App Store Google Play

Обслуговуйте мене державною, будь ласка!

21.08.2017 18:00
Обслуговуйте мене державною, будь ласка!

У всіх громадських закладах на території України, україномовних клієнтів мають обслуговувати державною мовою. Але часто відбувається по іншому — персонал відповідає українському споживачеві російською мовою . Що ж робити у такому випадку? Спробуємо розібрати це детальніше.

Особисто я ніколи не конфліктую з офіціантами чи касирами щодо обслуговування іноземною, адже нерви не відновлюються. На мою думку, замість скандалу куди ефективніше буде штраф на адміністрацію магазину. Алгоритм, як домогтися штрафу адміністрації закладу я вам і опишу.

Якщо ви знаходитеся в кафешці або ресторані, чудовим методом українізації будуть чайові. Обслуговували вашою мовою – залишили чайові і подякували за обслуговування. У протилежному випадку — не залишили чайових.

Але у супермаркетах чайові не залишиш, та і часто окрім обслуговування, меню, цінники написані іноземною мовою. Що ж тоді робити?

Відповідно до роз’яснень Держпродспоживслужби за підписом від 16.12.2016 року №603-154-7/26317 Т.в.о. заступника Голови, вказано, що у випадку ненадання згоди на спілкування з покупцем російською мовою, суб’єкт господарювання зобов’язаний здійснювати обслуговування клієнта українською мовою.

Відповідно до чинного законодавства, окрім обслуговування клієнтів українською мовою, цінники, чеки у закладах мають бути українською мовою та іноземною по бажанню адміністрації. (Цінники іноземною мовою можуть бути лише додатком до цінників на державній мові. Перелік нормативно-правових актів вказувати не буду, бо для звернень це не потрібно.)

Хоча б один примірник меню українською мовою у закладі має бути, і його вам мають надати на вимогу (у випадку, якщо в області прийнята друга регіональна. Якщо її не прийняли — тоді по замовчуванню вам мають надати україномовне меню) . Що робити, якщо цього немає?

Вам варто зберегти чек та дізнатися інформацію про суб'єкта господарювання (ця інформація знаходиться у куточку споживача, часто — у чеку при розплаті банківською карткою).

Потім заповнити шаблон з сайту Держпродспоживслужби.

Доєднати чек (якщо вам його видали) та надіслати звернення. На сьогоднішній день у зверненні до Держпродспоживслужби обов'язково повинний бути підпис заявника. (Якщо законодавство зміниться. І це буде не обов'язково, я повідомлю). Після отримання вашого звернення, Держпроспоживслужба направляє його далі, для отримання погодження на проведення позапланової перевірки. Якщо згоду надали, то вам приходить лист і місцеві інспектори виходять на позапланову перевірку (окремо зазначу, що перевірка стосується лише проблем викладених у вашому зверненні).

Якщо факти у вашому зверненні підтвердяться, то на суб'єкт господарювання накладають штраф та санкції та зобов'язують виконати припис щодо перекладу на державну мову.

У випадку, якщо заклад протягом місяця з моменту накладання штрафу не виконує припису, знову надслайте скаргу — повторний штраф більший. Також невиконання припису може призвести до включення підприємства на планову перевірку. Повірте, це дуже і дуже не приємно для адміністрації закладів.

Любіть Україну та українізуйте заклади обслуговування споживачів!

LB.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...