App Store Google Play

У Дніпрі унікальний будинок 19 століття не підлягає реставрації

08.08.2017 13:20
У Дніпрі унікальний будинок 19 століття не підлягає реставрації

Будинок номер 9 на площі Соборній — це єдина в своєму роді споруда кінця 19 століття. Донедавна вхід на подвір’я був через оригінальну ковану арку, а стіни тут зведені з унікальної цегли. Таку виготовляли тільки у Катеринославі. Але зараз будинок руйнується, і реставрації він не підлягає. 

Про це йдеться у сюжеті 9 каналу, передає Дніпроград. 

Дніпропетровськ не часто ставав знімальним майданчиком. Майже тридцять років закритого міста подарували йому зовсім не кінематографічну славу. Тому лише в небагатьох стрічках можна впізнати Дніпропетровський вокзал або площу перед ЦУМом. А от будиночок, що колись був за адресою Площа Жовтнева, 9, подейкують, обрали для зйомок стрічки «Рідня» не просто так. У місті мешкав рідний брат сценариста фільму. 

"Я його з дитинства пам'ятаю, тут була арка, перехід. Все, звісно, було цілим. Тут жили люди. Всередині він був з напівдомашньою атмосферою, що дивно для центра великого міста", - розповіла Ганна Русикевич, котра живе неподалік. 

Радянська трагікомедія «Рідня» вийшла на екрани у 1981 році. Над картиною працювали режисер Нікіта Міхалков та відомі на весь Союз актори Нонна Мордюкова, Олег Меньшиков, Юрій Богатирьов і Світлана Крючкова.

Рік тому будинок зайнявся полум'ям. Мешканці виїхали ще років 10 тому. З того часу все, на чому можна було заробити копійчину, крали та здавали на металобрухт.

"У 2015 році почалося руйнування будівлі з того, що була вкрадена доволі цікава решітка із трьох елементів, яка прикрашала арку цієї будівлі", - зазначив кандидат історичних наук і експерт з історії міста Максим Кавун. 

Мешканці сусідніх будинків не на камеру бідкаються: у розвалинах живуть наркомани та безхатьки.

У списку нерухомих пам'яток України місцевого значення, 19 об'єктів із Дніпра. Дев'ятого будинку у переліку немає. Натомість він входить до списку цінної історичної забудови. Але за словами Максима Кавуна, такий статус не дає жодної гарантії, що її вдасться врятувати. 

"Взагалі у місті відсутня політика цивілізованої забудови. Ми йдемо американським шляхом зараз, коли фактично зноситься весь історичний центр і з’являються металеві скляні будівлі, мінімалізм", - додав Максим Кавун. 

Прес-служба міської ради повідомила, що будинок не на балансі міста. Він числиться як житловий будинок, що руйнується. Із 2011 року знаходиться у приватній власності Олени Чеберди. 

Таких напівзпруйнованих дореволюційних будинків можна побачити на кожному кроці у Дніпрі. І більшість із них чекають своєї останньої години, щоб на місці будівель, які не підлягають реставрації, зросли багатоповерхівки або торговельні центри.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У 2012 році я вперше працювала на виборах не як журналіст ЗМІ, а як журналіст-райтер обласного виборчого штабу партії "УДАР" Віталія Кличка". Через деяких час я стала прес-секретарем ГО "Антикорупційн...
В 90-х мы ходили в городской парк пить. Там студентам было хорошо и привольно, потому что городским властям было не до парков, были в Днепропетровске для чиновников, занимавшихся первоначальным накопл...
Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...