App Store Google Play

У Дніпрі унікальний будинок 19 століття не підлягає реставрації

08.08.2017 13:20
У Дніпрі унікальний будинок 19 століття не підлягає реставрації

Будинок номер 9 на площі Соборній — це єдина в своєму роді споруда кінця 19 століття. Донедавна вхід на подвір’я був через оригінальну ковану арку, а стіни тут зведені з унікальної цегли. Таку виготовляли тільки у Катеринославі. Але зараз будинок руйнується, і реставрації він не підлягає. 

Про це йдеться у сюжеті 9 каналу, передає Дніпроград. 

Дніпропетровськ не часто ставав знімальним майданчиком. Майже тридцять років закритого міста подарували йому зовсім не кінематографічну славу. Тому лише в небагатьох стрічках можна впізнати Дніпропетровський вокзал або площу перед ЦУМом. А от будиночок, що колись був за адресою Площа Жовтнева, 9, подейкують, обрали для зйомок стрічки «Рідня» не просто так. У місті мешкав рідний брат сценариста фільму. 

"Я його з дитинства пам'ятаю, тут була арка, перехід. Все, звісно, було цілим. Тут жили люди. Всередині він був з напівдомашньою атмосферою, що дивно для центра великого міста", - розповіла Ганна Русикевич, котра живе неподалік. 

Радянська трагікомедія «Рідня» вийшла на екрани у 1981 році. Над картиною працювали режисер Нікіта Міхалков та відомі на весь Союз актори Нонна Мордюкова, Олег Меньшиков, Юрій Богатирьов і Світлана Крючкова.

Рік тому будинок зайнявся полум'ям. Мешканці виїхали ще років 10 тому. З того часу все, на чому можна було заробити копійчину, крали та здавали на металобрухт.

"У 2015 році почалося руйнування будівлі з того, що була вкрадена доволі цікава решітка із трьох елементів, яка прикрашала арку цієї будівлі", - зазначив кандидат історичних наук і експерт з історії міста Максим Кавун. 

Мешканці сусідніх будинків не на камеру бідкаються: у розвалинах живуть наркомани та безхатьки.

У списку нерухомих пам'яток України місцевого значення, 19 об'єктів із Дніпра. Дев'ятого будинку у переліку немає. Натомість він входить до списку цінної історичної забудови. Але за словами Максима Кавуна, такий статус не дає жодної гарантії, що її вдасться врятувати. 

"Взагалі у місті відсутня політика цивілізованої забудови. Ми йдемо американським шляхом зараз, коли фактично зноситься весь історичний центр і з’являються металеві скляні будівлі, мінімалізм", - додав Максим Кавун. 

Прес-служба міської ради повідомила, що будинок не на балансі міста. Він числиться як житловий будинок, що руйнується. Із 2011 року знаходиться у приватній власності Олени Чеберди. 

Таких напівзпруйнованих дореволюційних будинків можна побачити на кожному кроці у Дніпрі. І більшість із них чекають своєї останньої години, щоб на місці будівель, які не підлягають реставрації, зросли багатоповерхівки або торговельні центри.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...