App Store Google Play

ОБСЄ: На Донбасі відносне затишшя, але говорити про цілковите припинення конфлікту ще зарано

28.08.2017 12:40
ОБСЄ: На Донбасі відносне затишшя, але говорити про цілковите припинення конфлікту ще зарано

За останній тиждень спостерігається значне зменшення кількості обстрілів з обох боків. Пов'язано це з черговим початком "режиму тиші" на Донбасі, який почав діяти з 25 серпня. Але, незважаючи на відносне затишшя, до цілковитого припинення військового конфлікту ще далеко. Про це сьогодні, 28 серпня, під час прес-конференції заявив перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, повідомляє Дніпроград. 

У Дніпрі постійно працює одна із десяти команд місії ОБСЄ в Україні, яка своєю діяльністю також охоплює Запоріжжя та Кропивницький. Її задача, окрім моніторингу ситуації на Донбасі, є робота із вимушеними переселенцями та забезпечення інших команд необхідними ресурсами. 

Загалом ОБСЄ здійснює контроль по всій лінії зіткнення, використовуючи при цьому спеціальне обладнання. Як повідомляється, з 25 серпня кількість порушень з обох боків, у середньому, зменшилася із близько 1000 до 100 за добу.

За словами Олександра Хуга, у серпні спостерігається значене зниження інтенсивності бойових дій. Це пов'язано із "режимом тиші". За серпень кількість порушень знизилася на 65%, але за останній час, серед 600 зафіксованих обстрілів, спостерігається доволі регулярне використання важкого озброєння (танки, гаубиці, великокаліберні міномети тощо). Це серйозно турбує представників моніторингової місії, які закликають не порушувати домовленостей 2014-го та 2015-го років.

"Використання важкого озброєння несе велику загрозу для інфраструктури регіону та жителів, які залишаються в районі бойових дій. Цивільні громадяни - це найголовніша цінність, заради них треба припинити військовий конфлікт. І ми знаємо як це зробити, обидві сторони отримали від нас чіткий план дій, ціль якого повернути мир в Україну", - підкреслив Олександр Хуг.

Також представник ОБСЄ повідомив, що перешкоджання роботі місії найчастіше спостерігається на непідконтрольних територіях. Люди в масках та зі зброєю обмежують пересування спостерігачів в окремих районах Донбасу. Також присутні факти знищення безпілотників, які здійснюють моніторинг на лнії фронту.

Найгарячіші точки протистояння на даний момент- район Попасної та Первомайська (спостерігається зменшення інтенсивності бойових дій), трикутник Авдіївка-Ясинувата-ДАП та Світлодарська дуга.

"Я особисто спілкуюся із українцями з обох боків лінії розмежування. Усі вони не розуміють чому продовжується цей конфлікт і чекають миру. Ті, хто взяв на себе відповідальність за виконання домовленостей, досягнутих у 2014-2015 роках, повинні виконувати їх заради цих людей", - підсумував Олександр Хуг.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...