач. Однак суд зауважив, що сторона захисту не вказала жодної статті українського законодавства, яка при цьому була порушена, і відповів відмовою.

Відмовою в задоволенні суд також відповів на клопотання адвоката Віктора Назарова Михайла Турика про подання запиту до суду першої інстанції – Павлоградського районного суду – на отримання інформації про ознайомлення судді цього суду Наталії Самоткан з текстом військового статуту Сухопутних військ України, який, за даними захисту, містить державну таємницю.
 
Сам Назаров переконував суд, що жодних розвідданних щодо можливої небезпеки для десантників та екіпажу ІЛ-76 не отримував, нічого про наявність Плотницького та інших терористів у Луганському аеропорті не знав, а насамкінець заявив, що навіть наказ про його призначення був виданий із порушенням, отже він обіймав посаду незаконно, а відтак не може бути підсудним.

Також сторона Назарова подала клопотання з вимогою повторно опитати всіх свідків справи. Його буде розглянуто наступного засідання, третього жовтня. Початок слухань запланований на 10 годину ранку.

Нагадаємо, навесні суд визнав бездіяльність та службову недбалість у діях Назарова. Суд призначив йому 7 років ув'язнення. Однак це рішення генерал оскаржив в апеляційному суді і досі залишається на волі та стверджує, що не винен у катастрофі, а суд першої інстанції виніс упереджене рішення.

Зазначимо, адвокат родичів загиблих Віталій Погосян підкреслював, що українська влада докладає зусилля аби виправдати дії генерала Назарова..

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...