App Store Google Play

Розслідування Іловайської трагедії повинне бути відкритим та публічним - адвокат Віталій Погосян

15.08.2017 13:00
Розслідування Іловайської трагедії повинне бути відкритим та публічним - адвокат Віталій Погосян

Матеріали розслідування подій в районі Іловайська у серпні 2014 року повинні бути доступними для всіх потерпілих, а не тільки для народних депутатів. Про це заявив адвокат Віталій Погосян на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград. 

Опубліковані результати розслідування Іловайської трагедії викликали неабиякий резонанс у суспільстві. Раніше Геннадій Корбан в цілому позитивно оцінив звіт прокуратури, проте Віталій Погосян більш скептично ставиться до деяких моментів, зазначених у висновках. 

Зокрема, адвокату не зрозуміло чому до засекречених матеріалів справи допускаються лише народні депутати, адже потерпілі у справі, згідно нормативно-правових актів, мають цілковите право на ознайомлення із процесом і матеріалами провадження. 

"Особи, які потрапили в полон під Іловайськом - є потерпілими по цій справі, і в порядку діючого законодавства мають право на ознайомлення з матеріалами вказаного кримінального провадження. Рідні загиблих - є потрепілими і мають також вищевказані процесуальні права, а також інші права, передбачені діючим КПК. Вказаний процес повинен бути відкритий та публічний", - зазначає Погосян. 

Адвокат звертає увагу і на те, що дані Тимчасової слідчої коміссії Верховної Ради по Іловайській трагедії від 24.10.2014 року не взяли до уваги при поточному розслідуванні. У висновках цієї комісії було повідомлено, що однією із причин загибелі сотень українських бійців були прорахунки командування АТО. 

У результатах розслідування від прокуратури мова вже йде про те, що окремі помилки керівництва АТО під час планування та проведення військових операцій не перебувають у прямому причинно-наслідковому зв’язку з настанням тяжких наслідків – загибелі українських військових та втрати озброєння і військової техніки. 

Також у опублікованій інформації повідомляється про факти дезертирства і самовільного залишення бойових позицій з боку українських бійців. Віталій Погосян підкреслює, що не можна давати оцінку таки випадкам, не перевіривши чи мали військовослужбовці належне забезпечення для виконання бойових задач.

"Можна пригадати і 460 військовослужбовців 72 бригади, які без їжі та під постійними обстрілами були вимушені перетнути кордон з РФ. Це Ізваринський котел, про який чомусь взагалі замовчують", - пише він. 

"Згоден лише в одному - в першу чергу повинна нести відповідальність РФ, але ця відповідальність повинна доводитися в міжнародних судах. А міжнародні суди реагують лише на беззаперечні докази, а наша військова експертиза для них не підстава", - підсумував Погосян. 


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...
Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...