"Правоохоронці з'ясували, що керівники "центрів" обіцяли "пацієнтам" допомогти позбутися наркотичної, алкогольної та тютюнової залежності. Часто батьки оплачували своїм дорослим дітям перебування в таких закладах або ж залежні повинні були самі добувати собі кошти на харчування", – йдеться в повідомленні.

Відомо, що "пацієнти" проживали в приватних будинках у невеликих кімнатах на 6–10 осіб, спали на двоярусних ліжках. 

Щоб не було можливості втекти, забирали телефон та паспорт. Згодом, коли "наставник" вважав, що людина одужала, його випускали на роботу за межами дому. Найчастіше чоловіків залучали до тяжкої фізичної праці на будівництві.

За словами чоловіка, який добровільно прийшов на "лікування", така схема дозволяла багатьом людям позбутися залежності.

"Я сам 11 років вживав наркотики, кілька разів був засуджений за крадіжки і грабежі. Коли у в'язниці почув про діяльність такого центру, вирішив спробувати і добровільно прийшов сюди. Тепер я допомагаю людям позбутися наркотичної залежності", – сказав він.

Однак, за даними правоохоронців, більшість "пацієнтів" центру вважають, що їх незаконно позбавили волі і змушували до праці.

Зараз поліцейські встановлюють організаторів так званих реабілітаційних центрів, які будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини). За вказане правопорушення законом передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років. Також вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 146 (незаконне позбавлення волі).