App Store Google Play

ОБСЄ: На Донбасі відносне затишшя, але говорити про цілковите припинення конфлікту ще зарано

28.08.2017 12:40
ОБСЄ: На Донбасі відносне затишшя, але говорити про цілковите припинення конфлікту ще зарано

За останній тиждень спостерігається значне зменшення кількості обстрілів з обох боків. Пов'язано це з черговим початком "режиму тиші" на Донбасі, який почав діяти з 25 серпня. Але, незважаючи на відносне затишшя, до цілковитого припинення військового конфлікту ще далеко. Про це сьогодні, 28 серпня, під час прес-конференції заявив перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, повідомляє Дніпроград. 

У Дніпрі постійно працює одна із десяти команд місії ОБСЄ в Україні, яка своєю діяльністю також охоплює Запоріжжя та Кропивницький. Її задача, окрім моніторингу ситуації на Донбасі, є робота із вимушеними переселенцями та забезпечення інших команд необхідними ресурсами. 

Загалом ОБСЄ здійснює контроль по всій лінії зіткнення, використовуючи при цьому спеціальне обладнання. Як повідомляється, з 25 серпня кількість порушень з обох боків, у середньому, зменшилася із близько 1000 до 100 за добу.

За словами Олександра Хуга, у серпні спостерігається значене зниження інтенсивності бойових дій. Це пов'язано із "режимом тиші". За серпень кількість порушень знизилася на 65%, але за останній час, серед 600 зафіксованих обстрілів, спостерігається доволі регулярне використання важкого озброєння (танки, гаубиці, великокаліберні міномети тощо). Це серйозно турбує представників моніторингової місії, які закликають не порушувати домовленостей 2014-го та 2015-го років.

"Використання важкого озброєння несе велику загрозу для інфраструктури регіону та жителів, які залишаються в районі бойових дій. Цивільні громадяни - це найголовніша цінність, заради них треба припинити військовий конфлікт. І ми знаємо як це зробити, обидві сторони отримали від нас чіткий план дій, ціль якого повернути мир в Україну", - підкреслив Олександр Хуг.

Також представник ОБСЄ повідомив, що перешкоджання роботі місії найчастіше спостерігається на непідконтрольних територіях. Люди в масках та зі зброєю обмежують пересування спостерігачів в окремих районах Донбасу. Також присутні факти знищення безпілотників, які здійснюють моніторинг на лнії фронту.

Найгарячіші точки протистояння на даний момент- район Попасної та Первомайська (спостерігається зменшення інтенсивності бойових дій), трикутник Авдіївка-Ясинувата-ДАП та Світлодарська дуга.

"Я особисто спілкуюся із українцями з обох боків лінії розмежування. Усі вони не розуміють чому продовжується цей конфлікт і чекають миру. Ті, хто взяв на себе відповідальність за виконання домовленостей, досягнутих у 2014-2015 роках, повинні виконувати їх заради цих людей", - підсумував Олександр Хуг.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...