App Store Google Play

Вперше у Дніпрі судовим рішенням Росію визнано агресором

28.08.2017 13:40
Вперше у Дніпрі судовим рішенням Росію визнано агресором

Українські суди починають активно визнавати  звичайних людей – бійців та переселенців, як постраждалих від агресії Росії на Сході. Про це сьогодні, 28 серпня, під час прес-конференції заявив суддя Самарського районного суду Андрій Сухоруков, інформує Дніпроград з місця подій.

Відтак, 17 серпня Самарський суду Дніпрі встановив юридично факт загибелі військовослужбовця при виконанні обов’язку військової служби внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. 

"Мати загиблого бійця Євгена Сердюкова подала позов проти Росії і виграла суд, довівши, що її син загинув в результаті військової агресії РФ на території Донеччини. Встановлено, що Євген Сердюков загинув під час виконання свого військового обов'язку в районі Шахтарська, коли його танк був підбитий снарядом, випущеним з російського танка. Мати загиблого героя надала усі відповдіні документи, фото- та відеодокази", - розповів суддя Сухоруков.

Суд визнав Сердюкова постраждалим від російської агресії, проте мова про фінансову компенсацію поки не йде.

"Справа була не позовна, а окремого впровадження. Є дві зацікавлені особи - Міністерство соціальної політики, які письмово попросили розглядати справу без їх участі. Це їх право. І ще одна особа - Російська Федерація, зокрема Посольство РФ в Україні, які усі судові виклики проігнорували. За місяць, як тільки мине термін, передбачений для апеляції рішення, позивач подаватиме до суду наступний позов - в інтересах родини щодо компенсації збитків, спричинених втратою годувальника у результаті агресії Росії", - пояснив Андрій Сухоруков.

Суддя зазначає, що вже в 18 регіонах України судами була визнана агресія Росії на сході України. Мати загиблого бійця Тетяна Сердюкова стала першою в Дніпрі.

Вимушений переселенець, учасник бойових дій на сході пан Коломійцев пройшов вже усі судові інстанції. У результаті Сватівський суд Луганської області визнав, що Російська Федерація має заплатити вимушеному переселенцю з непідконтрольного Києву Луганська 2,5 млн грн в якості компенсації.

"Я переїхав до Дніпра через окупацію бойовиками мого будинку. В один момент я втратив усе - домівку, роботу та своє звичайне життя. Мені вдалося зібрати докази того, що наразі в моїй будівлі проживають представники РФ. Суд Луганської області задовольнив позовну заяву про стягнення моральної та матеріальної шкоди з Російської Федерації як держави-агресора", - розповів Коломійцев.

За словами юриста, наступним кроком для стягнення компенсації від російської агресії і для забезпечення її позову суд має заарештувати гроші російського кредиту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...