App Store Google Play

Мешканці Кам`янського втретє вимагають демонтувати пам'ятник Брежнєву

11.08.2017 11:40
Мешканці Кам`янського втретє вимагають демонтувати пам'ятник Брежнєву

Мешканцi та громади Кам`янського втретє звернулись до міського голови з вимогою демонтувати пам'ятник-погруддя Леоніду Брежнєву у їхньому місті. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сайт «Єдиної системи місцевих петицій».    

«Прошу знову переглянути питання щодо демонтажу пам'ятника-погруддя радянському політичному дiячевi Леонiду Брежнєву - генеральному секретареві ЦК КПРС, чотири рази герою Радянського Союзу. Згідно з законом про «Засудження комуністичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки», - йдеться у дописі.  

Дане погруддя, яке досі стоїть на площі міста, мешканці вважають символом радянського тоталітарного режиму. Слід зауважити, що зазначений пам'ятник не було внесено до Всеукраїнського реєстру нерухомих пам'яток iсторiï, тому цей пам'ятник підпадає під закон декомунізації, а значить - підлягає демонтажу.

«У Кам'янському мiсцева влада та депутати хочуть оголосити територією музею частину скверу з пам'ятником Леоніду Брежнєву, який матиме назву «Мiфи та реалiї радянської епохи». Однак, це пряме порушення закону. Це не примха народу та громади, патрiотiв Украïни, на волю й думку яких начхати нашiй мiсцевiй владi, це рiшення Голови Украïнського iнституту нацiональноï пам'ятi», - зазначають місцеві жителі.

Активісти наголошують, що не пропонують знищувати погруддя Брежнєва, а лише просять прибрати його з постамента, а саму бронзову скульптуру можна перенести в музей.

«Л. I. Брежнєв є нашим земляком, вихідцем iз нашого міста, але це не виправдовує його діяння, бо саме через цю людину Украïна зазнала скрутних часiв у роки «Застою». Це вимога мешканців та громади мiста Кам`янське! Ми - народ, головне джерело влади в демократичній державі, вимагаємо демонтажу цього ідола», - підсумували ініціатори.

Наразі активісти збирають підписи місцевих жителів, починаючи з 7 серпня. До кінця збору підписів залишилось 86 днів. Станом на 11 серпня петицію підписали 2 особи з 250 необхідних.

Раніше повідомлялось, що начальник департаменту Черніков і депутати міськради не тільки закрили очі на закон про декомунізацію, за яким необхідно знести ряд пам'ятників, а ще й вирішили відремонтувати деякі з них, як, наприклад, пам'ятник Брежнєва.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...