App Store Google Play

У Дніпрі до Дня Державного Прапора відкрилася фотовиставка

23.08.2017 12:20
У Дніпрі до Дня Державного Прапора відкрилася фотовиставка

Сьогодні, 23 серпня, у Дніпрі до Дня Державного Прапора України та 26-річниці незалежності відкрилася фотовиставка про минуле та сьогодення нашої держави. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з приміщення ДніпроОДА.

«Поштовхом до незалежності України стала революція на граніті, яка відбувалася у 1990 році у Києві. У голодовці та акціях протесту брали участь студенти, найбільше яких було з Києва, Львова і Дніпра» – розповіла завідувач кафедри теорії держави і права, конституційного права і державного управління ДНУ імені Олеся Гончара Людмила Мудрієвська.

Іван Шулик, який вперше вносив державний прапор до ВР у 1990 році, під час урочистої виставки розповів деталі бурхливих подій, які сколихнули нашу державу.

«Тоді був живий Іван Сокульський. Іван Дремлюга, який брав участь у розбудові України як незалежної держави, знає, що ми в 1988 році відновили Просвіту. 26 березня 1989 року, в день всесоюзних виборів, ми у складі 50 осіб напрацювали статут і створили громадську організацію. Публіка була різна, серед них і єврейська громада. Перший наш мітинг відбувся в парку Глоби, він був присвячений вшануванню загиблих та нагадуванню про Чорнобильську катастрофу», - зазначив Іван Шулик.

Голова Дніпровського товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга з 1990 року був членом національного руху. Згодом він входив до товариства української мови.

«Дніпро на той час було революційним містом. Тут були дисиденти, активісти, які хотіли, щоб українська держава відбулась. Незалежність – це та необхідність і дань всім, хто боровся за неї. Молодь має пишатися, розбудовувати та прагнути до непереривного розвитку», - переконаний Іван Дремлюга.

Іван Шулик безпосередньо брав учать та був одним з активістів під час голодовки навпроти Дніпровської міської ради, яка тривала у серпні 1990 року протягом 16 днів.

«За ці дні голодний протест набув значного розголосу і прихильників серед молоді, які постійно додавалися. Закінчилася акція після згоди виконкому міськради виконати наші шість умов, серед яких дві вимоги стосувалися дитячого театру, а також обов’язкового підняття прапору. Проголосували і пообіцяли, що виконають. У Дніпрі я ніс державний прапор України через центральний проспект», - згадав Іван Шулик.

Нагадаємо, що 23 серпня вся Україна відзначає День державного прапора – символу свободи і незалежності України. З цього приводу у  Дніпрі урочисто підняли Державний прапор України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...