App Store Google Play

Три роки тиші: дніпровський правозахисник вимагає покарати винних в Іловайській трагедії

31.08.2017 13:00
Три роки тиші: дніпровський правозахисник вимагає покарати винних в Іловайській трагедії

Сьогодні, 31 серпня, у Дніпрі адвокат потерпілих у Іловайській трагедії Віталій Погосян запросив учасників подій 2014 року відновити правду, аби нарешті покарати винних. Про це дізнався кореспондент Дніпрограда на прес-конференції в інформагентстві «Забеба».

Після 24 жовтня 2014 року, коли був опублікований звіт Верховної Ради України щодо Іловайської трагедії, робота над справою практично припинилася. 14 серпня 2017 року Генеральна прокуратура України оприлюднила результати розслідування подій в Іловайську. Однак, з юридичної точки зору справа не закрита.

«Я звернувся до Військової прокуратури, щоб допомогти їй розібратися у подіях. Я переконаний, що всі, хто був в Іловайському полоні та їхні родичі – потерпілі. Саме добровольці, які вижили після трагічних подій мають повторно свідчити», - пояснив адвокат.

Він відзначає, що багатьох вже допитували в 2014 році. Але основні питання стосувалися лише обставин потрапляння в полон та знаходження там. В свою чергу, причини, наслідки, накази та дії керівництва не були розкриті. Як повідомив правозахисник, саме в Іловайську на початку 22 серпня 2014 взяли в полон бійця зі Словаччини, а 29 серпня ще чотирьох російських військовослужбовців.

«Я побачив, що у звіті Військової прокуратури не вистачає свідчень очевидців щодо наказів та подієвих сюжетів. У зв’язку з цим, я відразу звернувся до учасників Іловайської трагедії. Одного з бійців батальйону «Донбас», який потрапив в полон, Військова прокуратура визнала моїм підзахисним», - розповів Віталій Погосян.

Наразі існує 500 томів кримінальної справи, більшість даних засекречені. Погосян зазначив, що він вже отримав доступ до матеріалів, але справа дуже об’ємна. Для того щоб знайти відповіді, треба збирати інформацію для встановлення реальної картини.

«Було здійснено багато кримінальних злочинів, які потребують покарання. Хто командував добровольцями, хто віддавав накази? Росіяни зайшли 24 серпня, адже в ніч з 23 по 24 серпня вони зруйнували блокпости. Вихід з котла був пізніше - 29 серпня. Що робило в цей проміжок українське командування?», - запитує Віталій Погосян.

Всі, хто брав участь в подіях під Іловайськом у 2014 році можуть звертатися до адвоката через його сторінку у Facebook. Після цього він складе стратегію захисту.

«Можливо, знадобляться додаткові клопотання чи допити посадових осіб. Чому добровольці були в Іловайську легкоозброєні проти танків. Безперечно, були прорахунки і вина не лише росіян. Я не знаю, чи можна покарати воєнних командирів. Я не побачив заохочення у прокурорів, адже за три роки з їхньої сторони лише тиша», - переконаний Віталій Погосян.

Нагадаємо, що адвокат Віталій Погосян закликав всіх постраждалих під Іловайськом давати свідчення.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...