App Store Google Play

У Дніпрі розповіли про способи розпізнання маніпуляцій, які оточують кожного

06.08.2017 16:00
У Дніпрі розповіли про способи розпізнання маніпуляцій, які оточують кожного

Учора, 5 серпня, у Дніпрі в приміщенні книгарні «Є» розповіли про маніпулятивні психотехнології та способи їх розпізнання. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Лектор Дмитро Синиця зазначив, що кожен зіштовхується з психотехнологіями щодня - йдучи до магазину, дивлячись рекламу чи почувши радіо. Однак маніпуляціям не варто піддаватися, особливо якщо навчитись їх розпізнавати та ігнорувати.

«Пропоную обрати три цифри, які кожен з вас найчастіше зустрічає в повсякденні. Ті, для кого такими цифрами є 3, 7 та 9, мають знати певну мікроструктуру даних цифр», - звернувся Дмитро Синиця до присутніх.

За його словами, цифра 3 відображає колективне мислення і означає кількість людей, які можуть спільно займатися успішним бізнесом. Сімка - божественна цифра і є показником індивідуальної роботи в якості керівника. І нарешті цифра 9, яка визначає критичну межу колективного мислення.

Спікер розповів, що 14 лютого 2015 року мав нагоду розмовляти з командиром добровольчого батальйону Дніпра та з генералом армії США Уеслі Кларком, який командував силами НАТО в Косово

«Уеслі Кларк під час  розмови розповів, що уряд США витратив мільйони доларів для того, аби зрозуміти, яким має бути склад військового штабу. Він зазначив, що ключовою була цифра 9, яку необхідно розкласти на мікроструктуру. Це означає, що ефективна кількість співробітників штабу дорівнює 4 особи і один керівник», - зазначив Дмитро Синиця.

Присутні зауважили, що зустрічають число 99 чи 999 найчастіше в магазинах. Дев'ять має бути наприкінці, аби цифра здавалася меншою.

«Я хочу пояснити на прикладі цінової політики в мережі супермаркетів.  Нам часто подобається купувати  продукти або предмети під час дії акції та знижки. Але треба бути обачними, адже з цим пов'язано чимало хитрощів. Я помітив, що знижка на мої улюблені гриби встановлюється в одні й ті самі дні місяця та години.  До того ж акція діє лише 7 днів, а ціна знижується з 40 до 31 гривні. Особливість в тому, що стільки коштує півкіла грибів і про це зазначається маленькими літерами в кінці цінника. У кожного з нас є альтернатива, тобто право вибору. В свою чергу, магазини апелюють до цього, створюючи дилему», - вважає спікер.

Нагадаємо, що у Дніпрі розповіли про вибори та маніпуляції, як невід'ємну частину політики та повсякденного життя людей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...