App Store Google Play

Мешканці Кам`янського втретє вимагають демонтувати пам'ятник Брежнєву

11.08.2017 11:40
Мешканці Кам`янського втретє вимагають демонтувати пам'ятник Брежнєву

Мешканцi та громади Кам`янського втретє звернулись до міського голови з вимогою демонтувати пам'ятник-погруддя Леоніду Брежнєву у їхньому місті. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт «Єдиної системи місцевих петицій».    

«Прошу знову переглянути питання щодо демонтажу пам'ятника-погруддя радянському політичному дiячевi Леонiду Брежнєву - генеральному секретареві ЦК КПРС, чотири рази герою Радянського Союзу. Згідно з законом про «Засудження комуністичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки», - йдеться у дописі.  

Дане погруддя, яке досі стоїть на площі міста, мешканці вважають символом радянського тоталітарного режиму. Слід зауважити, що зазначений пам'ятник не було внесено до Всеукраїнського реєстру нерухомих пам'яток iсторiï, тому цей пам'ятник підпадає під закон декомунізації, а значить - підлягає демонтажу.

«У Кам'янському мiсцева влада та депутати хочуть оголосити територією музею частину скверу з пам'ятником Леоніду Брежнєву, який матиме назву «Мiфи та реалiї радянської епохи». Однак, це пряме порушення закону. Це не примха народу та громади, патрiотiв Украïни, на волю й думку яких начхати нашiй мiсцевiй владi, це рiшення Голови Украïнського iнституту нацiональноï пам'ятi», - зазначають місцеві жителі.

Активісти наголошують, що не пропонують знищувати погруддя Брежнєва, а лише просять прибрати його з постамента, а саму бронзову скульптуру можна перенести в музей.

«Л. I. Брежнєв є нашим земляком, вихідцем iз нашого міста, але це не виправдовує його діяння, бо саме через цю людину Украïна зазнала скрутних часiв у роки «Застою». Це вимога мешканців та громади мiста Кам`янське! Ми - народ, головне джерело влади в демократичній державі, вимагаємо демонтажу цього ідола», - підсумували ініціатори.

Наразі активісти збирають підписи місцевих жителів, починаючи з 7 серпня. До кінця збору підписів залишилось 86 днів. Станом на 11 серпня петицію підписали 2 особи з 250 необхідних.

Раніше повідомлялось, що начальник департаменту Черніков і депутати міськради не тільки закрили очі на закон про декомунізацію, за яким необхідно знести ряд пам'ятників, а ще й вирішили відремонтувати деякі з них, як, наприклад, пам'ятник Брежнєва.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...