App Store Google Play

Сльози на очах: молодь діаспори з понад 20 країн світу відвідала музей АТО у Дніпрі

22.08.2017 08:00
Сльози на очах: молодь діаспори з понад 20 країн світу відвідала музей АТО у Дніпрі

Вчора, 21 серпня, молодь діаспори із 20 країн світу відвідала легендарний музей АТО у Дніпрі. Екскурсія музеєм була організована у рамках VII Форуму української молоді діаспори, який стартував у нашому місті. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Гості міста змогли побачити справжню війну на власні очі. Спершу вони пройшлися "Шляхами Донбасу" - вуличною експозицією, де просто неба відтворено фрагмент зруйнованого Донецького аеропорту, стоїть бойовий джип, що пройшов «гарячі» точки Донбасу, легкова автівка, що їздила фронтовими дорогами, пошкоджені кулями дорожні знаки, залишки боєприпасів. Загалом – близько 400 експонатів.

"Весь світ знає, що відбувається в Україні. Про це говорять, про це розповідають. Проте сьогодні я все побачив на власні очі. Музей АТО - місце, де розповідають про мужність і незламність українців, які боролися і продовжують боротися за цілісність країни. Це унікальний музей сучасної історії, і я вдячний усім дніпрянам, які створили цей заклад. Я дуже вражений, що в мене на очі сльози навертаються", - розповів Тарас Іванець з Литви.

Чимало вразила діаспорян й внутрішня експозиція музею. Вона розташована в приміщенні діорами, де представлено більше тисячі експонатів: особисті речі загиблих бійців, речі із зони воєнної операції на Донбасі, дитячі малюнки, одяг капеланів, інструменти медиків, що рятували поранених бійців, шеврони добровольців тощо. Три музейні зали присвячені реальним історіям волонтерів, бійців, медиків, журналістів, що працювали в зоні бойових дій. 

"Ми всі виходимо з музею у сльозах. Дуже якісний сучасний музей, де немає старого підходу до експозицій, де експонати просто розкладені і про них говорять екскурсоводи. Тут експонати самі говорять, готують відвідувачів до певних емоцій, думок. Найбільше мене вразив кінозал у форматі 360 градусів, де демонструється фільм, зроблений повністю з хроніки. Це важко морально. Емоції переповнюють, руки тремтять", - зазначив Роман з Молдовії.

Член президії СКУМО та голова Спілки Української Молоді Румунії Олександр Греченюк нещодавно сам побував в зоні бойових дій на Сході.

"Це дуже дивні відчуття. Ти сідаєш в автобус і їдеш на війну. Туди, де стріляють, де вбивають, де ризикують життям. А потім повертаєшся в мирне місто, де цього немає, де люди живе кожен своєю буденністю. Враження змішуються і спотворюється реальність, ніби побував у двох паралельних реальностях. Проте Дніпро особлимий. Це місто фортеця для всієї  країни. Дякуюємо, що ви змогли вистояти та захистити усю Державу. Наша мета сьогодні - розповісти правду у всьому світі. Наприклад, у Румунії ми дуже мало чуємо з новин про ситуацію в Україні. І ми це намагатимемося вправити", - розповів Олександр Греченюк.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Не знаю сірий він чи чорний? Він змушує задуматись.На площі однієї з столиць країн соцтабору - постать людини у скульптурі і монумент сотням тисяч загинувших людей. Одна країна для своїх завоювань вби...
Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...