App Store Google Play

Південмаш не нашпиговував корейську ядерну машину проти США

14.08.2017 17:40
Південмаш не нашпиговував корейську ядерну машину проти США

Українське ракетокосмічне підприємство заперечило будь-яке відношення до ракетного озброєння диктаторського режиму Північної Кореї. Нагадаємо, що сьогодні «Нью-Йорк Таймс» написав матеріал, який містив у собі підозру американських експертів що дніпровські ракетники стали причиною швидкого технологічного ривка Північної Кореї, унаслідок якого режим Кін Чен Ина може запустити ядерну ракету до американської території, - острова Гуам у Тихому океані. Крім того, північнокорейська пропаганда погрожує, що їх ядерна зброя може досягнути американських материкових територій.

«Аналітики, які вивчали фотографії лідера Півночі Кім Чен Ина (північнокорейський диктатор оприлюднював фото своїх ракет), оглянувши нові ракетні двигуни, прийшли до висновку, що вони походять від конструкцій, які колись працювали на ракетний флот Радянського Союзу. Двигуни були настільки потужними, що одна ракета може перенести між континентами 10 термоядерних боєголовок. Ці двигуни були пов'язані лише з кількома колишніми радянськими країнами. Державні слідчі та експерти зосередили свої запити на ракетному заводі в Дніпрі, Україна, на краю території, де Росія веде боротьбу з малоінтенсивною війною…За часів "холодної війни" завод виробив найнебезпечніші ракети на радянському арсеналі, в тому числі гігантський СС-18. Він залишився одним з перших російських виробників ракет навіть після здобуття Україною незалежності», - пише «Нью-Йорк Таймс». Далі видання як раз «доречно» вказує про важку фінансову ситуацію на нашому головному ракетокосмічному підприємстві, - «Державний завод, відомий під назвою «Южмаш», зазнав важких змін. Росіяни скасували модернізацію свого ядерного флоту. Фабрика недостатньо використовується, занурюється в неоплачені рахунки та низький моральний дух. Експерти вважають, що це найбільш вірогідне джерело двигунів, які в липні використовували два тести міжконтинентальних балістичних ракет, які можливо будуть погрожувати американським містам».

Така заява викликала великий резонанс, адже ці звинувачення можуть спричинити великий іміджевий удар по Україні. Зараз Штати стоять ледь не на порозі війни з північнокорейським режимом, що в умовах міжнародних жорстоких санкцій погрожує Південній Кореї, Японії та США. І тут виявляється, що Україна, яку оберігають на міжнародній арені перед Росією саме американці, потайки нашпиговує автаркічний режим зі специфічним різновидом комунізму, що погрожує усій Східній Азії та Штатам. З цього приводу виступив уже голова РНБО Олександр Турчинов, що заявив що усі обвинувачення у співпраці українських ракетників з північнокорейськими, - нісенітниця.

«Підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї. Ця інформація не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів», - заявив голова РНБО та підкреслив, що Україна вважає владний режим Північної Кореї тоталітарним, небезпечним та непередбачуваним, і підтримує всі санкції проти цієї країни. Так само, як і санкції проти Російської Федерації, режим якої дедалі більше стає схожим на північнокорейський» і додав, що Україна повністю припинила постачання зброї, військової техніки та військових технологій до Росії.

Відповіли на звинувачення і українські ракетники, - «Південмаш» публічно заявив, що стаття «Нью-Йорк Таймс» неправдива:

«1) Факти наведені у публікації не відповідають дійсності. Підприємство не постачає у РФ ракетне оснащення

2) Припущення авторів публікації та процитованого ними «експерта» стосовно можливого зв’язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають відношення до дійсності. Південмаш раніше не мав і немає зараз жодного відношення до північнокорейських ракетних програм космічного чи оборонного характеру. Ракети та ракетні комплекси військового призначення у роки незалежності Південмашем не випускались та не випускаються.

3) Південмаш як державне підприємство повністю притримується вимог Режиму контроля за ракетними технологіями (міжнародна згода у галузі нерозповсюдження ракетного обладнання та технологій подвійного використання, - Авт), учасником якої Україна є з 1998-го року» - заявили на підприємстві.

Нагадаємо, що у свій час СБУ ловила у Дніпрі північнокорейських шпигунів, що активно цікавилися українськими ракетними технологіями, зокрема, тими ж самими ракетними двигунами. Так, наприклад, 5 років тому СБУ затримали у Дніпрі двох громадян Північної Кореї Рю Сонгчеля та Лі Тхекіля, що під прикриттям торгових зв’язків приїхали в Дніпро, встановили контакт з працівниками Південмашу  (ті як раз і доповіли про корейців в СБУ) та намагалися отримати секретні документи про твердопаливні та рідинні двигуни, системами доставки палива, від’єднання ступенів ракет та відповідними комп’ютерними програмами. Що цікаво, Північна Корея тоді офіційно не зверталася щодо екстрадиції своїх громадян та навіть не захищала їх у суді. Обидва корейці отримали вісім років тюрми та мають сидіти десь на території України.

На головному фото запуск "Хвасона" - однієї з ракет, якими зараз Ким Чен Ин лякає США.

Корейський ядерний щит виноситься на огляд тільки у великі свята

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...