App Store Google Play

Відтепер у Дніпрі діє проект спортивного протезування для ветеранів війни

05.08.2017 13:30
Відтепер у Дніпрі діє проект спортивного протезування для ветеранів війни

До Дніпра завітали вісім волонтерів - фахівців зі спортивного протезування США, Австралії, Великобританії і Канади, щоб поділитися досвідом з українськими колегами. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 9 канал.

Раніше в Україні спортивного протезування не було. Протези для занять спортом можна було купити тільки за кордоном. Їх вартість сягає 20 тисяч доларів і вимагає постійного технічного обслуговування, яке в Україні надати не можуть.

З цієї причини в Україні з 2015 року діє волонтерський проект по розвитку спортивного протезування. Курс навчання для українських фахівців триває 2 тижні, який проходять 20 осіб з усієї України.

«Наразі забезпечили спортивними протезами 5 осіб з ампутацією нижніх кінцівок і 8 з ампутацією верхніх кінцівок. Серед них двоє з Дніпра. До цього проект допоміг 20 особам з ампутацією», - розповіла керівник проекту підтримки протезування в Україні Антоніна Кумка.

Цього року проекту допоміг уряд Австралії, виділивши грант на 60 тисяч австралійських доларів.

Серед спортсменів, які отримали нові протези, є бійці зі сходу України. Юрій Дмитренко, який наразі готується до легкоатлетичних загань в Торонто, втратив ногу у березні 2016 рок біля Маріуполя.

«19 липня 2014 року під час бою в місті Лисичанськ поранили командира. Ми з побратимами перевозили його в бронетранспортері, в який кинули гранату. ЇЇ я встиг викинути, а от руку забрати не зміг», - розповів ветеран війни Владислав Кузнєцов.

Нагадаємо, що у минулому році Дніпровська міська рада ухвалила програму виділення адресної допомоги на придбання протезно-ортопедичних виробів для людей з інвалідністю, в тому числі ветеранів війни на Сході.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....