App Store Google Play

Відтепер у Дніпрі діє проект спортивного протезування для ветеранів війни

05.08.2017 13:30
Відтепер у Дніпрі діє проект спортивного протезування для ветеранів війни

До Дніпра завітали вісім волонтерів - фахівців зі спортивного протезування США, Австралії, Великобританії і Канади, щоб поділитися досвідом з українськими колегами. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 9 канал.

Раніше в Україні спортивного протезування не було. Протези для занять спортом можна було купити тільки за кордоном. Їх вартість сягає 20 тисяч доларів і вимагає постійного технічного обслуговування, яке в Україні надати не можуть.

З цієї причини в Україні з 2015 року діє волонтерський проект по розвитку спортивного протезування. Курс навчання для українських фахівців триває 2 тижні, який проходять 20 осіб з усієї України.

«Наразі забезпечили спортивними протезами 5 осіб з ампутацією нижніх кінцівок і 8 з ампутацією верхніх кінцівок. Серед них двоє з Дніпра. До цього проект допоміг 20 особам з ампутацією», - розповіла керівник проекту підтримки протезування в Україні Антоніна Кумка.

Цього року проекту допоміг уряд Австралії, виділивши грант на 60 тисяч австралійських доларів.

Серед спортсменів, які отримали нові протези, є бійці зі сходу України. Юрій Дмитренко, який наразі готується до легкоатлетичних загань в Торонто, втратив ногу у березні 2016 рок біля Маріуполя.

«19 липня 2014 року під час бою в місті Лисичанськ поранили командира. Ми з побратимами перевозили його в бронетранспортері, в який кинули гранату. ЇЇ я встиг викинути, а от руку забрати не зміг», - розповів ветеран війни Владислав Кузнєцов.

Нагадаємо, що у минулому році Дніпровська міська рада ухвалила програму виділення адресної допомоги на придбання протезно-ортопедичних виробів для людей з інвалідністю, в тому числі ветеранів війни на Сході.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Шпіль Солсберійського собору

Приходить до нас, у Mediaprostir поважного віку чоловік. Каже, що хоче провести захід на багато людей на два дні. Показуємо йому приміщення, чекаємо від нього більш детальної інформації. Під...
Анастасія ГОРЯЧА

Про Укрзалізницю хороше?

Сумнозвісне ПАТ Укрзалізниця не завжди надає погані послуги. Потяг непопулярного напрямку Київ – Маріуполь оснащений такими бажаними функціями, яких українці чекають вже багато років і на відсут...
Люди вже давно на межі. Колись давно це вже було. І сталася революція. Кривава.Але зараз люди змінилися. Вони чекають щось нового. Того, що стане силою, яка втілить їхні мрії про сильну і успішну Укра...
Анастасія ГОРЯЧА

З Днем народження, Дніпро!

А в Дніпрі нічого не змінюється.  Попри обіцянки міської влади почистити і привести до ладу ливневі колектори, після першого ж дощу цієї осені місто знову по коліна у болоті. І стосується не тіль...