App Store Google Play

У Дніпрі триває активне озеленення міста

17.08.2017 13:00
У Дніпрі триває активне озеленення міста

Місцева влада протягом останнього року серйозно взялася за озеленення нашого міста. Сьогодні, 17 серпня, директор КП "Міськзеленбуд" Юрій Фоменко пояснив ситуацію щодо зелених насаджень в місті Дніпро. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За словами Юрія Фоменко, близько 60% дерев у місті - вікові дерева. Строк життя дерева в умовах міста складає близько 70 років. 

"Більшість дерев в Дніпрі висаджені в 50-70-ті роки минулого століття. В основному це акації, клени, тополі. Стан їх різний і не завжди задовільний. Протягом багатьох років деревами ніхто не займався, тому більшість з них - аварійні. За деревом треба доглядати під час його росту, а не згадувати про нього коли йому вже 70 років. Наразі перед нами постало завдання планомірної та виваженої заміни зелених насаджень на молоді дерева", - розповів Юрій Фоменко.

Тому дерева, які віджили своє, активно зрубують та обрізають крони. Це, зокрема, дало змогу уникнути жертв під час неочікуваної квітневої хуртовини, яка повалила в місті понад 4 тис. дерев. Також поруч аварійних дерев висаджують молоді саджанці клену, тому за 15 років, коли старі дерева необхідно буде прибирати, вулиця не залишиться «голою»

"Найбільш аварійні дерева - це тополі. Вони мають рихлу дпревесину, псують тротуари кореневою системою, мають пух, що викликає алергію та є легкозаймистими, сухі гілки тополі від сильного вітру падають на машини, будинки, лінії електромереж та людей. Вже зараз поруч з тополями ми висаджуємо нові деревця, і протягом 15 років плануємо замінити тополі на платанні дерева", - розповів Юрій Фоменко.

Зокрема, оновлення насаджень відбулося на вулиці Олеся Гончара. При висадці нових дерев фахівці враховують той факт, що температура повітря за 20 років зросте в середньому на 2-3 градуси. Тому садять катальпи, платани, горобину, липи, клени, акацію.

Голова громадської організації "Екологічний простір України" Лілія Богачова розповіла, що після такого як на вулиці Новокримській прибрали МАФи та незаконних торгашів, на цих місцях повисаджували молоді дерева.

"Ми звернулися за підтримкою до КП "Міськзеленбуд" аби висадити дерева правильно, не зачепивши наприклад території, де прокладені теплотраси. Фахівці дослідили місцевість та порадили, де можна висадити молоді саджанці. Тепер там майорить справжній сквер, який за декілька років перетовриться у парк", - розповіла Лілія Богачова.

Місцева мешканка Ела Максимова розповіла, що у дворі будинку на вулиці Гончара, де вона проживає, протягом декількох років стояли три сухі акації, які загрожували життю та здоров'ю мешканців прилеглих будівель. Кілька років мешканці просили прибрати аварійні дерева. Та достукатись вдалось лише до нової влади міста.

"Чотири роки ми зверталися до разних інстанцій, просили допомоги та благали прибрати дерева, проте все було марним. Ніхто не реагував. Одне дерево вже лежало на будинку, ще два - сильно хиталися під час вітру, з них падали гілки прямо на машини та людей. Минулого року я звернулася через соцмережу до заступника міського голови Михайла Лисенка, вже наступного дня до мене зателефонував Юрій Фоменко та повідомив, що вислав до нас бригаду фахівців. Все прибрали дуже оперативно. Мені наче інтуїція підказала – ми встигли зробити це до квітневої хуртовини. А могло проламати дах", - зазначила Ела Максимова.

Нагадаємо, директор КП "Міськзеленбуд" розповів як вибирається дерево на обрізку та що таке глибоке омолодження.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ольга АНДРОСОВА

Завжди кажи «ні»

Я особистість, яка виграла в лотерею під назвою «Життя» у категорії «відрізок існування». Так, я народилася занадто пізно щоб вивчати землю та зарано, щоб борознити простори да...
Юрій Фоменко

Ера милосердя

Наступає якась ера милосердя. Усі ті, хто в 2014 році активно гукав російські війська, обіцяв страшну кару проукраїнським громадянам, проклинав Київський Патріархат і НАТО, хаяв Європу, або ж просто с...
Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...