App Store Google Play

Вірус Коксакі на Дніпропетровщині: небезпечна загроза чи звичайна лякачка?

21.08.2017 14:20
Вірус Коксакі на Дніпропетровщині: небезпечна загроза чи звичайна лякачка?

Нещодавно країною поширився невідомий раніше вірус під лякаючою назвою Коксакі. Тільки на Дніпропетровщині з цією хворобою було госпіталізовано 14 людей. Сьогодні, 21 серпня, професор по дитячим інфекціям Віктор Маврутенков докладно розповів про вірус Коксакі і як від нього застерегтися, повідомляє Дніпроград з місця подій.

Перші ознаки Коксакі схожі на звичайний грип або застуду. Потім на тілі з'являються невеликі бульбашки з рідиною. Вони можуть утворитися де завгодно, але зазвичай, в першу чергу, їх можна помітити на слизовій оболонці або чутливих місцях. Крім цього, симптомом вірусу є сильна діарея, розлад шлунково-кишкового тракту. За словами лікаря, вірус Коксакі є поширеним так само, як і, наприклад збудники застуди.

"Багато хто вперше дізналися про Коксакі, коли ЗМІ почали поширювати інформацію про "турецьку епідемію" чи "турецьку вітрянку". Нове і незрозуміле часто викликає страх, особливо якщо з'ясовується, що "невідома інфекція" в основному вражає дітей. Вірус Коксакі відноситься до групи ентеровірусних інфекцій, які були, є і будуть. Це група респіраторно-вірусних інфекцій, які ми періодично діагностуємо протягом останніх 10 років. Якщо грип, парагрип або риновірусна інфекція найчастіше бувають взимку, то вірус Коксакі проявляє себе влітку", - пояснив Віктор Маврутенков.

Підхопити Коксакі можна по-різному - через брудну їжу, воду, різні предмети, повітряно-крапельним шляхом. Джерелом зараження може стати лише людина. Найбільш сприйнятливі до інфекції діти до 10 років.

"Дійсно до групи ризику захворювань на цю хворобу належать діти. Проте лише через те, що найчастіше вони не слідкують за власною гігієною. Аби не захворіти Коксакі достатньо дотримуватися елементарних правил гігієни, пити кип'ячену воду, навіть якщо вона попередньо фільтрована, ретельно мити ягоди, овочі та фрукти, купувати лише свіжі продукти. Якщо ж ви все ж таки захворіли - негайно йдіть до лікаря. Важливо не займатися самодіяльністю, а звернутися до фахівця, який зможе вам насправді допомогти", - зазначає лікар.

Лікар також наголосив, що більшість людей успішно переносять вірус без серйозних наслідків для здоров'я. Середня тривалість хвороби - 7-10 днів. Смертельних випадків не спостерігалося.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...