App Store Google Play

У Дніпрі триває активне озеленення міста

17.08.2017 13:00
У Дніпрі триває активне озеленення міста

Місцева влада протягом останнього року серйозно взялася за озеленення нашого міста. Сьогодні, 17 серпня, директор КП "Міськзеленбуд" Юрій Фоменко пояснив ситуацію щодо зелених насаджень в місті Дніпро. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За словами Юрія Фоменко, близько 60% дерев у місті - вікові дерева. Строк життя дерева в умовах міста складає близько 70 років. 

"Більшість дерев в Дніпрі висаджені в 50-70-ті роки минулого століття. В основному це акації, клени, тополі. Стан їх різний і не завжди задовільний. Протягом багатьох років деревами ніхто не займався, тому більшість з них - аварійні. За деревом треба доглядати під час його росту, а не згадувати про нього коли йому вже 70 років. Наразі перед нами постало завдання планомірної та виваженої заміни зелених насаджень на молоді дерева", - розповів Юрій Фоменко.

Тому дерева, які віджили своє, активно зрубують та обрізають крони. Це, зокрема, дало змогу уникнути жертв під час неочікуваної квітневої хуртовини, яка повалила в місті понад 4 тис. дерев. Також поруч аварійних дерев висаджують молоді саджанці клену, тому за 15 років, коли старі дерева необхідно буде прибирати, вулиця не залишиться «голою»

"Найбільш аварійні дерева - це тополі. Вони мають рихлу дпревесину, псують тротуари кореневою системою, мають пух, що викликає алергію та є легкозаймистими, сухі гілки тополі від сильного вітру падають на машини, будинки, лінії електромереж та людей. Вже зараз поруч з тополями ми висаджуємо нові деревця, і протягом 15 років плануємо замінити тополі на платанні дерева", - розповів Юрій Фоменко.

Зокрема, оновлення насаджень відбулося на вулиці Олеся Гончара. При висадці нових дерев фахівці враховують той факт, що температура повітря за 20 років зросте в середньому на 2-3 градуси. Тому садять катальпи, платани, горобину, липи, клени, акацію.

Голова громадської організації "Екологічний простір України" Лілія Богачова розповіла, що після такого як на вулиці Новокримській прибрали МАФи та незаконних торгашів, на цих місцях повисаджували молоді дерева.

"Ми звернулися за підтримкою до КП "Міськзеленбуд" аби висадити дерева правильно, не зачепивши наприклад території, де прокладені теплотраси. Фахівці дослідили місцевість та порадили, де можна висадити молоді саджанці. Тепер там майорить справжній сквер, який за декілька років перетовриться у парк", - розповіла Лілія Богачова.

Місцева мешканка Ела Максимова розповіла, що у дворі будинку на вулиці Гончара, де вона проживає, протягом декількох років стояли три сухі акації, які загрожували життю та здоров'ю мешканців прилеглих будівель. Кілька років мешканці просили прибрати аварійні дерева. Та достукатись вдалось лише до нової влади міста.

"Чотири роки ми зверталися до разних інстанцій, просили допомоги та благали прибрати дерева, проте все було марним. Ніхто не реагував. Одне дерево вже лежало на будинку, ще два - сильно хиталися під час вітру, з них падали гілки прямо на машини та людей. Минулого року я звернулася через соцмережу до заступника міського голови Михайла Лисенка, вже наступного дня до мене зателефонував Юрій Фоменко та повідомив, що вислав до нас бригаду фахівців. Все прибрали дуже оперативно. Мені наче інтуїція підказала – ми встигли зробити це до квітневої хуртовини. А могло проламати дах", - зазначила Ела Максимова.

Нагадаємо, директор КП "Міськзеленбуд" розповів як вибирається дерево на обрізку та що таке глибоке омолодження.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У 2012 році я вперше працювала на виборах не як журналіст ЗМІ, а як журналіст-райтер обласного виборчого штабу партії "УДАР" Віталія Кличка". Через деяких час я стала прес-секретарем ГО "Антикорупційн...
В 90-х мы ходили в городской парк пить. Там студентам было хорошо и привольно, потому что городским властям было не до парков, были в Днепропетровске для чиновников, занимавшихся первоначальным накопл...
Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...