App Store Google Play

Опорні школи та госпітальні округи: у Дніпрі розповіли про успіхи децентралізації

08.08.2017 15:20
Опорні школи та госпітальні округи: у Дніпрі розповіли про успіхи децентралізації

Сьогодні, 8 серпня, в ІА «Мост-Дніпро» розповіли про успіхи децентралізації, яка впроваджується в Дніпропетровській області. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

«Децентралізація - комплексна реформа, яка системно почала розвиватись в Україні з 2014 році. Вона передбачає зміну адміністративно-територіальних одиниць та повноважень між різними органами влади. Інші компоненти включають фінансову децентралізацію, також освітню та медичну реформи», - пояснив голова Дніпропетровської обласної громадської організації ВГО КВУ Станіслав Жолудєв.

Існує декілька рівнів децентралізації: базовий включає сільські та селищні територіальні громади, середній - адміністративно-територіальні об’єднання районну, останній -  об’єднання в межах області. Зі слів спікера, її мета - покращити життя усіх громадян.

«Наразі утворюються територіальні громади, за рахунок яких відбувається укрупнення. Загалом, процеси в області відповідають стандартам. Одна з проблем полягає в компетенції місцевих чиновників. Також є найменші райони за територією. Ми маємо бути готовими, що райони, як основні одиниці, будуть ліквідовані», - вважає Станіслав Жолудєв.

Найбільш вдалий приклад децентралізації на Дніпропетровщині можемо спостерігати в Апостолівському районі, який повністю розмежувався на територіальні громади. Більшість же районів досі буксують такі зміни.

Дніпропетровська область лідирує у всеукраїнському рейтингу за кількістю дотацій та витрат на одного жителя, серед них немала доля фінансування припадає на утримання посадовців в адміністраціях та радах.

«Освітня реформа необхідна, адже в Україні постійно падає народжуваність. Попри це, кількість шкіл не змінюється. До того ж, витрати держави на підтримку одного учня в сільських школах складає 12-15 тисяч гривень щорічно. Це означає, що у одному класі навчається близько 12 дітей – майже вдвічі менше від норми. У містах ця сума сягає лише декількох тисяч. Тому потрібно створити опорні школи та їх філіали, до яких можна добратися автобусом. Вони будуть готувати дітей протягом 11 років, а кількість звичайних шкіл скоротити. Найбільша проблема на шляху до цього - опор жителів та шкільної адміністрації», - стверджує доповідач.

Наступна складова децентралізації - медична реформа, яка передбачає створення госпітальних округів та національної служби здоров'я, як в післявоєнній Великобританії. Розмір фінансування таких округів залежитиме від кількості осіб, які прикріплені до лікувального закладу. Крім того, чим більше немовлят і пенсіонерів, тим вигідніше для округа. До того ж, змінюється структура управління та керування. Єдиний електронний реєстр з картками кожного перешкоджатиме корупції.

«Наразі на Дніпропетровщині створено 34 об'єднані громади. До кінця року їх планується 48. Зараз 22 громади чекають рішення про об'єднання. Також серед досягнень децентралізації з 2014 по 2017 рік - ремонтування 160 місцевих доріг, побудовано 300 інфраструктурних об’єктів, перший в Україні кооперативний елеватор та багато іншого», - зазначив Станіслав Жолудєв.

За останні три роки у країні в сім разів збільшилися бюджети територіальних громад, що становлять 7 мільярдів гривень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...
Анастасія ГОРЯЧА

Хто такий журналіст?

Із розвитком технологій у сучасному світі стає все важче визначити термін "журналіст". Звичка ділитися у соцмережах своїми спостереженнями стала нормою у побуті багатьох родин. У більш завзятих є наві...
Вчера шестилетний мальчик выпал из окна третьего этажа 147 школы, и лишь спустя сутки эта информация стала публичной.Администрация учебного заведения не сочла нужным заявить в полицию, ограничившись в...