App Store Google Play

ОБСЄ: На Донбасі відносне затишшя, але говорити про цілковите припинення конфлікту ще зарано

28.08.2017 12:40
ОБСЄ: На Донбасі відносне затишшя, але говорити про цілковите припинення конфлікту ще зарано

За останній тиждень спостерігається значне зменшення кількості обстрілів з обох боків. Пов'язано це з черговим початком "режиму тиші" на Донбасі, який почав діяти з 25 серпня. Але, незважаючи на відносне затишшя, до цілковитого припинення військового конфлікту ще далеко. Про це сьогодні, 28 серпня, під час прес-конференції заявив перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, повідомляє Дніпроград. 

У Дніпрі постійно працює одна із десяти команд місії ОБСЄ в Україні, яка своєю діяльністю також охоплює Запоріжжя та Кропивницький. Її задача, окрім моніторингу ситуації на Донбасі, є робота із вимушеними переселенцями та забезпечення інших команд необхідними ресурсами. 

Загалом ОБСЄ здійснює контроль по всій лінії зіткнення, використовуючи при цьому спеціальне обладнання. Як повідомляється, з 25 серпня кількість порушень з обох боків, у середньому, зменшилася із близько 1000 до 100 за добу.

За словами Олександра Хуга, у серпні спостерігається значене зниження інтенсивності бойових дій. Це пов'язано із "режимом тиші". За серпень кількість порушень знизилася на 65%, але за останній час, серед 600 зафіксованих обстрілів, спостерігається доволі регулярне використання важкого озброєння (танки, гаубиці, великокаліберні міномети тощо). Це серйозно турбує представників моніторингової місії, які закликають не порушувати домовленостей 2014-го та 2015-го років.

"Використання важкого озброєння несе велику загрозу для інфраструктури регіону та жителів, які залишаються в районі бойових дій. Цивільні громадяни - це найголовніша цінність, заради них треба припинити військовий конфлікт. І ми знаємо як це зробити, обидві сторони отримали від нас чіткий план дій, ціль якого повернути мир в Україну", - підкреслив Олександр Хуг.

Також представник ОБСЄ повідомив, що перешкоджання роботі місії найчастіше спостерігається на непідконтрольних територіях. Люди в масках та зі зброєю обмежують пересування спостерігачів в окремих районах Донбасу. Також присутні факти знищення безпілотників, які здійснюють моніторинг на лнії фронту.

Найгарячіші точки протистояння на даний момент- район Попасної та Первомайська (спостерігається зменшення інтенсивності бойових дій), трикутник Авдіївка-Ясинувата-ДАП та Світлодарська дуга.

"Я особисто спілкуюся із українцями з обох боків лінії розмежування. Усі вони не розуміють чому продовжується цей конфлікт і чекають миру. Ті, хто взяв на себе відповідальність за виконання домовленостей, досягнутих у 2014-2015 роках, повинні виконувати їх заради цих людей", - підсумував Олександр Хуг.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...