App Store Google Play

Звільнення судді Решетника - результат тривалої боротьби дніпровських правозахисників

6 Серпня 18:00
Звільнення судді Решетника - результат тривалої боротьби дніпровських правозахисників

2 серпня третя дисциплінарна комісія Вищої ради правосуддя вирішила притягнути суддю, який видавав розпорядження щодо арешту учасників протесту під стінами Дніпровської облдержадміністрації, до дисциплінарної відповідальності.

Розглянувши заяву прокурора Дніпропетровської області Романа Федика, на засіданні ВРП вирішили застосувати до судді Бабушкінського районного суду Дніпра Миколи Решетніка дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади.

Як відомо, слідчий суддя Решетнік в ніч з 26 на 27 січня 2014 року пачками, мов під копирку виносив ухвали про обрання запобіжного заходу відносно 11 дніпропетровських майданівців за сфальсифікованими правоохоронцями матеріалам.

Тоді витягати патріотів з-за грат взялися юристи правозахисної групи «СІЧ» Оксана Томчук та Віталій Погосян. Згодом 14 підзахисних  отримали в Бабушкінському суді рішення про відшкодування моральної шкоди в розмірі 50 тис. гривень.

Ще в січні 2014 Томчук і Погосян пообіцяли дніпрянам домогтися відповідальності для суддів та правоохоронців, які на замовлення влади незаконно притягали до відповідальності майданівців.

У вересні 2014 року Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції дійшла висновку, що Бібік порушив присягу судді, заарештувавши активістів. Відповідне клопотання подав на розгляд комісії Віталій Погосян. А вже в жовтні, вперше в Україні, за поданням правозахисної групи «СІЧ» Вища Рада юстиції прийняла рішення про звільнення судді Миколи Бібіка.

Відносно судді Решетніка тією ж комісією було прийнято рішення про порушення ним Присяги судді під час винесення незаконних рішень 26 січня, однак на  засіданні Вищої Ради Юстиції з’ясувалося, що голова тимчасової комісії забув поставити підпис, що зробило цей документ нікчемним, і його справу передали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка до сьогодні не прийняла рішення (а може й винесла тишком догану - і по всьому).

Після Революції Гідності прокурор області Наталія Марчук, яка безпосередньо давала вказівки своїм підлеглим на затримання мирних мітингувальників  під Дніпропетровською ОДА, пішла з посади. Пан Биков, який керував групою прокурорів міської прокуратури був люстрований, а інші чиновники, взагалі досі не притягнуті до відповідальності за злочинні дії по розгону Майдану.

Оксана Томчук та Віталій Погосян  довели до логічного завершення справу відносно тих, кого незаконно затримували, однак боротьба за покарання тих, хто організовував тітушок та давав накази на затримання та арешт їх підзахисних, триває.

Адвокати подали заяву про кримінальне правопорушення, яке скоїли слідчі, прокурори та слідчі судді, які незаконно притягнули до кримінальної відповідальності і взяли під варту Дніпропетровських Майданівців.

Перший раз заяву було подано на ім’я прокурора Дніпропетровської області Романа Федика. Втім, навіть після безпосередньої зустрічі з Федиком, кримінальне провадження не було відкрито.

«Тому ми вимушені були повторно подати заяву про кримінальне правопорушення, та оскаржити бездіяльність прокурора в суді, лише після цього це кримінальне провадження було відкрите», - розповідає Віталій Погосян.

Найцікавішим є той факт, що лише після звільнення з посади Федика, його наступник Валерій Романов дав хід цій справі. І сталося ця  вже після того, як судді Бібік та Решетнік були визнані Тимчасовою слідчою комісією з перевірки діяльності суддів такими, що порушили присягу судді.

«Також здивувала нас, як фахівців,  та обставина, що притягнули до кримінальної відповідальності і за завідомо незаконне затримання (ст. 371 КК України, яка розповсюджується лише на правоохоронців) і за винесення суддею завідомо неправосудного рішення (ст.375 КК України) лише суддів Бібіка та Решетніка», - згадує правозахисник групи «СІЧ» Віталій Погосян.

Непрофесійні дії правоохоронців призвели до того, що суддя Бібік втік на територію Криму, та на сьогодні вже служить російському народу – колеги в правоохоронних органах встигли попередити опального суддю і дозволили втекти з країни.

Відносно судді Решетніка справу було направлено до Ленінського районного суду м. Запоріжжя.

В лютому 2016 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя після довготривалого підготовчого засідання - близько семи місяців вона то хворіла,  то переносила слухання - повернула обвинувальний акт відносно Миколи Решетніка прокурору Дніпропетровської області для усунення недоліків.

Головним недоліком суддя назвала те, що статтею 371 Кримінального Кодексу України відповідальність має нести не суддя, а правоохоронці, яких прокуратура Дніпропетровської області чомусь не притягнула до кримінальної відповідальності.

Після повторного повернення обвинувального акту на початку 2017 року, справу знов було направлено до Ленінського районного суду з тією самою кваліфікацією та за відсутності на лаві підсудних слідчих та прокурорів.

Все вказує на те, що Решетніка може бути виправдано і перспектива обвинувального вироку за ст. 375 при таких обставинах також викликає обґрунтовані сумніви.

«І все це зроблено саме працівниками прокуратури Дніпропетровської області, які провели неякісне досудове розслідування, не притягли до відповідальності всіх винних, а отже і висунули некоректне та незаконне обвинувачення Решетніку», - підкреслює Погосян.

Наразі деякі з тих прокурорів та слідчих, які безпосередньо брали участь в незаконному затриманні та фальсифікації справ проти дніпропетровських майданівців, продовжують працювати в прокуратурі та поліції. А отже фахівці з Правозахисної групи «СІЧ» націлені на тривалу боротьбу, яка, на їх переконання, обов’язково завершиться перемогою.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
До того, як у мене з'явилася ця фортеця, я орендувала спочатку величезну "сталінку" біля залізничного вокзалу, а потім - однокімнатну кавртирку на проспекті Героїв, у якій не було ані ліжка, ані шафи,...
Максим Мірошниченко

Що Ви знаєте про Лі Кван Ю?

Нещодавно зустрів одного активного блоггера. У 2013-му році він, свята душа, "топив" за Майдан. У 2014-му році "топив" за АТО, добробати, потім ЗСУ. Постійно шось там пише про "зраду", "перемогу", ана...
В принципі реальне відношення до військових і реальне побратимство серед них у Дніпрі ми бачимо на прикладі стрілянини на Гагаріна. Купа орангутанів з бойовими автоматами вбила двох військових. У тих...
Усього півроку існує Царичанська об’єднана територіальна громада, до якої увійшли чотири сільські ради або 23 села району, проте за цей короткий проміжок часу на території, яку вона займає,...
В городе появился новый департамент с очень интересным названием - по вопросам энергоэффективных технологий и инициатив Днепровского городского совета.Ознакомиться с его положением можно здесь - http:...
Юрій Фоменко

Знакова зустріч

 Інколи трапляються зустрічі, котрі важко усвідомити і оцінити.  Вони раптові і неочікувані. В житті я мав декілька випадкових зустрічей, котрим не можу дати пояснення. Хто це був, як це ста...